Salt la continut



Fotografie

Linhai 4x2 Vs. Linhai 4x4


  • Topic inchis Acest topic e inchis
38 replies to this topic

#21 sefu

sefu

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 25 octombrie 2006 - 06:57

ce e mare diferenta intre linhai de 260 si ala de 300 2*4..ca e diferenta de 20 de cmc..parerea mea ca ar fii mai bun ala cu motor mai mare..ca ar trage mai bine..acum nu ma pricep..ca n-am mai mers cu modelu asta..astept sa-mi spuneti..ca la consum nici nu se simte..diferenta asta de cativa cmc..mai are si altceva in plus ala de 300?fuge mai rpd?
  • 0

#22 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 25 octombrie 2006 - 08:02

Nu e nici o diferenta intre 300 si 260, amandoua sunt limitate la fel, si ca viteza, si ca putere. Iar de diferenta de 200 de Euro, mai bine cumperi casti sau achiti o parte din Casco.
  • 0

#23 sefu

sefu

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 25 octombrie 2006 - 08:05

ok merci mult pt informatii..raman dator..care stie cat e asigurarea full casco..la un linhai 260 atunci
  • 0

#24 gisurvey

gisurvey

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 Postari:
  • Location:Timisoara
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4
  • Numar ATV:ceva de leasing

Postat 25 octombrie 2006 - 08:06

QUOTE (Armadilo @ Oct 25 2006, 09:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu e nici o diferenta intre 300 si 260, amandoua sunt limitate la fel, si ca viteza, si ca putere. Iar de diferenta de 200 de Euro, mai bine cumperi casti sau achiti o parte din Casco.


limitate intentionat? sau ca au aceleasi caracteristici?
  • 0

#25 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 25 octombrie 2006 - 08:11

Si, si. Sa fim seriosi, ce pot sa faca 20CC in plus? Oricum sunt limitate din mai multe chestii, gasiti amanunte AICI
  • 0

#26 gisurvey

gisurvey

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 Postari:
  • Location:Timisoara
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4
  • Numar ATV:ceva de leasing

Postat 25 octombrie 2006 - 08:21

QUOTE (Armadilo @ Oct 25 2006, 09:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Si, si. Sa fim seriosi, ce pot sa faca 20CC in plus? Oricum sunt limitate din mai multe chestii, gasiti amanunte AICI


OK, am citit, dar eu ma refeream la o limitare mai in adevaratul sens al cuvantului, si nu neaparat la chestii de tunning; asa, si daca ii scoti toba de espament cred ca mai castigi ceva putere cred rolleyes.gif . Ma gandeam ca poate au limitare electronica, ca la masinile alea adevarate la 250km/h biggrin.gif .
  • 0

#27 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 25 octombrie 2006 - 08:43

QUOTE (Armadilo @ Sep 21 2006, 01:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Linhaiul mai are o limitare, de fapt chiar 2, daca nu socotim surubul de la acceleratie.
In afara de CDI, care clar limiteaza turatiile motorului in sarcina, si la care lucrez pe moment impreuna cu niste amici, de fapt cautam un CDI de moto care sa limiteze in ture mult mai sus, undeva pe la 7-8.000, mai e o valva in partea dreapta a ATV-ului, care se deschide la o presiune mai mare in evacuare si lasa sa treaca gaze esapate inapoi in carburator.
Se scoate simplu, dasfaci 2-3 suruburi, ai insa grija sa infunzi furtunul care iese din evacuare, si vezi ca spre carburator ai un furtun care pleaca din valva si se uneste printr-un T cu cel de la filtrul de aer (cred, asa imi aduc eu aminte). Scoate T-ul, si baga in carburator direct furtunul de la filtru.
Eu am scos toata jucaria, inclusiv furtunele care duc sub sa, valva, tot.

  • 0

#28 sefu

sefu

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 26 octombrie 2006 - 05:54

unde au cele mai bune preturi?ma intereseaza sa cumpar 3..la actionland nu vreau sa apelez..ca am vazut ca e problema..cine mai are preturi bune..mai ales la 3 bucati cumparate..vreau modelu de 260 sau ala de 300 2*4..daca stie cineva care sant preturile acum sa-mi zica si mie..ca am auzit ca au mai scazut..vreau sa aiba casti incluse..si troliu la 1..in rest cam atat..astept raspuns..merci
  • 0

#29 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.611 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Postat 26 octombrie 2006 - 09:13

Si eu am fost pus in garda sa nu cumpar de la ActionLand ... dar sincer nu prea inteleg cum as putea cumpara de la motobom cand diferenta de pret este asa imensa?!
  • 0

#30 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 26 octombrie 2006 - 11:07

Sfatul meu este sa nu va luati dupa preturile puse pe net. Eu cand mi-am luat jucaria, si ActionLand si motobom aveau preturi asemanatoare cu cele ale dealerului de unde am luat pana la urma, si de la care am obtinut un discount substantial. Nu dau numele dealerului, pentru ca mi-am luat teapa, mai ales la garantie, si nu vreau sa urle ca ii fac reclama negativa. Oricum nu e un jucator mare pe piata ATV-urilor, asa ca sigur nu veti pati ca mine. Concluzia: negociati pretul, nu stiti cat de jos puteti scoate pretul final tongue.gif .
  • 0

#31 sefu

sefu

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 27 octombrie 2006 - 01:59

asta asa e..tre sa dai cateva telefoane inainte sa cumperi..preturile nu sant cele afisate pe net..de exemplu la motobom pretul la unul de 300 este mai mic decat cel de pe net..nu au mai modificat preturile..eu am sunat ieri si am intrebat..au mai scazut intre timp..si nu intrebati numai la o firma..sant mai multe pe piata care au aceleasi modele...

Armadilo de unde ai luat tu atv?intra pe mesenger la sefu_u22 si zi-mi si mie..ca poate nimeresc si eu tot pe acolo de unde l-ai luat tu..si nu vreau sa am necazuri..
  • 0

#32 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.611 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Postat 27 octombrie 2006 - 11:58

De dat telefoane ... nu am dat ... dar am scris mail-uri si cei de la motobom nu mi-au raspuns! In schimb cei de la ActionLand sunt foarte receptivi la discutii!

Miercuri si joi am dat o fuga prin Bucuresti pentru documentare live!
Am fost la MotorSide dupa ce vorbisem cu ei pe mail! Am fost si la Polaris Romania si la EuroNautica! M-am dat cu Bombardier 400 si cu Polaris Hawkeye .... care mi-au placut ... dar exista un mic impediment ... PRETUL!
  • 0

#33 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Postat 28 octombrie 2006 - 01:35

Fara sa iau apararea nimanui, sa fim seriosi, in Romania net-ul il folosim 99% pentru a lua filme si muzica de pe DC++, si instant messengers. Eu unul nici nu ma obosesc sa scriu mail-uri. Caut o informatie, gasesc site-ul care ma intereseaza, ma duc la "Contact" si dau telefon, sau ma duc pana acolo. Din pacate nu am ajuns inca (nici noi, nici firmele) sa folosim cum trebuie resursa asta. Mie unuia mi-au venit oferte dupa mai bine de 4 luni de cand trimisesem mail.
Asa ca sfatul meu este sa suni toti dealerii, sa le vezi oferta, pentru ca banii pe care ii vei da pe telefon ii vei scoate clar din reducerile pe care poate le vei obtine. Rusinica celor de la motobom ca nu raspund la mail, dar asta e sfatul meu. Suna-i pe toti care vand ce model vrei tu, si afla exact ofertele si reducerile.
  • 0

#34 zixx

zixx

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Marca ATV:Linhai Worker 4x4

Postat 29 octombrie 2006 - 04:02

Curios...si eu am luat atv-ul tot de la motobom si nu am platit nimic in plus la transport,CI etc
Cat despre garantie,nu am avut probleme la inlocuirea pieselor defecte...chiar m-am mirat ca unele au fost pe stoc sau au venit foarte repede.
  • 0

#35 alby

alby

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Nume real:Alby
  • Telefon:743911027
  • Marca ATV:In curand

Postat 22 ianuarie 2007 - 06:32

QUOTE (sefu @ Oct 27 2006, 01:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
asta asa e..tre sa dai cateva telefoane inainte sa cumperi..preturile nu sant cele afisate pe net..de exemplu la motobom pretul la unul de 300 este mai mic decat cel de pe net..nu au mai modificat preturile..eu am sunat ieri si am intrebat..au mai scazut intre timp..si nu intrebati numai la o firma..sant mai multe pe piata care au aceleasi modele...

Armadilo de unde ai luat tu atv?intra pe mesenger la sefu_u22 si zi-mi si mie..ca poate nimeresc si eu tot pe acolo de unde l-ai luat tu..si nu vreau sa am necazuri..

a cumparat 2 ATV-uri la inchirieri in CRAIOVA dar nu stiu ce modele!oricum asta seara pe la 7 eram in fata la patria sa merg la film si am vazut o domnisoar cu un atv deal lui!oricum eu zic ca nu se prea merita sa bagi ATV-urile la inchiriat!parerea mea acum sa nu imi sariti in cap
  • 0

#36 sorin

sorin

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 462 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:DJ-XX-URS

Postat 22 ianuarie 2007 - 10:28

Linhai 300 2x4. M-am dat eu cu unul sambata.

QUOTE (alby @ Jan 22 2007, 06:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
a cumparat 2 ATV-uri la inchirieri in CRAIOVA dar nu stiu ce modele!oricum asta seara pe la 7 eram in fata la patria sa merg la film si am vazut o domnisoar cu un atv deal lui!oricum eu zic ca nu se prea merita sa bagi ATV-urile la inchiriat!parerea mea acum sa nu imi sariti in cap

  • 0

#37 divizia

divizia

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:bobi
  • Telefon:0731.453.812
  • Marca ATV:Linhai 300 4x4
  • Numar ATV:B-66-WFE

Postat 13 noiembrie 2007 - 06:31

Poate ca RAR (Rares - Predeal) are ceva de spus aici deoarece am vazut de-a lungul timpului ca sustine varianta 2x4 + troliu.

Si nu cred ca ar fi de neglijat parerea lui.

Pe de alta parte eu am un 2x4 si n-am avut decat de 2,3 ori nevoie de 4x4 care s-a concretizat intr-un "ajutor musculos".
Troliul n-am apucat sa-l folosesc niciodata, dar nici nu m-am dus in delta cu ATV sau in alta mlastina.
  • 0

#38 sorin

sorin

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 462 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:DJ-XX-URS

Postat 13 noiembrie 2007 - 06:46

Intrebati-l pe cristea_marius ce parere are despre Linhai 4x2 biggrin.gif
  • 0

#39 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Postat 26 noiembrie 2007 - 11:21

daca mergi pe astfalt numai astfalt 2*4 ,daca faci off road musai 4*4 ,sa nu mai vorbim pe zapada si noroi
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto