Jump to content



Photo

Ulei Cutie


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 six

six

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 34 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Nume real:alin
  • Telefon:0722.556.616
  • Marca ATV:linhai 300 4x4

Posted 01 August 2008 - 07:48 AM

salutare

m-am lovit si eu de o problema zilele trecute, am observat ca a inceput sa curga destul de mult ulei din cutie cred (ca din alta parte nu prea vad de unde)
n-am nici-o poza sa atasez, dar ca si localizare se murdareste de ulei zona din dreapta jojei de ulei a cutiei, sub switchurile de up/down, undeva chiar la imbinarea capacului. banuiesc ca e ceva de la garnitura capacului.
acum am cateva intrebari:
1. cu ce ulei pot sa completez si pe unde pot sa-l gasesc?
2. are cineva numarul de la topquad (acolo au fost facute reviziile si unde au - daca au sediu in bucuresti)? am inteles ca au un service mobil.. vin ei acasa sau care-i ideea? atv-ul mai are garantie pana la anu'.

aaa.. si e un linhai worker 300 4x4
  • 0

#2 klug

klug

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 65 posts
  • Gender:Male
  • Location:Deva
  • Nume real:eugen
  • Telefon:0722287447
  • Marca ATV:Linhai 300
  • Numar ATV:HD 07 ZLM

Posted 01 August 2008 - 01:20 PM

QUOTE (six @ Aug 1 2008, 08:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salutare

m-am lovit si eu de o problema zilele trecute, am observat ca a inceput sa curga destul de mult ulei din cutie cred (ca din alta parte nu prea vad de unde)
n-am nici-o poza sa atasez, dar ca si localizare se murdareste de ulei zona din dreapta jojei de ulei a cutiei, sub switchurile de up/down, undeva chiar la imbinarea capacului. banuiesc ca e ceva de la garnitura capacului.
acum am cateva intrebari:
1. cu ce ulei pot sa completez si pe unde pot sa-l gasesc?
2. are cineva numarul de la topquad (acolo au fost facute reviziile si unde au - daca au sediu in bucuresti)? am inteles ca au un service mobil.. vin ei acasa sau care-i ideea? atv-ul mai are garantie pana la anu'.

aaa.. si e un linhai worker 300 4x4

Ulei transmisie 80W90 la auto moto!
  • 0

#3 six

six

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 34 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Nume real:alin
  • Telefon:0722.556.616
  • Marca ATV:linhai 300 4x4

Posted 01 August 2008 - 11:46 PM

merci mult... mai am o intrebare, cum se verifica uleiul la cutie si motor cu motorul cald sau rece?

intre timp am mai baga nasul pe acolo si pare sa curga de la unul din alea 2 switchuri nu de la capac.
  • 0

#4 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 02 August 2008 - 01:33 AM

Rece si ai grija sa fie cat mai drept.

Daca curge pe langa switcuri se pot desface si verifica ... garnitura ... sau doar mai trebuie stranse.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto