Jump to content



Photo

Dezmembrari Atv Cu Cantec....


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Dan_71

Dan_71

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Dan Dan
  • Telefon:Cu "botoane "
  • Marca ATV:CF500A
  • Numar ATV:B 972 MAI

Posted 30 April 2019 - 01:02 AM

Butonand FB am constatat ca e plin de piese din dezmembrari. Problema e ca toata lumea cumpara si nimeni nu intreaba acte provenienta. Comunitatea practic este mica, bagi mana in foc ca piesele care le cumperi nu sunt de la un atv furat ? Imi pare aiurea unele anunturi, practic aproape toate piesele le vinde si cele de caroserie intacte. Poate voi cu experienta sunteti mai bine informati...eu am mari dubii.


  • 0

#2 Kobayashi

Kobayashi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 241 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Romeo
  • Telefon:0729xxxxxx
  • Marca ATV:Cf Moto 500A 2007
  • Numar ATV:LOL

Posted 30 April 2019 - 06:34 AM

Inteleg ce zici, dar cand cumperi un far sau o piesa care nu e caroserie sau motor nu cred ca o sa iti dea detalii sau sa iti dovedeasca provenienta.
  • 0

#3 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 30 April 2019 - 10:45 AM

Nu cred ca putem exclude ideea ca piesele sa fie furate, cu toate ca aici de mult nu s-a mai postat in topicul dedicat cu ATV-uri furate. ....poate nu se mai posteaza .....poate nu se mai fura ?....cine stie ?


  • 0

#4 Dan_71

Dan_71

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 79 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Dan Dan
  • Telefon:Cu "botoane "
  • Marca ATV:CF500A
  • Numar ATV:B 972 MAI

Posted 30 April 2019 - 08:20 PM

In viata mea 12 ani am lucrat IT administrator retele ( linux ), grafica si web design..netul il i au pe sula, scuzati expresia. Daca aveam inclinatii fine..eram milionar :) Ce spun concret este ca o piesa ieftina atrage suspiciuni.


  • 0

#5 pitesti

pitesti

    Aventurier fricos

  • Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,754 posts
  • Gender:Male
  • Location:Pitesti
  • Nume real:Marius
  • Telefon:0732
  • Marca ATV:CF MOTO 500A
  • Numar ATV:primul

Posted 02 May 2019 - 03:19 PM

De furat se fura atv-uri. Multe din ele nici nu sunt inmatriculate, deci destul de greu de urmarit ce se intampla cu ele. De fapt ce sa reclami, ca ti s-a furat ceva ce nu poti dovedi ca este al tau?

In alta ordine de idei, amaneturile sunt pline de produse noi noute, abia luate din magazin, la niste preturi derizorii. Si nimeni nu pune intrebari...

Ca si concluzie: sunt multi amatori de chilipiruri. Ei nu pun intrebari. O eventuala frauda nu poate fi dovedita si, conform proverbului cu hotul neprins, afacerea este in regula. 

Da, un pret mic atrage suspiciuni, un pret mare atrage semne de intrebare, un pret normal atrage negocieri. Dar daca sunt la inghesuiala si trebuie sa vand repede ca arde, pot fi acuzat de ceva? Dar pot dovedi ca sunt la inghesuiala? Dar intereseaza pe cineva?

thumbsup.gif


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto