Jump to content



Photo

Atv - Bucuresti


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 cristi.a

cristi.a

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 2 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:cristi a
  • Telefon:xxx
  • Marca ATV:inca nu

Posted 13 April 2008 - 01:57 PM

Eram cu masina azi, ora 14.00 in Bucuresti la semaforul de la Parc Izvor cand pe dreapta un Linhai rosu cu nr IF0480xxx (nu am vazut tot numarul) mi-a zgariat aripa spate, aripa fata si putin din portiere pentru ca nu a reusit sa incape intre mine si bordura. Desi l-am vazut in oglinda si am inceput sa clacsonez temerarul echipat complet (casca + combinezon rosu) nici macar nu a avut bunul simt sa incetineasca, plecand cu demaraj de la semafor. Nu a trecut cu viteza, a trecut incet si cu tupeu, iar gestul a fost deliberat.
Bai animalule, poate stii sa citesti aceste semne numite litere, puteai sa ai bunul simt sa opresti macar sa-ti ceri scuze daca nu sa mergem sa facem ceva pe asigurare. De ce mama necuratului nu ai avut rabdare, ca te lasam sa treci...???!!
thumbdown.gif
Respect!
  • 0

#2 mike1323

mike1323

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:VIATA E PREA SCURTA CA SA TE PRIVEZI DE PLACERI !!!HAVE FUN!!!
  • Nume real:munteanu mihail
  • Telefon:722239258
  • Marca ATV:KING QUAD
  • Numar ATV:B 29 SFE

Posted 14 April 2008 - 06:35 PM

din pacate si printre noi sunt specimene mai nefericite!!!imi pare rau sincer pt masina ta!!!
  • 0

#3 RS/STI

RS/STI

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Nume real:Valentin
  • Telefon:0722275048
  • Marca ATV:yamaha

Posted 15 April 2008 - 08:12 AM

Sigur ma dadeam jos pana trecea el si ii rupeam capul . Indiferent ce conduci , trebuie sa ai respect pentru ceilalti paricipanti la trafic .
  • 0

#4 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 15 April 2008 - 01:46 PM

Am vazut si eu doi tinerei pe-un Linhai saptamana trecuta, cand mergeam pe ATV sa-l duc la revizie. Pe Calea Rahovei, veneau frumos (in tricouri, fara casti fara nimic) pe banda 3.... si...ori erau grabiti rau, ori vroiau sa-mi arate mie ce jmekeri sunt, dar au intrat pe banda 2 intre o masina de pe banda 3 si-un tir de pe banda 2......la cea mai mare limita. Cat de grabit...poti fi pentru a face asa ceva. Ala cu tirul a franat saracu, altfel cred ca-i agata. Evident, la semafor la Sebastian i-am ajuns din urma.....nu castigi nimic grabindu-te asa....prin oras. Poti obtine timpi mai buni altfel ...
  • 0

#5 cristi.a

cristi.a

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 2 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:cristi a
  • Telefon:xxx
  • Marca ATV:inca nu

Posted 15 April 2008 - 08:57 PM

Era echipat baiatul, era din randul celor care se respecta ca ATV-isti.

Din nefericire sunt din afara, nu am ATV, sunt doar aspirant.
Ideea de baza e ca a fost nesimtit si fara respect. Il lasam sa treaca.
Iar de prins, nu vroiam sa ma pun la mintea lui, de prins il prindeam ... ca am vreo 160 cai la masina...si era destul de liber. Cel mai inteligent cedeaza.

Respect pentru cei ce stiu sa respecte.
  • 0

#6 omul

omul

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 399 posts
  • Gender:Male
  • Location:Valcea (brezoi)
  • Nume real:Florin
  • Telefon:744543875
  • Marca ATV:Bakus 260
  • Numar ATV:VL 78 PIL

Posted 02 May 2008 - 06:09 PM

Corect ,,cel inteligent cedeaza`` dar sti tu provervul padurea mai are si uscaturi cred ca ala a fost una dintre uscaturi gathering.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto