Jump to content



Photo

Aprilia vs. Garelli


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 mimi

mimi

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 136 posts
  • Location:beclean
  • Nume real:mircea
  • Telefon:745285390
  • Marca ATV:Kawasaki Prairie 650

Posted 01 January 2007 - 10:32 PM

Salut si La multi ani! tuturor iubitorilor de atv. Sunt prins si eu de ceva vreme de microbul ATV ,dar inca nu am atv-ul meu si de cate ori vad cate unul as sta ore sa-l admir si sa-l aud. Bugetul meu 'aprobat' este intre 1000 si 2000 E-din pacate sad.gif nu o sa-mi permit ceva strong, dar am gasit un Aprilia de 180 inmatriculat si un Garelli 180 neinmatriculat. V-as ruga sa-mi spuneti care ar fi de preferat s-au daca puteti dati-mi alte sugestii. Merci.
  • 0

#2 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 02 January 2007 - 09:16 AM

Aprilia Quasar 180 este o varianta buna pentru bugetul tau.Inmatriculata,constructie simpla si eficienta,foarte bun pentru incepatori.
  • 0

#3 mimi

mimi

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 136 posts
  • Location:beclean
  • Nume real:mircea
  • Telefon:745285390
  • Marca ATV:Kawasaki Prairie 650

Posted 03 January 2007 - 08:36 PM

merci pt. sfaturi...am inteles ca are 10 cai, duce 2 persoane pe dealuri, drumuri de tara? Si inca ceva, la multe anunturi vad "necesita omologare individuala" ??? pe romaneste se poate inmatricula? dar ce stiti de inmatricularea pe primarii? ... am inebunit de cand rasfoiesc site-urile cu atv-uri si nevasta nu mai suporta...sper sa-mi iau unu' cat de curand si sa ne vedem in ' 4 timpi '. Inca odata merci mult de sfaturi.
  • 0

#4 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 03 January 2007 - 08:55 PM

QUOTE (mimi @ Jan 3 2007, 08:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
merci pt. sfaturi...am inteles ca are 10 cai, duce 2 persoane pe dealuri, drumuri de tara? Si inca ceva, la multe anunturi vad "necesita omologare individuala" ??? pe romaneste se poate inmatricula? dar ce stiti de inmatricularea pe primarii? ... am inebunit de cand rasfoiesc site-urile cu atv-uri si nevasta nu mai suporta...sper sa-mi iau unu' cat de curand si sa ne vedem in ' 4 timpi '. Inca odata merci mult de sfaturi.

duce 2 persoane pe dealuri .De obicei secondurile ori sunt inmatriculate (si e f bine) ori nu .(neavand acte)Asa ca e bine sa iei unul inmatriculat deja ,nu pune 'botul' la toate anunturile cu omologari individuale ca te complici.La fel si cu primariile....
  • 0

#5 mimi

mimi

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 136 posts
  • Location:beclean
  • Nume real:mircea
  • Telefon:745285390
  • Marca ATV:Kawasaki Prairie 650

Posted 05 January 2007 - 06:24 PM

...inca ceva...imi puteti da ceva indicatii, cam dupa ce si cum ar trebui sa ma uit daca ma duc sa vad atv-ul, am si eu ceva notiuni dar sunt convins ca cei care aveti deja vechime in atv-uri imi puteti da cateva sfaturi bune la care eu poate nici nu ma gandesc...lant, sasiu, fum...orice credeti voi ca m-ar ajuta...merci merci merci...abia astept sa va duc cu atv-ul meu...scuze daca va plictisesc cu intrebarile mele de incepator. Pa
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto