Jump to content



Photo

Inca Un Rege De 700


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 cipus

cipus

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Nume real:Piu Marius
  • Telefon:744569769
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 700
  • Numar ATV:nr. rosu

Posted 06 January 2008 - 08:24 PM

Salutare

In 6 zile tre sa imi ajunga si mie utilajul KQ 700, neinmatriculabil
Ce parere aveti de acest ATV ?
Eu am studiat destul de mult diferite forumuri si site-uri si am ajuns la concluzia ca este cam cel mai tare pentru pretul lui. L-am luat in leasing, 7550 Euro.
Pana ajunge caut cateva accesorii (bullbar fata, scuturi bascule si motor, oglinzi, protectii manere, geanta spate tip spatar, troliu si remorca) Unde as putea sa le gasesc mai ieftin ?
Referitor la echipamentul de protectie : m-am hotarat catre o casca de motocross din polycarbon dar nu stiu inca ce model sa aleg; am vazut pe atvrom.ro ca pretul variaza intre 55-112 euro. Nu stiu ce dif. este intre ele sad.gif

Astept opinii si raspunsuri !
Multumesc anticipat !
  • 0

#2 Sever Oprisan

Sever Oprisan

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 posts
  • Gender:Male
  • Location:Covasna
  • Nume real:Sever Oprisan
  • Telefon:749207700
  • Marca ATV:Suzuki KQ700
  • Numar ATV:neinmatriculabil

Posted 06 January 2008 - 11:20 PM

QUOTE (cipus @ Jan 6 2008, 08:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salutare

In 6 zile tre sa imi ajunga si mie utilajul KQ 700, neinmatriculabil
Ce parere aveti de acest ATV ?
Eu am studiat destul de mult diferite forumuri si site-uri si am ajuns la concluzia ca este cam cel mai tare pentru pretul lui. L-am luat in leasing, 7550 Euro.
Pana ajunge caut cateva accesorii (bullbar fata, scuturi bascule si motor, oglinzi, protectii manere, geanta spate tip spatar, troliu si remorca) Unde as putea sa le gasesc mai ieftin ?
Referitor la echipamentul de protectie : m-am hotarat catre o casca de motocross din polycarbon dar nu stiu inca ce model sa aleg; am vazut pe atvrom.ro ca pretul variaza intre 55-112 euro. Nu stiu ce dif. este intre ele sad.gif

Astept opinii si raspunsuri !
Multumesc anticipat !



Bine ai venit in club !

Pentru troliu am tot cautat, dar nu am gasit WARN la preturi bune (America=300$, Romania=500 EUR).
Asa ca probabil imi iau un Ramsey ATV2500 la 370EUR www.cabestane.ro

Oglinzi = incerca in piata (la "rusi"). Eu am luat 2 cu 30 RON. Sunt beton. Oricum daca mergi pin padure o
sa le agati. Poate iti iei cu gatul flexibil ca sa nu rupi suportul.

Neaparat filtru TwinAir cu "cage" www.motociclete.com.ro

Vezi la remorca, costa si carligul pentru masina. (poate ai, esti norocos) www.agados.ro

Pt. bullbar si altele nu stiu ce sa-ti spun. Am mai intrebat pe forum, dar nimeni nu-mi raspunde (macar pt. bullbar).
Daca gasesti ceva, da-mi un semn. Ma intereseaza troliu, bullbar si spatar.

Multumesc
  • 0

#3 cipus

cipus

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Nume real:Piu Marius
  • Telefon:744569769
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 700
  • Numar ATV:nr. rosu

Posted 09 January 2008 - 05:50 PM

bullbar eu am luat de la dealerul de la care am luat atv-ul. Mi-a facut reducere 10 %
(www.proar.ro)
In rest mi-a recomandat si bullbar spate dar nu stiu cum arata si nu stiu daca merita banii (200 si ceva de euro). Aveti poze cu ceva modele de bullbar spate ?
  • 0

#4 cipus

cipus

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Nume real:Piu Marius
  • Telefon:744569769
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 700
  • Numar ATV:nr. rosu

Posted 17 January 2008 - 06:35 PM

astazi a venit si monstruletul meu... Dupa o tura scurta sunt inca impresionat de forta care o are. Maine revin cu poze
  • 0

#5 WALTER

WALTER

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 325 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:motorizari
  • Nume real:adi
  • Telefon:0763538588
  • Marca ATV:KQ verzului 700
  • Numar ATV:mic si nou :)

Posted 08 March 2008 - 11:22 AM

QUOTE (cipus @ Jan 6 2008, 08:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salutare

In 6 zile tre sa imi ajunga si mie utilajul KQ 700, neinmatriculabil
Ce parere aveti de acest ATV ?
Eu am studiat destul de mult diferite forumuri si site-uri si am ajuns la concluzia ca este cam cel mai tare pentru pretul lui. L-am luat in leasing, 7550 Euro.
Pana ajunge caut cateva accesorii (bullbar fata, scuturi bascule si motor, oglinzi, protectii manere, geanta spate tip spatar, troliu si remorca) Unde as putea sa le gasesc mai ieftin ?
Referitor la echipamentul de protectie : m-am hotarat catre o casca de motocross din polycarbon dar nu stiu inca ce model sa aleg; am vazut pe atvrom.ro ca pretul variaza intre 55-112 euro. Nu stiu ce dif. este intre ele sad.gif

Astept opinii si raspunsuri !
Multumesc anticipat !

BULLBARUL WARN PT. KQ E 210 0E +TVA LA ATVROM, TROLIUL UN PIC PESTE 500 ( TOT WARN) , CUTIILE DE SPATE CU SPATAR 320 E CU TVA... GASESTI SI REMORCA LA EI..E PE STOC, MI-AM LUAT ACUM O SAPTAMANA DE LA COPOSU... DACA FACI COMANDA MAI MARE , SCUTURI ..ETC.., CUM AM FACUT EU , ITI FACE SI REDUCERI
NU SUNT NICI PREA SCUMPE DAR NICI IEFTINE....

Edited by WALTER, 08 March 2008 - 11:23 AM.

  • 0

#6 Ionut Lesovici

Ionut Lesovici

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti / Offroad in Buzau
  • Nume real:Ionut Lesovici
  • Telefon:0722 555 417
  • Marca ATV:YAMAHA Grizzly
  • Numar ATV:BZ-07-SNH

Posted 09 March 2008 - 10:44 PM

mi se pare interesanta oferta Ramsey. Bara fata Quadrax e cea mai tare pentru KQ. Nimic importat in romania nu se compara cu Quadrax. Am inteles ca oamenii de la Actionland si motobom vor aduce. In 6 saptamani.
smile.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto