Jump to content



Photo

Cum Fac Sa Inregistrez La Primarie Un Quad De 700 C.c.


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 vali

vali

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 34 posts
  • Gender:Male
  • Location:MAGURELE -ILFOV
  • Nume real:Valentin Aranghel
  • Telefon:0765.467.097
  • Marca ATV:Kawasaki kfx 700

Posted 09 April 2009 - 12:56 AM

Salutare
vreau sa mentionez ca am actele de america si constatarea vamala de la RAR(este necesara pt vama si doar atat) si mi-ar placea sa il inmatriculez si eu la primarie cu numere galbene sa pot traversa orasul pina la locul unde iesim sa ne jucam cu ele.
Am fost la RAR si mi-au zis ca nu se poate de nici un fel sa obtin cartea de identitate a atv-ului deoarece nu este destinat drumurilor publice.
Se poate in vreun fel sa fac rost de o carte in alb sa o completez sa-mi iau numere de primarie?
Aceste numere se pot verifica de politie?
daca ma opreste politia si observa ca este de 700cc si am numere de primarie ce poate face?

Attached Files


  • 0

#2 rar

rar

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • Gender:Male
  • Location:predeal
  • Nume real:rares
  • Telefon:0762363885
  • Marca ATV: ATV SERVICE
  • Numar ATV:in zona Predeal

Posted 09 April 2009 - 12:38 PM

cei de la RAR trebuie sa-ti dea o hartie in care se spune ca NU poate fi inmatriculat , si cu hartia cu pricina si cu cea de provenienta(factura ,act de vanzare cumparare) , merg la primarie si faci cerere ca vrei sa il inregistrezi la ei , si ei in 30 de zile sunt obligati sa o faca ....
  • 0

#3 marian V.

marian V.

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 99 posts
  • Nume real:marian
  • Telefon:0740.222.475
  • Marca ATV:????
  • Numar ATV:fara..

Posted 11 June 2009 - 05:34 PM

QUOTE (rar @ Apr 9 2009, 01:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cei de la RAR trebuie sa-ti dea o hartie in care se spune ca NU poate fi inmatriculat , si cu hartia cu pricina si cu cea de provenienta(factura ,act de vanzare cumparare) , merg la primarie si faci cerere ca vrei sa il inregistrezi la ei , si ei in 30 de zile sunt obligati sa o faca ....



daca atv-ul a fost deja inmatriculat pe o primarie in tara si vrei sa l cumperi deci contract de vanzare cumparare...vanzatorul il radiaza de la el si tu il inmatriculezi la tine..astia aici iti mai cer iar de la RAR sau faci dovada inmatricularii acolo si trebuie sa ti l inmatriculeze aici?
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto