Jump to content



Photo

Interzis Atv-urilor In Tg. Neamt


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 gospodarul

gospodarul

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 posts
  • Gender:Male
  • Location:TG. NEAMT
  • Nume real:precupeanu constantin
  • Telefon:0744/289664
  • Marca ATV:suzuki kingquad
  • Numar ATV:B 57 XCE

Posted 03 March 2009 - 04:36 PM

NU STIU DACA EXISTA PRECEDENTUL, CERT ESTE CA LA TG. NEAMT , URMARE A HOTARARII CONSILIULUI LOCAL NR...(URMEAZA SA INTRU IN POSESIA EI) S-A INTERZIS CIRCULATIA ATV-URILOR PE RAZA ORASULUI.CERT ESTE CA SUNT CATIVA COPII DE BANI GATA CU TOBELE SCOASE DE PE MOTOARE CARE UMBLA DEAL-VALE SI INNEBUNESC ORASUL CU HURUITUL LOR, DAR DE AICI SI PANA LA A INTERZICE CIRCULATIA ATV-URILOR ......MI SE PARE CAM DEPLASAT.ROG PE CEI CARE AU INTALNIT CAZURI ASEMANATOARE SA SCRIE PE FORUM MODUL IN CARE AU LUAT ATITUDINE IN ACESTE CAZURI.STIU CA ACESTE HOTARARI POT FI ATACATE IN CONTENCIOS AD-TIV, DUPA O NOTIFICARE PREALABILA A CONSILIULUI LOCAL.ASTEPT SFATURI
  • 0

#2 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 03 March 2009 - 05:48 PM

nu cred ca s-a ajuns nicaieri altundeva atat de departe. Dar...tocmai asta e solutia: atacata hotararea. Atata timp cat atv-ul e inmatriculat, n-au decat sa aplice alte metode de reducere a zgomotului...cum ar fi, controale cu decibelmetrul si alte alea.
  • 0

#3 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 03 March 2009 - 09:08 PM

QUOTE (richelieu @ Mar 3 2009, 05:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
... controale cu decibelmetrul si alte alea.

Mai degraba cu debilmetrul... nu la atv ci la posesor gathering.gif
  • 0

#4 elian

elian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Nume real:Eli
  • Telefon:VDF
  • Marca ATV:retired
  • Numar ATV:n/a

Posted 04 March 2009 - 07:32 AM

Un lucru este cat se poate de limpede: se strange latzul. Si este atat de romanesc sa 'rezolvi' o problema generand o nedreptate, neluand in seama nici imaginea macro si nici detaliile, incat ma astept sa mai vedem astfel de hotarari ale consiliilor locale... E simplu - sunt cativa care terorizeaza unu-doua cartiere, liniute, forje, paraiala cat incape la ore imposibile, bonus vreun copil speriat sau, mai rau, trantit in sant si gata, alesii urbei intervin cu aplombul nucii infipte in zid si decid interzicerea, proscrierea, exilul, scoaterea in afara legii a tuturor nefericitilor amatori de a-si sui fundul pe o atare paraitoare...
  • 0

#5 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 04 March 2009 - 09:49 AM

SIngurii vinovati in toata treaba asta, bineinteles in afara de idiotii care fac raliuri prin oras cu atv-urile, sunt cei de la Politie ca nu aplica legea si nu isi fac datoria. Ma gandesc asa. Acum nu se ia nicio masura, ar trebui sa nu se ia nici dupa ce dau astia legea respectiva.
Chiar nu inteleg de ce din cauza unor idioti in numar restrans am devenit noi astia cu atv-urile paria societatii.
Si cu masini sunt cretini care fac cerculete si liniute prin oras si nu am vazut pe nimeni sa se mobilizeze cu ceva impotriva lor sau sa se dea lege sa se interzica accesul masinilor in orase biggrin.gif Si accidente fac, unii chiar si zgomot, etc.

O tara aiurita ROmania, condusa de niste urangutani care habar nu au pe ce lume traiesc si cu autoritati lipsite de cinste si personalitate, vezi Politia.

Edited by d-rive, 04 March 2009 - 09:50 AM.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto