Jump to content



Photo

C Force 1000 E4


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Tudordan

Tudordan

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Nume real:Tudor Dan
  • Telefon:0746594685
  • Marca ATV:Cf moto
  • Numar ATV:-

Posted 15 December 2019 - 09:44 PM

Salutare dragi ATV-isti, asa cum am spus a venit momentul sa imi prezint ATV-ul. Dar mai intai asa cum este normal o scurta intoroducere personala.
Ma numesc Tudor, sunt din Ardeal, primul mul meu contact cu motoarele a inceput de multa vreme.... a urmat o perioada de motocross, apoi ATV-eala, ( debut cu linhai, urmat de Cf moto 500 2A iar acum miarul) cateva etape prin camponatele de VTM, ( viteza pe treaseu montan) apoi am spus ce se poate si mai mult si am trecut la CNR ( campionatul national de raliuri) dar finantele au disparut foarte repede acum sunt fericitul posesor al unui cf moto CForce1000 euro 4 ( de ce am ales E4, simplu posibil sa plec din tara, si as vrea sa ma plimb linistit si peste hotare candva ...smile.png). )
Atv ul este in rodaj momentan, avand cu el 100 km.
Primele impresii sunt foarte foarte bune, puterea e la locul ei, comfortul la fel sunt incantat de suspensii chiar isi fac foarte bine treaba.
Fiind in rodaj nu pot beneficia din plin de el dar in ceea ce priveste dif-ul spate chiar lucreaza bine, dar dificultatea apare in ravene, sau locurile pe care le treci transfersal acolo trebuie putina obisnuinta ....
daca aveti intrebari in limita timpului disponibil va voi raspunde ( fiind un model nou trebuie experimentat ......)
De ce CfMoto si nu CanAm .... pai nu vreau sa fac extrem cu el, chit ca se preteaza oarecum OARECUM!
Eu cred ca este un produs de calitate premium ... cei de la Cf sunt destul de la inceput de drum sa zic asa, si parerea mea personala este ca folosesc materiale bune si chiar ft bune pentru produsele lor, sunt in concurenta directa cu canam polaris si yamaha..... parerea mea chiar daca ma repet, este ca doar asa pot musca din concurenta .... prin calitate si acolo tind sa se intdrepte cei de la CFM
Canam isi permit sa scoata orice pe piate chiar daca mai au pb la unele modele .... lumea cumpara ca e Canam ( intradevar sunt bune, dar eu sunt de parere ca este loc si de mai bine !
Va multumesc !
Sunt bucuros ca pot face parte in aceasta comunitate !

 

Attached Files


Edited by CHRYS, 16 December 2019 - 10:22 PM.
Cosmetizari.

  • 0

#2 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 16 December 2019 - 09:41 AM

Felicitari pentru achizitie !

 

Ai dreptate sa incurajezi si alt brand in afara de CanAm care oricum se vinde bine. Ai dreptate CF-urile si-au dovedit calitatile bine pana acuma.

Sper ca modelul tau este inmatriculabil , adica se inmatriculeaza la politie, ca altfel nu vei reusi sa faci excursiile propuse in strainatate.


Edited by apriliacluj, 16 December 2019 - 01:38 PM.

  • 0

#3 Tudordan

Tudordan

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Nume real:Tudor Dan
  • Telefon:0746594685
  • Marca ATV:Cf moto
  • Numar ATV:-

Posted 16 December 2019 - 10:56 AM

Multumesc ! Am rezolvat cu pozele !


Da este modelul inmatriculabil cu nr negru la politie !


Edited by CHRYS, 16 December 2019 - 10:23 PM.
cosmetizari

  • 0

#4 Andrei HD

Andrei HD

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 826 posts
  • Gender:Male
  • Location:TIMISOARA - VATA
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:0721/...,...
  • Marca ATV:CF MOTO 820 LE
  • Numar ATV:HD 14 XLX

Posted 17 December 2019 - 12:08 AM

Sa-l folosesti cu placere👍

Arata foarte frumos combinatia de culori.
  • 0

#5 Tudordan

Tudordan

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Nume real:Tudor Dan
  • Telefon:0746594685
  • Marca ATV:Cf moto
  • Numar ATV:-

Posted 17 December 2019 - 12:38 AM

Multumesc !
Daca sunt doritori prin apuseni poate cu ocazia saratorilor poate dam o tura si bem un vin fiert !
  • 0

#6 Bobo5268

Bobo5268

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 41 posts
  • Gender:Male
  • Location:Breaza, Prahova
  • Nume real:Bogdan Necula
  • Telefon:072619xxxx
  • Marca ATV:CF Moto 850 EPS

Posted 09 January 2020 - 03:46 PM

Sa-l stapinesti sanatos si sa te bucuri de el!


  • 0

#7 FlorinJianu

FlorinJianu

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 18 posts
  • Nume real:Florin
  • Telefon:0734007646
  • Marca ATV:NotYet

Posted 25 May 2020 - 07:16 PM

Salut!
Si eu sunt in dilema, daca sa-mi iau un CfMoto de 800-1000 nou sau un Can Am sh din 2015 care sa fie inmatriculat la politie.
Daca ai mai facut ceva km cu el si imi poti lasa ceva pareri despre atv tau, ti-as fi recunoscator.
Multumesc!
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto