Jump to content



Photo

Suzuki Kq


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#41 robi

robi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Greschner Robert
  • Telefon:0766800553
  • Marca ATV:Yamaha grizzli 700
  • Numar ATV:TM-15-FJI

Posted 15 December 2008 - 06:07 PM

QUOTE (gaby72ro @ Dec 15 2008, 10:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
da, robi......dar ai uitat sa specifici ca tu te pricepi sa indoi metalul si ai cu ce....din cate tin eu minte te ocupi cu tinichigerie auto.... thumbsup.gif

am avut service timp de 10 ani numai ca acum 5 ani, intr-o noapte,mi-au furat toate sculele.in acesti 10 ani am lucrat
in fiecare an 3-5l luni in elvetia ,in lugano la mercedes ,avind o specializare facuta la ei ca tinichigiu-vopsitor.dupa acest timp ma intorceam acasa
cu mai putini bani decit plecam ,in rest cumparam scule.si s-au dus....si prinde orbu' scoate-i ochii....si avind probleme cu circulatia sangvina la piciorul drept si cu spatele am deschis un magazin mixt in locul garajului.nu a fost usor si nici acum nu e simplu dar tot raul spre bine,ACUM AM MULT MAI MULT TIMP SA STAU CU SOTIA SI FIUL MEU.SI SUNTEM FERICITI SI ASTA E CEL MAI IMPORTANT LUCRU. dar e si adevarat ca prima dragoste nu se uita niciodata. kiss2.gif
  • 0

#42 mihaibv

mihaibv

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mihai Brasoveanu
  • Telefon:0745609094
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 EPS
  • Numar ATV:galben

Posted 06 January 2009 - 06:14 PM

QUOTE (gaby72ro @ May 5 2008, 04:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
daca vrei verifica si aici: www.cabelas.com.
eu mi-am comandat un troliu tammer 3000 si o canistra de rezerva cu sistemul de prindere. toata afacerea inclusiv transportul ma costa 530$. in romania numai pe troliu vroiau 600euro.
vreau sa-mi comand si setul de skid plates complet . e vreo 370$, dar inca nu era pe stoc. cand il aduc te anunt cat e transportul....dar oricum e bine.... astia in romania iau cred pretul in $ il inmultesc cu 2 si apoi schimba semnul in euro. cred ca asa se fac preturile la noi....
blue_bandana.gif



Stimate domn,

Poti sa-mi spui si mie cum a decurs livrarea de la cabelas.com ? Troliu tammer e mai bun decat warn ?
Ai gasit setul de skid plates, si daca da ce contine mai exact ?

Mersi
  • 0

#43 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 06 January 2009 - 06:42 PM

troliul e foarte bun. nu stiu daca e mai bun sau mai raud decat un warn, dar cand am avut nevoie si-a facut treaba. setul de skid plate's nu l-am comandat de la ei. cat costa cu transportul, erau cam la acelas pret ca la motobom...... thumbsup.gif
  • 0

#44 oldshaterland

oldshaterland

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 377 posts
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Nume real:doru
  • Telefon:0722870487
  • Marca ATV:suzuki 750axi

Posted 07 January 2009 - 08:32 AM

QUOTE (oldshaterland @ Nov 4 2008, 09:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ce credeti, merita asa ceva 630 dolari(cu transport cu tot)? Este un fel de "servodirectie" pentru KQ? Am gasit pe ATV Galaxy.
"Elka System 5 Steering Stabilizer
Suzuki King Quad 750
(Fits All Years)
The System 5 steering damper features high-speed damping, low-speed damping, return to center damping adjustments, angle between straight & cornering, & cornering damping level.
One Year Warranty"
[

Pina la urma mi-am comandat "Steering stabilizator" de la Precision. A ajuns ieri si cu tot cu transport si vama m-a costat 530 dolari.Azi sper sa apuc sa-l montez si apoi sa vad daca a meritat banii rolleyes.gif
  • 0

#45 Bibi

Bibi

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,052 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Nume real:Bibi
  • Telefon:07224x4fun
  • Marca ATV:Suzuki kingquad 750
  • Numar ATV:bib

Posted 12 May 2009 - 08:52 AM

QUOTE (oldshaterland @ Jan 7 2009, 09:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pina la urma mi-am comandat "Steering stabilizator" de la Precision. A ajuns ieri si cu tot cu transport si vama m-a costat 530 dolari.Azi sper sa apuc sa-l montez si apoi sa vad daca a meritat banii rolleyes.gif


de unde l-ai comandat
  • 0

#46 oldshaterland

oldshaterland

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 377 posts
  • Gender:Male
  • Location:timisoara
  • Nume real:doru
  • Telefon:0722870487
  • Marca ATV:suzuki 750axi

Posted 06 July 2009 - 09:54 PM

QUOTE (Bibi @ May 12 2009, 09:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
de unde l-ai comandat
Scuze ca iti raspund asa tarziu dar abia acum am vazut ca m-ai intrebat. Raspunsul este ebay.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto