Jump to content



Photo

Troliul Polaris De 2500lbs E Fabricat De Warn?


  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 Shane_bp

Shane_bp

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:Bogdan
  • Telefon:0744649093
  • Marca ATV:Polaris Sportsman 500 H.O

Posted 15 September 2008 - 01:25 PM

Nu bine mi-a ajuns si am montat troliul de 2500 lbs(nou) marca Polaris din state ca nu am reusit sa ma bucurat niciodata de el.
Cand l-am fortat prima data a tras un pic dupa care a scapat.L-am dasfacut si am observat ca pinionul care angreneaza axul nu are forma hexagonala numai pe jumatate in interior.
Am cautat pe internet daca nu gasesc piese pentru el sau vreo schita cu componentele care sunt in interior. Dar in schimb am gasit un fisier cu un troliu Warn la care piesele din interior par sa fie exact la fel.
Din cate am auzit Warn produce aceste trolii numai sunt sub marca polaris.
Oare sa fie asa?

Piese care are problema are numarul 5 in fisierul atasat si are 14 dinti exact ca si pinionul meu.
Unde as putea gasi asa ceva pe stoc?

Attached Files


  • 0

#2 Andrei

Andrei

    Profesionist

  • Importator ATV
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:RZR XP 1000

Posted 20 September 2008 - 03:48 PM

QUOTE (Shane_bp @ Sep 15 2008, 02:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu bine mi-a ajuns si am montat troliul de 2500 lbs(nou) marca Polaris din state ca nu am reusit sa ma bucurat niciodata de el.
Cand l-am fortat prima data a tras un pic dupa care a scapat.L-am dasfacut si am observat ca pinionul care angreneaza axul nu are forma hexagonala numai pe jumatate in interior.
Am cautat pe internet daca nu gasesc piese pentru el sau vreo schita cu componentele care sunt in interior. Dar in schimb am gasit un fisier cu un troliu Warn la care piesele din interior par sa fie exact la fel.
Din cate am auzit Warn produce aceste trolii numai sunt sub marca polaris.
Oare sa fie asa?

Piese care are problema are numarul 5 in fisierul atasat si are 14 dinti exact ca si pinionul meu.
Unde as putea gasi asa ceva pe stoc?



Asa este, troliile POLARIS sunt fabricate de WARN. Poti incerca la un dealer POLARIS sa vezi daca gasesti ceva.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto