Jump to content



Photo

King Quad 450


  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 13 December 2008 - 03:06 PM

Salut! Ma alatur cinstitei comunitati de King Quad-uri cu exemplarul din dotare, un exotic 450. Nu, nu este o greseala de spelling. Da, este fratiorul mai discret al atat de titratului 700/750. Luat de nou din reteaua motobom, mai exact de la dealerul din Brasov, Motto, a strans pana acum sub copite aproape 300 km, moment in care vom face cunostinta si cu echipa de service, pentru prima revizie. De upgrade-uri nu prea a avut parte - deh, cursul euro este criminal zilele acestea... chiar si asa, am razbit in a-i darui, cu titlu de incurajare, un set de handguard-uri Acerbis ATV Uniko (nota bene - cu o singura prindere pe extremitatea coarnelor ghidonului).
Arealul explorat pana in prezent il constituie imprejurimile Sanpetrului (n.a. suburbie a Brasovului), cu accent deosebit pe padurile de foioase si pin, povarnisurile si alte cele ale dealurilor Lempes... Cand nu jucam pe cont propriu, ne insotim cu un prieten bun si al sau Brute Force 650 v-twin, el ocupandu-se cu depasirea limitelor confortabile (un fel de a spune) iar eu jucand rolul unitatii mobile de interventie aka pace car sau dedicandu-ma mixului de activitati preferat: trailing & photo shooting.
Pun punct si virgula si revin cu niscaiva fotografii.
  • 0

#2 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 15 December 2008 - 03:14 PM

snapshots

Attached Files


  • 0

#3 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 15 December 2008 - 03:21 PM

in actiune, dupa aproape 300 km...

Attached Files


  • 0

#4 robi

robi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Greschner Robert
  • Telefon:0766800553
  • Marca ATV:Yamaha grizzli 700
  • Numar ATV:TM-15-FJI

Posted 15 December 2008 - 04:29 PM

bine ai venit,sa-ti traiasca amindoi minjii(si cel cu miinile ridicate si cel cu rotile pe pamint)si sa te bucuri de ei pina la adinci batrineti happybday.gif
  • 0

#5 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 15 December 2008 - 05:39 PM

He, he, frumos, rau de tot !

De altfel, se vad in poza partenerii de joaca happy.gif

Vedeti si voi asistenta tehnica, cu o dotare de exceptie: bata de baseball pe rack-ul fata. laugh.gif
Cu asa asistenta, Bruta mea nu mai are nevoie de nimic: tot ce-i trebuie e loocalizat (si scuturat bine) in cutia spate
  • 0

#6 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 15 December 2008 - 09:20 PM

Bata de baseball are misiunea ei bine determinata: un 'tuseu' hotarat si din scurt aplicat partenerilor de drumetie intru calmarea si trezirea din betie, spre binele comun si integritatea oaselor calaretului si a fenderelor brutei... mai bine sa previi decat sa tratezi...
  • 0

#7 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 15 December 2008 - 10:24 PM

Trei dialoguri fotografice cu potecile de infasurat sub guma anvelopelor w00t2.gif

Attached Files


  • 0

#8 Cata Venezia

Cata Venezia

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 600 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:Catalin
  • Telefon:0744 111 097
  • Marca ATV:NEW FORCE MOTOR 500L
  • Numar ATV:B-71-WSI

Posted 15 December 2008 - 11:13 PM

QUOTE (elian @ Dec 13 2008, 03:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salut! Ma alatur cinstitei comunitati de King Quad-uri cu exemplarul din dotare, un exotic 450. Nu, nu este o greseala de spelling. Da, este fratiorul mai discret al atat de titratului 700/750. Luat de nou din reteaua motobom, mai exact de la dealerul din Brasov, Motto, a strans pana acum sub copite aproape 300 km, moment in care vom face cunostinta si cu echipa de service, pentru prima revizie. De upgrade-uri nu prea a avut parte - deh, cursul euro este criminal zilele acestea... chiar si asa, am razbit in a-i darui, cu titlu de incurajare, un set de handguard-uri Acerbis ATV Uniko (nota bene - cu o singura prindere pe extremitatea coarnelor ghidonului).
Arealul explorat pana in prezent il constituie imprejurimile Sanpetrului (n.a. suburbie a Brasovului), cu accent deosebit pe padurile de foioase si pin, povarnisurile si alte cele ale dealurilor Lempes... Cand nu jucam pe cont propriu, ne insotim cu un prieten bun si al sau Brute Force 650 v-twin, el ocupandu-se cu depasirea limitelor confortabile (un fel de a spune) iar eu jucand rolul unitatii mobile de interventie aka pace car sau dedicandu-ma mixului de activitati preferat: trailing & photo shooting.
Pun punct si virgula si revin cu niscaiva fotografii.

sa l stapanesti sanatos, cat ai dat pe el?
  • 0

#9 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 16 December 2008 - 11:00 AM

cu 2-300 iepuroi sub list price-ul motobom. nu imi amintesc f. exact pentru ca plata s-a facut in ron si m-am concentrat pe forex, in cadere libera in zilele acelea...
  • 0

#10 saisnoua

saisnoua

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Gender:Male
  • Location:fagaras
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:0751288081
  • Marca ATV:renegade 1000 xxc

Posted 16 December 2008 - 11:50 AM

sa-l stapanesti sanatos. si eu am luat de la moto boom din bv acum cateva luni un suzi aieger. is seriosi cei de acolo. am colaborat bine si la vanzare si la revizie etc. te invit pe la fagaras la niste trasee frumoase, ca doar suntem la o aruncatura de bat (sau o lungime de troliu) hehe
  • 0

#11 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 16 December 2008 - 11:56 AM

SA-L STAPANESTI SANATOS SI POATE NE VEDEM DE REVELION. POATE VII SI CU O PROPUNERE DE TRASEE..... thumbsup.gif
  • 0

#12 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 19 December 2008 - 03:10 PM

Va multumesc pentru urari! Asemenea si voua, la cat mai multe ture fara bruma de necazuri! Si da, sper sa ne vedem cat mai degraba - the more the merrier!
  • 0

#13 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 22 February 2009 - 08:18 AM

Japonezul meu facut in State a primit tenisi noi happybday.gif - un set de Carlisle A.C.T. (25x11x12, 25x8x12), made in the USA!

Pretul a fost unul corect iar negustorul, de nota 10 - btw, ii multumesc aici si acum lui Adrian de la rotiatv.ro pentru amabilitate si disponibilitate! Impacul vizual al noilor gume este formidabil si in special pe spate unde anvelopele de 11' denota o masivitate ravasitoare. Cat despre comportamentul in traseu... simplu si la obiect: demential. Prin comparatie, amintirea gumelor Maxxis OEM tine mai degraba de un vis urat.

Asadar, Carlisle lives here!

... si un concis photo update... zapada si ochiuri de apa in zona Dealul Ciocas - Dealul Vitelului (intre Olt si Muntii Bodoc Baraolt).

Attached Files


  • 0

#14 eu63n

eu63n

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 75 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:-
  • Telefon:-
  • Marca ATV:suzuki king quad 750
  • Numar ATV:bh 75 kng

Posted 22 February 2009 - 12:01 PM

Prin zapada cu cauciucurile alea stock ai mers cu 4x4 activat nu?...doar de informare pt ca mie mi-au spus mai multi k nu e bine sa mergi cu 4x4 activat dar a nins foarte mult zilele asteasi daca nu activezi 4x4 nu te poti misca... huh.gif
  • 0

#15 Mugur

Mugur

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • Gender:Male
  • Location:IF ZURBAUA
  • Nume real:Mugur
  • Telefon:0724227445
  • Marca ATV:Zforce 1000 sport
  • Numar ATV:galben

Posted 22 February 2009 - 12:09 PM

QUOTE (elian @ Feb 22 2009, 08:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Japonezul meu facut in State a primit tenisi noi happybday.gif - un set de Carlisle A.C.T. (25x11x12, 25x8x12), made in the USA!

Pretul a fost unul corect iar negustorul, de nota 10 - btw, ii multumesc aici si acum lui Adrian de la rotiatv.ro pentru amabilitate si disponibilitate! Impacul vizual al noilor gume este formidabil si in special pe spate unde anvelopele de 11' denota o masivitate ravasitoare. Cat despre comportamentul in traseu... simplu si la obiect: demential. Prin comparatie, amintirea gumelor Maxxis OEM tine mai degraba de un vis urat.

Asadar, Carlisle lives here!

... si un concis photo update... zapada si ochiuri de apa in zona Dealul Ciocas - Dealul Vitelului (intre Olt si Muntii Bodoc Baraolt).

Super ultimele 2 poze! smile.gif

Sa-l stapanesti sanatos sa ai grija de EI (si de uriasul cu mainile in sus si de cel cu cauciucurile in astfalt!

Imi permit un sfat, sper sa-l primesti din partea unuia patit:

NICIODATA nu te da singur, si fara protectii full : casca+vesta protectie coate/clavicula,coloana,coaste/brau+genunchere+cizme cross
(Eu o singura adata nu am puratat vesta si am luat o minicazatura in care mi-am rupt cotul si stau pe bara de 4 luni si mai am vreo 2-3 de recuperare)
  • 0

#16 fatcat

fatcat

    OLD IRON

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 998 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:arta īnaltă a supravieţuirii la oraş
  • Nume real:Robert
  • Telefon:0722 385...
  • Marca ATV:green Suzy
  • Numar ATV:B-XX-ATZ

Posted 22 February 2009 - 03:00 PM

QUOTE (eu63n @ Feb 22 2009, 12:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Prin zapada cu cauciucurile alea stock ai mers cu 4x4 activat nu?...doar de informare pt ca mie mi-au spus mai multi k nu e bine sa mergi cu 4x4 activat dar a nins foarte mult zilele asteasi daca nu activezi 4x4 nu te poti misca... huh.gif


Nu mai primi sfaturi de la fraieri. Poti sa mergi oricat cu Suzy pe 4x4, probabil "aia multii" au altfel de atv. Eu personal folosesc 4x4 minimal deoarece e mult mai fun cu 2x4 si cu cauciucurile mele nici prea am nevoie de 4x4. Dar au fost ture unde am mers 40km numai cu 4x4, ca altfel nu se putea.
  • 0

#17 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 23 February 2009 - 06:06 AM

QUOTE (eu63n @ Feb 22 2009, 12:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Prin zapada cu cauciucurile alea stock ai mers cu 4x4 activat nu?...doar de informare pt ca mie mi-au spus mai multi k nu e bine sa mergi cu 4x4 activat dar a nins foarte mult zilele asteasi daca nu activezi 4x4 nu te poti misca... huh.gif

Spun si eu precum fatcat, nu mai fi intr-atat de receptiv la ce vorbesc unii si altii, vrute si nevrute. Uite, nenea acela barbos de la atvtv.com se bate cu pumnii in piept ca modul lui preferat de plimbat cu ATV-ul este 4x4. Si o spune cu atata dezinvoltura incat te pune pe ganduri, este evident ca un ATV al zilelor noastre trebuie sa presteze un 4x4 la fel de bine precum 2x4, fara ezitari sau menajamente. Si nu uita ca exista ATV-uri cu 4x4 permanent...
Acuma, sa mergi pe asfalt sau la viteze mari in 4x4 , nu cred ca este o idee prea buna, cu atat mai mult cu cat 4x4 in atare conditii este absolut degeaba...
  • 0

#18 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 23 February 2009 - 06:24 AM

QUOTE (Mugur @ Feb 22 2009, 12:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Super ultimele 2 poze! smile.gif

Sa-l stapanesti sanatos sa ai grija de EI (si de uriasul cu mainile in sus si de cel cu cauciucurile in astfalt!

Imi permit un sfat, sper sa-l primesti din partea unuia patit:

NICIODATA nu te da singur, si fara protectii full : casca+vesta protectie coate/clavicula,coloana,coaste/brau+genunchere+cizme cross
(Eu o singura adata nu am puratat vesta si am luat o minicazatura in care mi-am rupt cotul si stau pe bara de 4 luni si mai am vreo 2-3 de recuperare)


@Mugur: Multumesc frumos pentru urari si gandul bun! Sunt de acord cu tine, echipamentul de protectie face diferenta. Din acest punct de vedere, sunt undeva la jumatatea drumului... am casca, manusi si o pereche de bocanci mai inalti, cat se poate de solizi. Inca de echipat, protectiile de mana, picior si trup. Singur umblu foarte rar iar cand se intampla, intotdeauna pe langa casa si cu ochii holbati a atentie la neatentie. In plus, obisnuiesc ca la fiecare cateva saptamani sa imi 'aplic' un curs de defensive driving, citind rubrica de accidente si trecand in revista crash-urile de pe youtube. Toate acestea, cu rolul de a ma linisti si de a pune raul inainte atunci cand am impresia ca tocmai ce am devenit tata lor si ca nimic rau nu mi se poate intampla. Recomand exercitiul, la mine functioneaza... ok.gif
  • 0

#19 Keoru

Keoru

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dr.Tr.Severin
  • Nume real:qazwsx
  • Telefon:0746000111
  • Marca ATV:Butzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:de caruta

Posted 23 February 2009 - 08:29 PM

tare frumoasa jucaria.mi se pare atv`ul perfect privind raportul pret/calitate.ai facut alegerea ce`a mai buna.distractie maxima in continuare si sa ti cheile intr`un sertar peste 1,5m inaltime ca poate nu`l mai gasesti in curte wink.gif.
Numai bine.
  • 0

#20 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 25 February 2009 - 08:19 AM

@Keoru: Multzam fain! Si stiu ce spui, deja cheile stau la pastrare intr-un loc special si greu accesibil. Niciodata in contact, prietenii stiu de ce taz.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto