Jump to content



Photo

Instalatia impotriva inghetului


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 DEXTER

DEXTER

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 148 posts
  • Gender:Male
  • Location:cluj
  • Nume real:Bogdan Gavra
  • Telefon:741374761
  • Marca ATV:Lc 6
  • Numar ATV:CJ-10-SEW

Posted 09 February 2007 - 08:54 PM

Am downloadat schema electrica de la linhai big ranger 300 si apare acolo un fel de instalatie de incalzire , contra inghetului . As vrea sa o localizez dar nu stiu cum , poate ma ajuta cineva.
Azi mi-am mai verificat franele . si m-a mirat un lucru si anume ca de ce la frana de mana scrie ca se utilizeaza un anume tip de lichid de frana si pe capacul de la rezervorul cu lichid de frana , zice sa folosesc alt tip de lichid de frana . Care-i faza frate!!! smile.gif
Si daca cineva este din Cluj sa imi zica ceva adrese unde pot gasi piese de schimb.
  • 0

#2 spyder

spyder

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Nume real:spyder
  • Marca ATV:linhai 300 4x4
  • Numar ATV:cj 33 spy

Posted 10 February 2007 - 12:01 AM

sal...eu sunt din cj...si mia-m luat de la mihai (authentic...) si eu de 4 zile un linhai 300 4x4...iar piese nu mai stiu pe unde ai putea gasi prin cj decat la ei...
  • 0

#3 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 10 February 2007 - 02:01 AM

Lichid de frana pui DOT 3 minim, poti pune linistit si DOT 4. Dar nu prea e bine sa le amesteci. Eventual goleste instalatia, exista si un lichid de curatat, dupa care pune DOT 4 - sfatul meu - si aeriseste-o bine.
Scuze dar nu am manualul la indemana, pune o poza cu schema, si incercuieste ce vrei sa iti zic.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto