Jump to content



Photo

Carte Intretinere -tehnica Quad Bashan 200s7-helpmy!!!


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 coxx

coxx

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 9 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Nume real:costin
  • Telefon:0727224336
  • Marca ATV:bashan acxa 200cc
  • Numar ATV:B-85-NTX

Posted 04 June 2008 - 07:38 PM

Rog cine poate sa ma ajute cu o copie ceva a unei carti tehnice de la un bashan 200s7 ,la achizitionare mi-a zis tipul de la care l-am cumparat ca a uitat-o in germania ,si am nevoie de cateva date din ea,cine poate sa ma ajute si contra cost nu free ii sunt recunoscator .

Attached Files


  • 0

#2 fb2001

fb2001

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Nume real:FB2001
  • Telefon:07258995658
  • Marca ATV:Bashan

Posted 30 July 2008 - 04:06 PM

QUOTE (coxx @ Jun 4 2008, 08:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Rog cine poate sa ma ajute cu o copie ceva a unei carti tehnice de la un bashan 200s7 ,la achizitionare mi-a zis tipul de la care l-am cumparat ca a uitat-o in germania ,si am nevoie de cateva date din ea,cine poate sa ma ajute si contra cost nu free ii sunt recunoscator .

Cartea tehnica daca se poate numii asa care o am eu nu e buna, de exemplu, la bujii codul care este dat in carte nu bate cu bujia care trebuie cumparata, asa ca spune despre ce e vorba si din experienta mai mult poate te pot ajuta, pe carte nu iti pune baza.
  • 0

#3 C.O.X.X

C.O.X.X

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:constantin
  • Telefon:0727224336
  • Marca ATV:chinezarie ieftina pentru 'unii'...
  • Numar ATV:B-85-NTX

Posted 05 August 2008 - 11:33 AM

QUOTE (fb2001 @ Jul 30 2008, 05:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cartea tehnica daca se poate numii asa care o am eu nu e buna, de exemplu, la bujii codul care este dat in carte nu bate cu bujia care trebuie cumparata, asa ca spune despre ce e vorba si din experienta mai mult poate te pot ajuta, pe carte nu iti pune baza.




Salut,ma intereseaza daca la tine scrie cat ulei se pune la schimb si daca mineral sau sintetic,ca restul ma mai descurc eu,mercy mult oricum:)
  • 0

#4 fb2001

fb2001

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Nume real:FB2001
  • Telefon:07258995658
  • Marca ATV:Bashan

Posted 23 August 2008 - 10:32 AM

Scrie pe el, da nu e adevarat, daca pui 0,8 l cit scrie deabia ajunge la minim, eu zic sa pui 1 l fara probleme si chiar sa mai ai de completat.
Acuma cu tipul uleiului eu i-am bagat semisintetic 10w40 de la Motul si l-am schimbat pe primul ca nu-mi placea consistenta lui (adica cel din fabrica) la vreo 50 km, pe el scrie ca se schimba primul la 300 de mile si celelate la 1000 de mile dar schimba-l cit iti permiti de des.Am vrut sa bag sintetic dar un mecanic de motociclete si atv uri mi-a recomandat sa bag totusi semisintetic, dar data viitoare la schimb ii bag sintetic.
Am vazut pe forum ca ar avea si un filtru de ulei da eu unu nu l-am gasit.Daca te mai pot ajuta baga un mail fara porbleme, poate mai afcem schimb de [email protected]
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto