Jump to content



Photo

De unde cumpar Suzuki KingQuad


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 costas

costas

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • Nume real:bijutescu costin
  • Telefon:722136608

Posted 27 February 2007 - 02:32 PM

salut ma intereseaza suzuki kq pretul si daca pot fi inmatriculate si mai ales de unde il pot lua sunt din bucuresti
  • 0

#2 Vlad90

Vlad90

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 301 posts
  • Gender:Male
  • Location:SEBES
  • Interests:ATV
  • Marca ATV:KQ 700

Posted 27 February 2007 - 03:29 PM

intra pe www.motobom.ro unde o sa afli mai multe informatii, preturi si dealeri din bucuresti!
-sunt doua variante de KQ : inmatriculabil/neinmatriculabil
  • 0

#3 matteo_tgv

matteo_tgv

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 210 posts
  • Location:Targoviste
  • Interests:Tot ce zboara si tot ce stie off-road (si multe alte, dar care nu au legatura cu acest forum)
  • Nume real:Dan MATEI
  • Telefon:0722 932936
  • Marca ATV:King Quad 700 si Linhai Worker 4x4
  • Numar ATV:DB 11 AXS

Posted 27 February 2007 - 06:07 PM

Poti lua si de la mine (www.axxess.ro). Posibilitati leasing si rate. Detalii pe mail [email protected] sau [email protected]
Eu (SRL Global Axxess) asigur service/revizii/garantii in orice locatie din Bucuresti si Jud. Dambovita, fara sa percep costuri de deplasare.
Bafta,
Matteo
0722932936

Edited by matteo_tgv, 27 February 2007 - 06:08 PM.

  • 0

#4 Vlad90

Vlad90

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 301 posts
  • Gender:Male
  • Location:SEBES
  • Interests:ATV
  • Marca ATV:KQ 700

Posted 27 February 2007 - 06:21 PM

deja miroase a concurenta in topicul acesta! tongue.gif
-costas vezi k mai sunt si cativa dealeri pe forum si este recomandat sa nu publici pretul cu cat l-ai achizitionat si de unde tongue.gif (eu am avut ceva probleme la faza asta mad.gif , si nu a fost public, a fost un PM)
  • 0

#5 matteo_tgv

matteo_tgv

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 210 posts
  • Location:Targoviste
  • Interests:Tot ce zboara si tot ce stie off-road (si multe alte, dar care nu au legatura cu acest forum)
  • Nume real:Dan MATEI
  • Telefon:0722 932936
  • Marca ATV:King Quad 700 si Linhai Worker 4x4
  • Numar ATV:DB 11 AXS

Posted 27 February 2007 - 06:55 PM

In orice domeniu, concurentza aduce si progres si preturi mai bune si avantaje pentru client. Cel mai simplu exemplu este acela ca, la un moment dat, un importator ATV din Romania a avut ideea sa includa troliul gratis in pretul Linhai-urilor. Automat, ceilalti au fost nevoiti sa faca acelasi lucru si astfel clientii au avut de castigat peste tot si, acum, nici unul dintre importatori nu mai poate da inapoi penca astfel si-ar pierde pozitia in piatza.
Asa ca, sa nu se supere nimeni (mai ales cei care nu vand ATV-uri) de existentza concurentzei si de efectele competitiei dintre participantii la piatza.
Si pretul mic al ATV-urilor pe piazta noastra este tot un efect al concurentzei dintre importatori. Ati vazut cat costa Linhai-urile in vest, acolo unde, in fiecare tzara, exista importatori exclusivi si politica stricta de retea de distributie?
O sa vedeti ce nasol va fi si la noi atunci cand va ramane un singur importator, exclusiv, in tara. Sper ca asta sa nu se intample prea curand (pt. ca, pana la urma, tot se va intampla). Eu vand ATV-uri, dar nu as vrea o restrangere a ofertei si competitiei, chiar si in conditiile in care, macar ipotetic, importatorul cu care lucrez eu ar fi acel exclusiv personaj.
Preturile mici de astazi contribuie decisiv la impulsionarea curetului si modului de viatza ATV si asta este extrem de important, mai ales in conditiile in care adancimea buzunarului romanesc este mult mai mica decat cea a celui occidental (de cele mai multe ori, sa zicem).
Bafta,
Matteo
  • 0

#6 tuky

tuky

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 16 posts
  • Nume real:Cristian
  • Telefon:745418951
  • Marca ATV:suzuki king-quad
  • Numar ATV:-

Posted 28 February 2007 - 04:45 PM

Autenthic Spirit, ei sant primi care au adus Suzuki King Quad in Romania, tot ei iti pun la dispozitie gama de accesorii pe care doar in statele unite le mai gasesti, deasemenea au experienta in ceea ce priveste servisul si piesele de schimb, si ei sant cei care au vandut cele mai multe King Quad-uri din Europa de Est ...
Asa ca iti recomand sa alegi Profesionalisti ... o sa te convingi de ce ...
  • 0

#7 doc

doc

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • Nume real:Alex
  • Telefon:721413125
  • Marca ATV:Linhai Muddy 4x4

Posted 15 April 2007 - 11:26 AM

QUOTE (matteo_tgv @ Feb 27 2007, 07:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
In orice domeniu, concurentza aduce si progres si preturi mai bune si avantaje pentru client. Cel mai simplu exemplu este acela ca, la un moment dat, un importator ATV din Romania a avut ideea sa includa troliul gratis in pretul Linhai-urilor. Automat, ceilalti au fost nevoiti sa faca acelasi lucru si astfel clientii au avut de castigat peste tot si, acum, nici unul dintre importatori nu mai poate da inapoi penca astfel si-ar pierde pozitia in piatza.
Asa ca, sa nu se supere nimeni (mai ales cei care nu vand ATV-uri) de existentza concurentzei si de efectele competitiei dintre participantii la piatza.
Si pretul mic al ATV-urilor pe piazta noastra este tot un efect al concurentzei dintre importatori. Ati vazut cat costa Linhai-urile in vest, acolo unde, in fiecare tzara, exista importatori exclusivi si politica stricta de retea de distributie?
O sa vedeti ce nasol va fi si la noi atunci cand va ramane un singur importator, exclusiv, in tara. Sper ca asta sa nu se intample prea curand (pt. ca, pana la urma, tot se va intampla). Eu vand ATV-uri, dar nu as vrea o restrangere a ofertei si competitiei, chiar si in conditiile in care, macar ipotetic, importatorul cu care lucrez eu ar fi acel exclusiv personaj.
Preturile mici de astazi contribuie decisiv la impulsionarea curetului si modului de viatza ATV si asta este extrem de important, mai ales in conditiile in care adancimea buzunarului romanesc este mult mai mica decat cea a celui occidental (de cele mai multe ori, sa zicem).
Bafta,
Matteo


Preturile pt Linhai sunt mai mici aici decat in vest, dar in alte parti (de ex. in US) acestea sunt cu mult mai mici si decat la noi... Chiar am vazut pe un site (www.papajohnsgolfcarts.com) cam cat costa la ei un Linhai. Ce ati zice daca si la noi ar costa un ATV ca si pe acest site?
Apropo de Authentic Spirit, daca acestia aduc tot ce este disponibil in state, avand in vedere ca tot din China vin agregatele, nu ni le aduc si noua la preturile de acolo?
P.S.: Imi cer scuze daca am deviat de la topicul cu KQ (dar nu am deviat de la "De unde cumpar...?") tongue.gif
  • 0

#8 Cata Venezia

Cata Venezia

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 600 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:Catalin
  • Telefon:0744 111 097
  • Marca ATV:NEW FORCE MOTOR 500L
  • Numar ATV:B-71-WSI

Posted 15 April 2007 - 11:32 AM

QUOTE (tuky @ Feb 28 2007, 05:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Autenthic Spirit, ei sant primi care au adus Suzuki King Quad in Romania, tot ei iti pun la dispozitie gama de accesorii pe care doar in statele unite le mai gasesti, deasemenea au experienta in ceea ce priveste servisul si piesele de schimb, si ei sant cei care au vandut cele mai multe King Quad-uri din Europa de Est ...
Asa ca iti recomand sa alegi Profesionalisti ... o sa te convingi de ce ...

Aici ai dreptate,eu i-am cunoscut pe baieti,sunt adevarati profesionisti.MERITA.
  • 0

#9 alex_farcas

alex_farcas

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 136 posts
  • Gender:Male
  • Location:cluj
  • Nume real:SISQ
  • Telefon:0765XXXXX
  • Marca ATV:SUZUKI KQ 700
  • Numar ATV:CJ-69-SOC

Posted 29 August 2007 - 11:29 PM

QUOTE (Cata Venezia @ Apr 15 2007, 12:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aici ai dreptate,eu i-am cunoscut pe baieti,sunt adevarati profesionisti.MERITA.

Fratilor nu va mai amagiti ,sunt niste hoti cei de la AUTH SP, au preturi de te apuca groaza. PROFESIONISTI...........nu prea cred, am vazut ce si cum fac, asa ca NO WAY.... surprise.gif
  • 0

#10 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 30 August 2007 - 08:12 PM

gathering.gif

Edited by SPV13R, 30 August 2007 - 08:14 PM.

  • 0

#11 danche2003

danche2003

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 posts
  • Nume real:CHIVA DANIEL
  • Telefon:722220908
  • Marca ATV:Suzuki king quad 700
  • Numar ATV:B-40-CHD

Posted 30 August 2007 - 08:50 PM

www.motobom.ro

Str. Progresului - Trafic Greu
(Statie tramvai Razoare)
Sector 6,Bucuresti

Mobil: 0726 288 288
Email: [email protected]


cei mai tari in 3 zile a venit cu acte cu tot! merita toti banii si sunt super baietasi
  • 0

#12 mike1323

mike1323

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:VIATA E PREA SCURTA CA SA TE PRIVEZI DE PLACERI !!!HAVE FUN!!!
  • Nume real:munteanu mihail
  • Telefon:722239258
  • Marca ATV:KING QUAD
  • Numar ATV:B 29 SFE

Posted 02 October 2007 - 08:07 PM

urgent king quad de vanzare pana in 200 km 8000 euro inmatriculat
ffffff urgent!!!
  • 0

#13 mike1323

mike1323

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:VIATA E PREA SCURTA CA SA TE PRIVEZI DE PLACERI !!!HAVE FUN!!!
  • Nume real:munteanu mihail
  • Telefon:722239258
  • Marca ATV:KING QUAD
  • Numar ATV:B 29 SFE

Posted 02 October 2007 - 08:09 PM

Hauoooooleu mamaaaa!!!acu vazui ca asta era pri februarie!!!cred ca pana acu tziai luat vreo 1o!!!scuzeee!!!
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto