Jump to content



Photo

Inmatriculare Atv China


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 hover2008

hover2008

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Nume real:GEORGE
  • Telefon:0727783797
  • Marca ATV:RS XXL

Posted 06 July 2008 - 04:09 PM

Am citit cam toate forumurile si am inteles ca ptr. a putea inmatricula un atv nou adus din China trebuie neaparat sa aiba COC,altfel nu obtinem cartea de identitate de la RAR.Pentru un atv de 250cc care are semnalizari,oglinzi,stop frana dar care nu are decat factura originala si CE sau EC DECLARATION OF CONFORMITY,aveti vreo idee cum se poate rezolva cu RAR.Astept sfaturile celor care au reusit sa faca RAR la importurile din china cu acest certificat fara COC.
  • 0

#2 Slayer

Slayer

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 posts
  • Gender:Male
  • Location:Cluj
  • Nume real:Horia
  • Telefon:0749-329095
  • Marca ATV:Polaris RZR 800 Dragon Fire
  • Numar ATV:1

Posted 06 July 2008 - 09:08 PM

QUOTE (hover2008 @ Jul 6 2008, 05:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Am citit cam toate forumurile si am inteles ca ptr. a putea inmatricula un atv nou adus din China trebuie neaparat sa aiba COC,altfel nu obtinem cartea de identitate de la RAR.Pentru un atv de 250cc care are semnalizari,oglinzi,stop frana dar care nu are decat factura originala si CE sau EC DECLARATION OF CONFORMITY,aveti vreo idee cum se poate rezolva cu RAR.Astept sfaturile celor care au reusit sa faca RAR la importurile din china cu acest certificat fara COC.


Hmm daca nu ma insel EC DECLARATION OF CONFORMITY = COC, adica CERTIFICAT OF CONFORMITY.
  • 0

#3 hover2008

hover2008

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Nume real:GEORGE
  • Telefon:0727783797
  • Marca ATV:RS XXL

Posted 07 July 2008 - 09:06 AM

QUOTE (Slayer @ Jul 6 2008, 10:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Hmm daca nu ma insel EC DECLARATION OF CONFORMITY = COC, adica CERTIFICAT OF CONFORMITY.

Nu stiu ce sa zic astia la RAR zic ca trebuie EEC=COC,nu EC,ptr. ca pe EC nu apare nr de omologare european,apar doar normele respectate.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto