Jump to content



Photo

Azi Am Comis-o ...:(


  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1 juju

juju

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Nume real:adrian
  • Telefon:0722 69 88 58
  • Marca ATV:Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:AR 11 JUJ

Posted 05 November 2008 - 11:34 PM

azi am comis-o .....din pacate inevitabilul s-a intamplat .....veneam si eu spre casa ...si dau de un mopedist ...care il vad ca o i-a spre mijlocul drumului ....binenteles fara sa se asigure sau sa semnalizeze corespunzator ...am incercat sa il evit dar el atunci a vitar mai tare in stanga si ....POC ....sa intamplat ....pagube: grizzly cu masca de la radiator sparta ...putzin zgariata bara fatza ....moped: spart in spate si ghidon indoit ..Eu: nimic (Doamne Multzam ) Mopedistul : a dat bine cu fundul de pamant ..mici zgarieturi ....dar e ok ...si el ....
umbla pe la spital da probe biologice ....naspa ..nu doresc la nimeni ...

Asa ca fratzilor GRIJA MARE .....
  • 0

#2 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 05 November 2008 - 11:37 PM

Idioti.....gramada. Eu as interzice condusul vehiculelor fara un curs temeinic de legislatie rutiera...si fara niste metode adecvate de responsabilizare....
  • 0

#3 juju

juju

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Nume real:adrian
  • Telefon:0722 69 88 58
  • Marca ATV:Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:AR 11 JUJ

Posted 06 November 2008 - 12:15 AM

QUOTE (richelieu @ Nov 5 2008, 11:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Idioti.....gramada. Eu as interzice condusul vehiculelor fara un curs temeinic de legislatie rutiera...si fara niste metode adecvate de responsabilizare....


Degeaba frate ....ca omul avea 45 de ani ...si avea permis de 22 de ani .....DEGEABA sad.gif
  • 0

#4 omul

omul

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 399 posts
  • Gender:Male
  • Location:Valcea (brezoi)
  • Nume real:Florin
  • Telefon:744543875
  • Marca ATV:Bakus 260
  • Numar ATV:VL 78 PIL

Posted 06 November 2008 - 12:28 AM

poate a lins una mica.... o fi zis ca la bicicleta aia cu motor nu prea se baga de seama
  • 0

#5 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 06 November 2008 - 01:51 AM

Lasa ca nici soferii nu-s mai breji, problema e haosul asta din Romania, carnete pe spaga, mentalitatea noastra de "lasa ca merge si asa", spaga la politie cand te prind ca faci prostii, nesimtitii in trafic. Romania in general thumbdown.gif
  • 0

#6 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 06 November 2008 - 08:50 AM

asa e.......problema incepe de la legislatie si de la cei ce o aplica. credeti ca nemtii s-au nascut civilizati??? dar cand stie omul ca daca a calcat pe bec il arde.....ca nu poate rezolva cu spaga.......te civilizezi obligat. dar la noi....... cand plecam afara respectam regulile si viteza, dar cand intram in romania......arde-o tata ca cu o spaga rezolv...... blue_bandana.gif asta e . ne-am nascut in tara gresita......
  • 0

#7 monster cat

monster cat

    veveritoaica

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,915 posts
  • Gender:Female
  • Location:Rm Valcea
  • Nume real:catalina
  • Telefon:0743 288 874
  • Marca ATV:ARCTIC CAT 450 XC - YAMAHA GRIZZLY 700 - YAMAHA RHINO 700 SE
  • Numar ATV:B XX XEB

Posted 06 November 2008 - 11:29 AM

parerea mea e ca in Ro nu avem inca parte de o cultura a soferilor,fie ei de masina, de atv, de motocicleta...lipseste cu desavarsire in foarte multe cazuri sad.gif...din pacate...

juju bine ca esti OK
  • 0

#8 sorin

sorin

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:DJ-XX-URS

Posted 06 November 2008 - 03:52 PM

Bine ca n-ai patit nimic. Pune bullbar la Grizzly smile.gif
  • 0

#9 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 10 November 2008 - 04:12 PM

Ca tot veni vorba de neglijenta in trafic saptamana trecuta un logan la bariere in Mamaia s-a bagat cu toata increderea desi avea un semn maaaare de cedeaza trecerea, am franat cat de mult am putut(aveam in jur de 40-45 la ora) insa nu am putut evita impactul acrosandu-l in spate bara si putin aripa spate dreapta, noroc cu bullbar`ul pe care doar ce il sudasem m-a salvat mult de tot rolleyes.gif ( chiar daca s-a rupt iar din suduri hysterical.gif ) daunele nu au fost mari la mine la atv, nici la logan`ul soferului insa acesta a evidentiat in mod clar ca nu vrea sa mergem la politie ( avea carnetu suspendat 90 de zile ) in fine..trecand peste am scos-o la capat cu el. In concluzie.. mare atentie la soferii din trafic ca niciodata nu stim ce se poate intampla. Juju bine ca esti ok imi pare rau pentru accident, imi cer scuze ca am scris pe topicul tau dar am zis sa nu mai deschid si eu unul similar. O zi buna tuturor thumbup.gif
  • 0

#10 morache

morache

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 39 posts
  • Nume real:Moraru Razvan
  • Telefon:0745634436
  • Marca ATV:Suzuki - Eiger
  • Numar ATV:-

Posted 12 November 2008 - 01:35 PM

Dane sincer sa fiu ai gresit. Acel om trebuia sa ajunga la Politie si sa ramana pe veci fara carnet. Doar asa se invata minte si el si altii. Am avut un incident in care un "participant" la trafic a aruncat din mers cu o sticla in masina mea, pentru ca "nu m-am dat in 3 secunde la o parte de pe banda lui". Iar politia a spus ca nu exista asa ceva pentru ca ei nu au nici o plangere... Deci frate, daca avem pretentia ca Politia sa isi faca datoria, TREBUIE sa reclamam tot si trebuie sa stam pe capul lor pentru a primi un raspuns.
  • 0

#11 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 12 November 2008 - 11:38 PM

Razvan, sa stii ca mi-am dat seama putin mai tarziu ca trebuia sa fac cum ai spus si tu, si stiu ca am gresit insa nu mai pot schimba lucrurile, la ce m-am gandit prima data a fost ca politia .. la cat de drepti/corecti sunt ei ma vor scoate si pe mine vinovat rolleyes.gif (chiar daca nu era cazu), si chiar nu aveam nevoie de asa ( oricum toate actele le am in regula rca numar galben etc) Am mai fost odata implicat intr-o coliziune cu un prea smecheras cu un bmw eu am oprit la trecere si ala m-a pocnit din spate ( la politie agentul de acolo mi-a spus ca as fii putut sa ma pun in miscare ca sa evit coliziunea ) dar.. cu pietonii ce faceam ? Trebuie o atentie mare in trafic, legat de ce a spus si Razvan cu acel caz, la noi in tara nu sunt legi si astfel de cazuri nu trebuie trecute cu vederea. O seara buna tuturor thumbsup.gif
  • 0

#12 morache

morache

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 39 posts
  • Nume real:Moraru Razvan
  • Telefon:0745634436
  • Marca ATV:Suzuki - Eiger
  • Numar ATV:-

Posted 13 November 2008 - 07:23 PM

...mda Compromisurile...
  • 0

#13 fbatran

fbatran

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 135 posts
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:ATV, Valiug
  • Nume real:Florin
  • Telefon:-
  • Marca ATV:Linhai Worker 300 2x4
  • Numar ATV:TM

Posted 18 November 2008 - 06:00 PM

QUOTE (Dan.ct @ Nov 12 2008, 11:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
la politie agentul de acolo mi-a spus ca as fii putut sa ma pun in miscare ca sa evit coliziunea )


astia is nebuni? io stiu ca daca esti lovit din spate si nu ai dat in marsalier nu e loc de discutie, ala e vinovatu si gata !
ce sa eviti? sa zbori? magari ! pile ! aia e !
  • 0

#14 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 18 November 2008 - 10:14 PM

unde mai pui ca erau si pietoni pe trecere.. si imi aduc aminte ca era o mama cu copilul de mana.. am ramas la decizia ca fierul se indreapta si nu m-am miscat deloc. blue_bandana.gif

Edited by Dan.ct, 18 November 2008 - 10:14 PM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto