Jump to content



Photo

01.01.2007 - Prima iesire cu "utilajul"...


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 RALLYMAN

RALLYMAN

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 posts
  • Location:Constanta
  • Nume real:George
  • Telefon:722422705
  • Marca ATV:PEIDU CM200ST-2A
  • Numar ATV:CT 97 NLF

Posted 01 January 2007 - 09:41 PM

Astazi pe un soare de primavara am facut prima plimbare cu jucaria impreuna cu copilasul si bineinteles ... sotia ...
Am cutreierat coclaurile din jurul localitatii Valu lui Traian pentru a ma obisnui cu ambreiajul "la mina" si schimbatorul "la picior" ... aveam ceva experienta din anii scolii generale cand impreuna cu un prieten calaream o Mobra pe care o gasisem descompletata printr-un subsol de bloc si am reparat-o cat sa mearga ... cu rezervor dintr-un bidon de plastic ... fara aripi si uneori scoteam si toba cand faceam motocros ... ce vremuri !!!
Plimbarea a fost cam de vreo 20-25 km, foarte utila pentru testarea fiabilitatii "chinezoiului", rodajul motorului si "rodajul" pilotului biggrin.gif ... abia astept sa-i pun numar de inmatriculare pentru a putea sa fac plimbari si mai pe "la sosea" sau offroad pe distante mai maricele si sa socializam impreuna cu colegii de forum (daca o fi vreunul din Constanta in afara de ALONE ?)

Attached Files


  • 0

#2 dragos

dragos

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:DRAGOS
  • Telefon:723
  • Marca ATV:CURIND
  • Numar ATV:INCA NU

Posted 17 January 2007 - 12:50 PM

vad ca erati voiosi ...
sotia nu a comentat nimic ca ai luat celui mic ATV ? casca ceva ? ... stii cum sunt mamicile
  • 0

#3 RALLYMAN

RALLYMAN

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 posts
  • Location:Constanta
  • Nume real:George
  • Telefon:722422705
  • Marca ATV:PEIDU CM200ST-2A
  • Numar ATV:CT 97 NLF

Posted 17 January 2007 - 06:11 PM

Pai nu vezi ca avem casti pe cap ... dar din alea "tricotate" ... copilul are casca dar nu o purta atunci si plus de asta e mai fricos si merge incet ...
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto