Jump to content



Photo

Interzicerea Atv-urilor?


  • This topic is locked This topic is locked
60 replies to this topic

#21 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 14 March 2009 - 09:08 AM

Eu zic ca era normal sa avem o legislatie asemanatoare cu cea din Europa, acolo din cate stiu eu este permis sa mergi cu ATV pe drum public! Acum importam legislatie americana? Foarte ciudat este ca foarte multi politicieni sau membrii ai familiilor acestora au ATV-uri! Cel putin cei din Constanta au toti!
Avem un club, ar trebui sa ne inscriem in el si impreuna sa dam in judecata fiecare lege care interzice ATV-ul!

In plus, trebuie sa investim in tobe care sa nu faca zgomot! Exista o gramada de solutii tehnice! Sau la fiecare iesire iti pui ATV-ul pe remorca mergi pana la capatul lumii si te dai acolo! Problema este ca acest capat este din ce in ce mai departe!

Cred ca trecem la Jeep-uri sau Enduro?!

Am auzit ca vor sa extinda taxa de inmatriculare auto si la moto!

Edited by Forte, 14 March 2009 - 09:09 AM.

  • 0

#22 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 14 March 2009 - 09:28 AM

Facem un garaj afara din oras si ducem acolo toate ATV-urile si plecam de acolo direct pe coclauri!

Partea buna este ca am scapat de RCA si ITP, ma duc si-l radiez si-l scot de la impozit!

Plus ca pot sa-mi aduc orice ATV din America si sa ma dau cu el!

Am inteles acum, este o idee savanta de cum sa atraga mai multi bani la buget, din impozite pe profit de la firmele de profil si din impozite de la proprietari! S-au gandit si cum sa vanda RCA-uri si ITP-uri ca si asa totul merge ROZ in tara si bugetul nu are nevoie de bani!
Oamenii astia nu au inteles ca libertatea genereaza prosperitate si interdictiile coruptie?

Presupun ca firmele de inchiriere ATV-uri o sa fie trecute la impozit forfetar .... XXXX RON/AN/ATV?!
  • 0

#23 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 14 March 2009 - 09:44 AM

http://atvforum.ro/F...vrom-t3917.html

Am inteles, domnul president (care se lua de ATVROM) ... era PRESEDINTELE ACESTEI TARI ... care stia ca urmeaza interzicerea ATV-urilor pe drumurile publice si introducerea taxei de inmatriculare la ATV-urile noi! In lumina acestor informatii ... este clar ca unii sau altii vor da faliment!

Dar ce au cu CHINA, JAPONIA, AMERICA, AUSTRIA, ITALIA si GERMANIA ... tari care produceau ATV-urile vandute la noi in tara? Singura sansa este sa deschida POLARIS fabrica in Romania! Atunci o sa avem legislatie pro-ATV!
  • 0

#24 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 14 March 2009 - 10:37 AM

QUOTE (budy @ Mar 14 2009, 12:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
In termen de 30 de zile va intra in vigoare o hotarire a Consiliului Local care interzice circulatia acestor autovehicule in oras, 24 de ore din 24
Proprietarii de ATV-uri nu vor mai putea sa circule pe drumurile publice din Tirgu Neamt. Consilierii tirgnemteni au decis, in sedinta de la sfirsitul lunii februarie, sa interzica circulatia acestor mijloace de transport in localitate, ca urmare a numeroaselor reclamatii venite de la cetatenii urbei, deranjati zi si noapte de zgomotul ...

DECI SE POATE


Deci, asta este o ilegalitate. Apoi, de unde si pana unde are consiliul local atributii de circulatie rutiera? Numai in rOMANIA se poate intampla asta. Stie pulifriciul ala din consiliul local cate legi incalca prin aceasta decizie?
Deci eu daca as fi acolo as circula fara probleme si i-as baga in masa. Daca isi permite cineva sa imi face ceva i-as da imediat in judecata si va garantez ca se castiga cu asa ceva.
Tocmai am incheiat un proces cu politia si bineinteles l-am castigat pentru ca facusera un mare abuz si o mare nedreptate. Din pacate nu am ce sa fac ca acel agarici care ma amendase si-mi luase permisul sa fie sanctionat. Incompetenta nu se poate sanctiona... din pacate.
Romanul, in general, e un incult si un marlan fara margini. Justific afirmatia asta.
Pe planeta asta exista tot felul de vehicule. Locul lor in circulatia publica e bine stabilit prin legi, peste tot in lumea civilizata. Ce nu stie prostul de la bloc e ca si atv-ul e un vehicul ca masina, ca bicicleta sau ca motocicleta.
Camioanele polueaza, strica strada, cutremura blocul cand trec, incurca traficul, provoaca accidente de obicei mortale si nu a venit nimeni cu ideea cum ca sa se interzica.
L-as bate pe basinosul ala de mos care a facut reclamatie la primarie pana i-ar suna apa in cap si la fel as face si cu boul ala cu atv care nu are altceva de facut decat sa faca raliuri cu atv-ul prin oras.

Exista deja legi pentru atv-uri si alte vehicule. Daca s-ar aplica si respecta, nu vad ce problema ar mai fi.
E pacat ca in tara asta orice labagiu isi da cu parerea si apoi se mai si transforma in lege parerea lui, a unui prost care nu a re nicio legatura cu domeniul, ca educatie profesionala. Dar na, romania e tara unde toata lumea se pricepe la de toate si face de toate. O tara de cacaciosi cu politicieni de tot rahatul si cu niste alegatori vai mama lor...
Frumoasa tara, pacat ca e locuita...
  • 0

#25 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 14 March 2009 - 11:00 AM

SE POATE INTERZICE ACCESUL ATV PE DRUMURI PUBLICE
CUM O HATARARE A CONSILIULUI LOCAL INTERZICE ACCESUL MASINILOR PESTE 3.5 TONE,CUM NU AU VOIE CU TIRURILE PE DN 1 SAMBATA SI DUMINICA
CUM IN BUCURESTI NU AI VOIE CU TIRUL
CUM PE AUTOSTRADA NU AI VOIE CU CARUTA
SANT MULTE MULTE EXEMPLE

DUPA CEVA SAPATURI AM AFLAT CA SE POATE SI TREABA E SERIOASA
DE FALIMENTUL FIRMELOR DE ATV SPERAM CA NU SE VA INTAMPLA ,DAR DUPA PAREREA MEA SIGUR SE VA INTAMPLA
DECI TREBE SA I- thumbdown.gif MI CUMPAR REMORCA
  • 0

#26 Norbee

Norbee

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 570 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Mures
  • Nume real:Trandafir Norbert
  • Telefon:742036608
  • Marca ATV:brp 400xt

Posted 14 March 2009 - 12:45 PM

Mi-se pare foarte normal sa nu intre tirurile in bucuresti...si asa este circulatia vai de mamaeii...ce ar fii daca ar mai intra si tirurile...si nu te supara dar ti sar parea ceva normal sa te deplasezi tu cu masina cu 130 pe autostrada si sa vina ba ioane cu caruta la 5km/h?...astea sunt niste reguli total normale si aplicate in toata lumea...
Dar va spun si altceva...eu sunt din mures,si consiliul local a interzis circulatia camioanelor de peste 3,5 tone in oras si pe centura de 1 an jumate(sunt drumuri ocolitoare destule)...si tirurile intra in oras fara nici o treaba ...nu se ocupa de iei nici politia nici arr...nimic...credeti ca se va ocupa cineva de atv-uri??eu personal nu prea cred...poate 1-2 luna...dar dupa aia se uita totul....

Edited by Norbee, 14 March 2009 - 12:47 PM.

  • 0

#27 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 14 March 2009 - 01:14 PM

QUOTE (budy @ Mar 14 2009, 11:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
SE POATE INTERZICE ACCESUL ATV PE DRUMURI PUBLICE
CUM O HATARARE A CONSILIULUI LOCAL INTERZICE ACCESUL MASINILOR PESTE 3.5 TONE,CUM NU AU VOIE CU TIRURILE PE DN 1 SAMBATA SI DUMINICA
CUM IN BUCURESTI NU AI VOIE CU TIRUL
CUM PE AUTOSTRADA NU AI VOIE CU CARUTA
SANT MULTE MULTE EXEMPLE

DUPA CEVA SAPATURI AM AFLAT CA SE POATE SI TREABA E SERIOASA
DE FALIMENTUL FIRMELOR DE ATV SPERAM CA NU SE VA INTAMPLA ,DAR DUPA PAREREA MEA SIGUR SE VA INTAMPLA
DECI TREBE SA I- thumbdown.gif MI CUMPAR REMORCA


Budy iti vand eu o remorca ... nu trebuie sa o platesti ... o compensam cu plata in alte servicii!
A ... sorry ... am uitat ... eu nu mai vin la Sinaia ... eu la munte merg cu si pentru ATV ... daca nu se poate ... nu mai vin! Asa afecteaza pe toata lumea o hotarare aberanta!
In multe tari cu turism adevarat, politia nu opreste/verifica turistii ... pentru ca ei vin acolo sa aduca bani!
  • 0

#28 robi

robi

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Greschner Robert
  • Telefon:0766800553
  • Marca ATV:Yamaha grizzli 700
  • Numar ATV:TM-15-FJI

Posted 14 March 2009 - 06:01 PM

TEORETIC TOTI SPUNEM CA DUPA 2-3 LUNI ACEASTA LEGE VA FI UITATA SI NE PUTEM VEDEA DE TREABA LINISTITI

DAR NU STIU CINE AR FII CURIOS SA RISTE A SE INTILNI CU UN MILITIAN ZELOS SAU UN FILTRU UNDE SA NU POTI

REZOLVA SITUATIA AMIABIL SI SA TE TREZESTI CU UN PROCES PENAL PE CAP POATE SI FARA PERMIS.

EU UNUL NU VREAU SA-MI ASUM ACEST RISC SI AS PREFERA SA PREVIN SITUATIA
  • 0

#29 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 14 March 2009 - 08:54 PM

Nu se poate sa-ti interzica sa mergi cu un autovehicol inmatriculat,decat pe anumite segmente de drum ,asta am vrut sa spun in referitoare cu interzicerile(nu ca nu ne convine una alta ,cum la un nu le convine sa mearga camioane prin oras ,asa la alti ATV-uri).Cred ca n-o sa ne mai dea voie sa le inmatriculam,si care sant inmatriculate le ia la puricat si cauta sa-ti ia talonul,dupa faci verificarea la R.A.R. si o cam belesti .Apropo unde se face I.T.P. la atv.
  • 0

#30 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 14 March 2009 - 09:00 PM

INCEARCA SA INTRI CU TIRUL IN SINAIA FARA AUTORIZATIE ,TE INHATA ASTIA INSTANT ,SAU PE DN 1 SAMBATA DUMINICA
Daca le interzice pe drumurile publice ,e exact cum ai merge acum cu unul neinmatriculat de ce nu mergem cu ele neinmatriculate
DIN CAUZA ASTA
Art. 35. - Punerea in circulatie sau conducerea pe drumurile publice a unui
autovehicul neinmatriculat se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani sau
cu amenda.
Daca mergi cu camionul prin oras amenda nu e caz penal

Edited by budy, 14 March 2009 - 09:02 PM.

  • 0

#31 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 14 March 2009 - 09:30 PM

ASA SA INTAMPLA SI CU ARMELE NONLETALE
Au vrut sa le interzica sa le porti cu tine ,sa le ti numai in casa(arma de autoaparare pentru casa cand te duci cu bani la banca ,iti iei cu tine un topor),IN TOATA COMUNITATEA EUROPEANA NU AI VOIE CU PISTOALE CU BILA DE CAUCIUC,la noi le-au dat cu notificare ,(motivul sa se mai faca niste cocosei ,in germania costa un rg 88 cam 100 euro acciza la noi 100
%deci 200 si se vindea cu 400 euro ) de ce sa ajuns aici ,ca niste ciumeti au tras cu ele in locuri publice ca sa uitat urat unul la el ,nicidecum autoaparare.Acum trebe sa ma duc la politie cu armele si sa fac din nou : fisa medicala ,test psihologi ,cazier alti bani alta distractie(il am de 10 ani permisul cred ca si din cauza asta).Asa sa intamplat si cu Atv-urile .

Edited by budy, 14 March 2009 - 09:31 PM.

  • 0

#32 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 14 March 2009 - 09:57 PM

Vad ca unii nu faceti diferenta dintre interzicerea camioanelor in centrul oraselor si interzicerea camioanelor pe oriunde, pe orice drum. Asa e si cu atv-urile.
A, ca nu-mi da voie cu el pe promenada orasului e una dar ca sa nu imi dea voie sa circul cu el pe nicaieri, deja e cu totul si cu totul altceva.

Zicea cineva ca daca e un filtru pe sosea. E simplu, inainte ca sa ma opreasca, fac dreapta pe camp, sa vina dupa mine wink.gif
  • 0

#33 catalin vintila

catalin vintila

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 467 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov-sacele
  • Nume real:Catalin Vintila
  • Telefon:0744.566.492
  • Marca ATV:CF Moto 500 A
  • Numar ATV:BV 65 CDV

Posted 14 March 2009 - 10:08 PM

E clar ca sunt pusi pe rele in ceea ce priveste ATV-urile. E oarecum ciudat deoarece fiind o distractie scumpa, au imbratisat-o multi consilieri, deputati etc. Totusi sa nu uitam ca la noi cine voteaza legile nu neaparat le respecta. Cati politisti fac imprudenta sa le opreasca jeep-urile si limuzinile, d-apai sa ii si amendeze? Legea se va aplica multimii! Poate le deranjam plimbarile private prin paduri wink.gif
In ceea ce priveste infiintarea unei asociatii, sunt perfect de acord - ar putea fi singura taxa anuala care sa si folosesca la ceva, dar pt. asta ar trebui stabilit cine si in ce conditii va manageria toata povestea? Am vazut ca sunt cativa membrii vechi si extrem de activi. Poate ar trebui sa organizam un referendum in care sa vedem cati ar fi de acord sa cotizeze si cam ce suma, precum si sa alegem prin vot un grup de tovarasi care sa ne reprezinte interesele. Pt a ne inscrie pe forum a trebuit sa dam o adresa de mail valida, deci exista o posibilitare de a-i anunta pe toti pasionatii de ATV inscrisi! Se vorbeste de "fenomenul" ATV. Poate e cazul sa demonstram daca e sau nu asta? Motociclistii in toata lumea se strang in gasti impresionante, o putem face si noi pt. un meating de protest! O putem face la BV unde au inceput restrictiile. Cum le-ar pica 13 km de ATV-uri si Poiana blocata??? tabletalk.gif
Daca ne vaietam si atat suntem pe cont propriu - victime sigure ale sistemului!!!
  • 0

#34 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 15 March 2009 - 12:17 AM

QUOTE (d-rive @ Mar 14 2009, 09:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Vad ca unii nu faceti diferenta dintre interzicerea camioanelor in centrul oraselor si interzicerea camioanelor pe oriunde, pe orice drum. Asa e si cu atv-urile.
A, ca nu-mi da voie cu el pe promenada orasului e una dar ca sa nu imi dea voie sa circul cu el pe nicaieri, deja e cu totul si cu totul altceva.

Zicea cineva ca daca e un filtru pe sosea. E simplu, inainte ca sa ma opreasca, fac dreapta pe camp, sa vina dupa mine wink.gif




DACA ESTI PE POSADA UNDE FACI DREAPTA IN PRAPASTIE
  • 0

#35 Mugur

Mugur

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 239 posts
  • Gender:Male
  • Location:IF ZURBAUA
  • Nume real:Mugur
  • Telefon:0724227445
  • Marca ATV:Zforce 1000 sport
  • Numar ATV:galben

Posted 15 March 2009 - 03:00 AM

OARE deranjam hotii de lemne din varful muntilor?

Oare cineva pe undeva a facut o reclamatie si si deranjat vre-un senator?

Oare de ce s-au pus asa pe noi? Trebuie sa existe un motiv, sa fi plecat de undeva!

Faza cu accidentele grave......e praf in ochi! eu refuz sa pun botu'. Cum spuneau unii colegi mai sus ar fi o lege anti-economie pro-criza!

Altceva cred ca se afla in spatele acestor afirmatii publice....gata din senin interzicem atv-urile.....
  • 0

#36 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 15 March 2009 - 10:15 AM

QUOTE (budy @ Mar 15 2009, 12:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
DACA ESTI PE POSADA UNDE FACI DREAPTA IN PRAPASTIE

O sa gasesti o gramada de situatii cand nu ai unde sa faci dreapta dar sunt mult mai multe cele in care poti sa-i eviti, frumos si civilizat partytime.gif
  • 0

#37 budy

budy

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 532 posts
  • Gender:Male
  • Location:SINAIA SI BUCURESTI
  • Nume real: LUCIAN
  • Telefon:0723359171
  • Marca ATV:nu mai am momentan
  • Numar ATV:fara

Posted 15 March 2009 - 11:06 AM

QUOTE (d-rive @ Mar 15 2009, 10:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
O sa gasesti o gramada de situatii cand nu ai unde sa faci dreapta dar sunt mult mai multe cele in care poti sa-i eviti, frumos si civilizat partytime.gif

Cum am mai spus depinde de situati la noi in zona unde stau de obicei politisti 80%nu ai cum sa-i eviti decat sa intorci si s-o tai.
  • 0

#38 Cezar33

Cezar33

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Nume real:Cezar
  • Telefon:0729060090
  • Marca ATV:CF MOTO
  • Numar ATV:PH 34 CEZ

Posted 15 March 2009 - 01:58 PM

Propun sa facem ceva si sa iesim la un protest... cred ca o sa ne stangem cu totii undeva la 100 ..... in bucuresti trebuie facut.
  • 0

#39 CLAU46

CLAU46

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • Gender:Male
  • Location:ARAD
  • Nume real:CLAUDIU
  • Telefon:0722610708
  • Marca ATV:scrambler500.4*4
  • Numar ATV:UNDERCOVER

Posted 15 March 2009 - 02:24 PM

QUOTE (Mugur @ Mar 15 2009, 03:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
OARE deranjam hotii de lemne din varful muntilor?

Oare cineva pe undeva a facut o reclamatie si si deranjat vre-un senator?

Oare de ce s-au pus asa pe noi? Trebuie sa existe un motiv, sa fi plecat de undeva!

Faza cu accidentele grave......e praf in ochi! eu refuz sa pun botu'. Cum spuneau unii colegi mai sus ar fi o lege anti-economie pro-criza!

Altceva cred ca se afla in spatele acestor afirmatii publice....gata din senin interzicem atv-urile.....

sal
in mare parte santem si noi de vina ptr tot ce se intampla
faceti o statistica si vedeti cati au tobe care deranjeaza
este primul motiv care te scoate an evidenta
daca ai o toba decenta treci aproape nebagat an seama
sant motociclist si atvist dar noaptea cand sant acasa si trece cate unul galagios si turat ami vine sa dau cu ceva dupa el
asa ca revizuiti tobele si vom trece nebagati an seama
cealalta parte de vina o au anchirierile!!!!!!
mai mult ca noi
nu am vazut o persoana care a anchiriat un atv sa mearga normal
toti numai an figuri si besini
omul de rand nu poate face diferenta antre un atv proprietate si unul anchiriat
ami pare rau de tot ce se antampla dar daca tot va fi ceva din tot ce se vorbeste nu ami ramane decat sa ma fac haiduc si pana nu trage nimeni dupa mine cu pusca ami voi bate joc de tot ce anseamna lege si cand ma vor prinde voi suporta consecintele
asa ca nu ne ramane decat sa MONTAM TOBELE ORIGINALE SI SA AVEM BUN SIMT FATA DE CEILALTI

Edited by CLAU46, 15 March 2009 - 02:27 PM.

  • 0

#40 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 15 March 2009 - 04:44 PM

Cezar33 din pacate pun pariu ca daca dam strangerea vom fi 20 in cel mai bun caz in loc de 100 cat spui tu. Asta pentru ca de cand e lumea si pamantul toti zic lasa ma sa faca altii si profit si eu, de ce sa ma deranjez cand oricum o fac altii, ce conteaza 1 in plus. Prpblema e ca 1 + 1+ 1 plus etc se face suta de care spui tu. Dar cu multe minusuri tot la 20 ajungem wink.gif
Cand vrei tu organizam o plimbare prin oras, hai sa vedem intai cati vin sa stim pe ce ne putem baza.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto