Jump to content



Photo

Arctic Cat 650


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 Dumi_cat

Dumi_cat

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 206 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Bogdan
  • Telefon:0721 92 62 42
  • Marca ATV:Arctic Cat

Posted 30 May 2009 - 04:12 PM

Salutare

Arctic Cat va propune o super oferta:

AC 650H1 4x4 EFT* - 6.700 euro + TVA

Motor = 641 cc
Racire = lichid
Dimensiuni (LxWxH) = 218x124x129
Greutate = 336kg
Garda la sol = 30,5 cm
Capacitate de tractare = 476kg
Rezervor = 24,6L
Putere = 41CP

*accesorii incluse in pret = troliu, carlig de remorcare si bulbar fata

Alaturi gasiti reteaua de dealeri AC din Romania : http://www.arcticlan...er-locator.html
Pentru Bucuresti va asteptam in showroomul din Sos. Chitilei 41, 0721 92 62 42.
  • 0

#2 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 30 May 2009 - 05:20 PM

Dumi, iti ridic o minge la fileu sau iti dau un gol biggrin.gif Depinde de raspunsuri biggrin.gif

De ce ar cumpara cineva un AC din asta si nu ar lua un KQ? Cam care ar fi plusurile lui AC fata de KQ? Dar minusurile?


P.S. am vazut ca e topic de vanzari dar atunci cand cumparam, alegem ceva, trebuie sa stim de ce. Atunci cand exista argumente, marfa are succes.
Daca se considera ca nu e oportun sa discutam aici de asta, rog un moderator sa stearga postul meu care e plecat din dorinta de a cunoaste. Deseori am auzit diverse pareri cum ca ala nu ar fi bun si ca celalalt ar fi mult mai bun...

Edited by d-rive, 30 May 2009 - 05:20 PM.

  • 0

#3 otto_csm

otto_csm

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 956 posts
  • Gender:Male
  • Location:Valenii de Munte(Prahova)...in weekend
  • Interests:Atv - iesc !
  • Nume real:Cosmin Oto
  • Telefon:prietenii il cunosc
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:....TTO

Posted 30 May 2009 - 06:14 PM

Nu stiu daca se pot compara atv-urile acestea de top la nivelul de +uri si -uri. Parerea mea e ca fiecare atv e bun in felul lui sau pe un anumit tip de teren.
Pe forumurile straine am vazut ca intre AC , KingQuad, Grizzly,Honda Rincon e chestie doar de preferinta ...in rest depinde de atv-ist.
Daca ajungi la un nivel avansat trebuie sa bagi bani in orice atv (chiar si in astea de firma ) nu au cum sa nu se strice.

La noi KingQuad-ul a ajuns asa de apreciat si datorita pretului bun fata de alte atv-uri.
Eu am un prieten cu un AC si pot sa spun ca este foarte bun atv-ul.
Din punct de vedere tehnic, pana acum, nu am vazut diferente mari intre al lui si kING.

As alege oricand un Arctic,King sau orice alt Atv bun cu care sa-mi fac damblaua.
  • 0

#4 Dumi_cat

Dumi_cat

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 206 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Bogdan
  • Telefon:0721 92 62 42
  • Marca ATV:Arctic Cat

Posted 31 May 2009 - 12:15 PM

QUOTE (d-rive @ May 30 2009, 06:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dumi, iti ridic o minge la fileu sau iti dau un gol biggrin.gif Depinde de raspunsuri biggrin.gif

De ce ar cumpara cineva un AC din asta si nu ar lua un KQ? Cam care ar fi plusurile lui AC fata de KQ? Dar minusurile?


P.S. am vazut ca e topic de vanzari dar atunci cand cumparam, alegem ceva, trebuie sa stim de ce. Atunci cand exista argumente, marfa are succes.
Daca se considera ca nu e oportun sa discutam aici de asta, rog un moderator sa stearga postul meu care e plecat din dorinta de a cunoaste. Deseori am auzit diverse pareri cum ca ala nu ar fi bun si ca celalalt ar fi mult mai bun...


Salut

Am mai facut o comparatie intre AC, Suzuki si Yamaha intr-un topic mai vechi unde cineva intreba de viteza maxima. Ideea e ca procesul de cumparare nu e asa simplu, plusuri - minusuri si gata. In momentul de fata KQ este un rege al vanzarilor (bazate pe pret), iar noi cei de la AC, ca sa fac o gluma, ne bazam pe dorinta oamenilor de a iesi din anonimat, de a fi diferit. Cum ar fi sa avem toti KQ? Trebuie sa incerci si altceva ca sa stii ca tu ai ales cel mai bine. Vorbind de motorul de 650cc de la AC iti recomand articolul despre competitiile de noroi din ultimul nr. ATV Club Magazin. Poate ne intalnim pe undeva pe la munte ca sa mai povestim.
  • 0

#5 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 31 May 2009 - 12:53 PM

Multumesc de raspuns. Se vede ca esti "vanzator" smile.gif
O sa caut topicul ala.

Sincer sa fiu, chiar daca sa zicem ca am KQ, ma interesa AC pentru a-mi face o idee corecta despre aceste atv-uri, nu neaparat sa vad care e mai bun dintre ele ca, asa cum s-a zis si mai sus, e greu sa trasezi niste limite clare intre atv-urile de top.
Apropos de chestia cu anonimatul... tot ca o gluma... regele atv-urilor e unul singur tongue.gif
  • 0

#6 Dumi_cat

Dumi_cat

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 206 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Bogdan
  • Telefon:0721 92 62 42
  • Marca ATV:Arctic Cat

Posted 01 June 2009 - 10:30 AM

QUOTE (d-rive @ May 31 2009, 01:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Multumesc de raspuns. Se vede ca esti "vanzator" smile.gif
O sa caut topicul ala.

Sincer sa fiu, chiar daca sa zicem ca am KQ, ma interesa AC pentru a-mi face o idee corecta despre aceste atv-uri, nu neaparat sa vad care e mai bun dintre ele ca, asa cum s-a zis si mai sus, e greu sa trasezi niste limite clare intre atv-urile de top.
Apropos de chestia cu anonimatul... tot ca o gluma... regele atv-urilor e unul singur tongue.gif


Daca vrei sa iti faci o idee corecta despre un atv trebuie sa mergi cu el. Sau sa te informezi cel putin si ce se intampla prin alte parti ale lumii pt ca pe acolo "monarhia" a cam disparut. Ai mai jos articolul despre care iti povesteam.

http://www.atvmag.ro...-arcticcat.html
  • 0

#7 GreenCat

GreenCat

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Florin
  • Telefon:072,5,5
  • Marca ATV:Arctic Cat
  • Numar ATV:96ACT&65HOT

Posted 23 August 2009 - 10:01 PM

Mai e valabila oferta ?
Aveti pe stoc, si daca da, ce culori?
  • 0

#8 arka

arka

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 posts
  • Nume real:ar
  • Telefon:070
  • Marca ATV:ar

Posted 08 August 2010 - 02:07 AM

cam greu cu raspunsurile ! dureaza zeci de luni !
  • 0

#9 Dumi_cat

Dumi_cat

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 206 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Bogdan
  • Telefon:0721 92 62 42
  • Marca ATV:Arctic Cat

Posted 10 August 2010 - 03:53 PM

QUOTE (arka @ Aug 8 2010, 03:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cam greu cu raspunsurile ! dureaza zeci de luni !


Modelul cu motor de 650 cc nu se mai fabrica pentru Europa, iar in Romania s-a epuizat stocul.
  • 0

#10 arka

arka

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 posts
  • Nume real:ar
  • Telefon:070
  • Marca ATV:ar

Posted 11 August 2010 - 08:23 PM

Ne luam de 700 ; 550 si de ce nu si de 1000 Thundercat , pe injectie ! thumbup.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto