Jump to content



Photo

Bighorn Replica Made In China


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 04 August 2009 - 11:06 PM

Aici puteti vedea "noul" model de anvelopa de la SunF.
Ce ziceti, se apropie de original?
Sunt curios la ce pret vor fi. Avem deja un ofertant pe forum care le da cu cca "Anvelope 25x8x12 si 25x10x12 =220-350Euro/set".


  • 0

#2 rzv80

rzv80

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:rzv
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:suzuki kq 700
  • Numar ATV:RZV

Posted 04 August 2009 - 11:53 PM

QUOTE (d-rive @ Aug 5 2009, 12:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Aici puteti vedea "noul" model de anvelopa de la SunF.
Ce ziceti, se apropie de original?
Sunt curios la ce pret vor fi. Avem deja un ofertant pe forum care le da cu cca "Anvelope 25x8x12 si 25x10x12 =220-350Euro/set".


ceva asemanator am luat si eu, facute in taiwan. nu au decat 300 de km si sunt umplute de petice
nu merita!!
  • 0

#3 danilaKQ

danilaKQ

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Nume real:Stan Mihai
  • Telefon:0733973130
  • Marca ATV:Suzuki KQ
  • Numar ATV:AG 97 GTY

Posted 05 August 2009 - 07:57 AM

Va salut cu respect.Nu stiu daca am dreptul sa intervin,fiind posesorul anuntului cu pricina,dar sunt dator cu o explicatie domnului "rzv80".Asemenea anvelope ,fabricate in Taiwan,pe care le detineti,nu pot fi decat Maxiss Big Horn (acolo se fabrica si in China) si sunteti printre foarte putinii nemultumiti de aceste anvelope.Tehnologia de impachetare cu 6 randuri de pliuri ,care este totusi de actualitate,ofera o foarte buna protectie la strapungere.Tind sa cred ca le peticiti "fara sa le doara" sau circulati mult prin cioburi .Anvelopele din poza din anunt (Honda din stanga)26x9x12 si 26x11x12 tocmai au inplinit 700 de Km si arata ca si noi noute.S-a circulat 95% in off-road si nu au dat nici macar un fasss.Eu am primit garantie de la producator 1 an si se aplica mai departe viitorilor posesori.Se stie ca anvelopele "Made in China" se uzeaza putin mai repede ,dar nu prematur,in comparatie cu cele ale firmelor consacrate,dar totusi materialul mai moale ofera un confort mai bun plus diferenta de pret.Daca Maxiss (made in China) v-au cucerit,de ce nu trebuie sa dam o sansa si altor producatori din China? Furnizorul meu exporta de asemenea si in SUA si UE ,doar noi romanii suntem mai destepti si stim ca nu sunt bune.I-mi cer scuze daca am deranjat pe cineva,dar fiindca se cere parerea despre aceste anvelope trebuia sa intervin,cunoscand oarecum produsul.Cu stima Stan Mihai.
  • 0

#4 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 05 August 2009 - 09:34 AM

Locul in care este produs un lucru, este mai putin esential pentru mine. Producatorul lui in schimb...conteaza in primul rand. Sincer, nu contest faptul ca acele replici sunt destul de bune, sau au macar un raport calitate pret mai bun decat altele. Dar:
1. Nu vreau sa fiu eu cobai biggrin.gif
2. Atata timp cat nu am dovada ca sunt produse sub licenta Maxxis, le consider furt intelectual si nici macar nu ma voi gandi la ele.

Cat despre rezistenta.... spv13r (aka Petre -Bex) are Bighorn de 7000 (sapte mii) de km pe Grizzly si mai merg inca 1000 lejer. Iar conditiile de exploatare...le poate ghici oricine stie cam cum se da Petre.
  • 0

#5 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 05 August 2009 - 10:12 AM

Razvan si Mihai, hai sa intram in polemica in mod constructiv. Sa lasam deoparte caracterul comercial ca de aia am deschis topic separat si nu m-am bagat peste anuntul omului. Sa vedem daca sunt bune sau nu.
Colegule Stan Mihai, poti sa te bagi si poti sa spui orice, poti sa contrazici si sa combati cu argumente, cu imagini si orice alt lucru in spijinul afirmatiilor tale.

Rich, sunt copii, nu perfecte si nici nu au sigla Maxxis sau ceva asemanator pe ele ca sa consideri furt smile.gif Este evident ca sunt copiate dar asta e, sunt atatea atv-uri si masini care seamana intre ele.

Faza e ca daca un SUNF din asta costa la jumate sau chiar mai putin de jumate decat BH dar se apropie ca performante generale de ele, atunci s-ar putea sa merite. Deseori preturile produselor originale ca sa spun asa sunt artificial de mari.
Fac precizarea ca am pus ochii pe Carlisle MudWolf si cum ma stabilizez cu banii, un set din ala o sa-mi iau ca Dunflops-urile cu care a venit atv-ul sunt slabute si pe zapada nu am nicio sansa cu ele. In acelasi timp nu scot din calcul si variante mai ieftine.

Pe CF am avut Innova MudGear si dupa 1200km erau ca si noi si trasesem de ele destul de mult si nu m-au dezamagit cu nimic. Deci...
  • 0

#6 saisnoua

saisnoua

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Gender:Male
  • Location:fagaras
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:0751288081
  • Marca ATV:renegade 1000 xxc

Posted 05 August 2009 - 10:20 AM

bine zis richelieu. atata timp cat un producator nu e in stare ca patrunda pe o piata prin calitate si pret, el cauta sa fure din faima altui producator din aceeasi bransa.
daca acele replici (maxiss, pawasonic etc) ar fi fost de calitate sigur s-ar fi chemat altcumva. poti oare avea incredere in aceste practici???
danilaKQ, asta e parerea mea si nu vreau sa deranjez pe nimeni. eu nu as avea incredere in maxiss, pawasonic, adibas, etc
  • 0

#7 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 05 August 2009 - 10:31 AM

QUOTE (d-rive @ Aug 5 2009, 11:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pe CF am avut Innova MudGear si dupa 1200km erau ca si noi si trasesem de ele destul de mult si nu m-au dezamagit cu nimic. Deci...


Sunt foarte laudate de toata lumea cauciucurile alea.
  • 0

#8 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 05 August 2009 - 11:37 AM

Pai si alea sunt copii fidele dupa pneuri ITP smile.gif
  • 0

#9 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 05 August 2009 - 11:48 AM

laugh.gif hysterical.gif ..e clar atunci
  • 0

#10 danilaKQ

danilaKQ

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Nume real:Stan Mihai
  • Telefon:0733973130
  • Marca ATV:Suzuki KQ
  • Numar ATV:AG 97 GTY

Posted 05 August 2009 - 02:50 PM

Va salut cu respect.Va cer scuze pentru ca nu pot fi decat bucuros pentru faptul ca vad oarecare interes pentru aceste produse.Nu ma supar pentru eventuale contre,chiar va rog sa-mi transmiteti daca cunoasteti probleme ale acestor produse si eu va multumesc.Domnului "richelieu" vreau sa-i transmit ca eu am facut pe cobaiul (nu este nimeni obligat sa cumpere) si nu simt deocamdata nici o "intepatura".Pentru cei care doresc si le este la indemana,pot face un test acestor anvelope,cu atv-urile mele pe care am montate astfel de anvelope.Testul ar putea fi totusi irelevant (nu va las atv-ul o luna sau 1000 Km!!!!) dar va puteti convinge de aderenta,calitatea executiei,echilibrare,greutate,comportament pe asfalt si off-road.Trebuie totusi sa va informez ca nu sunt importator al acestui brand ,am adus jante si anvelope pentru mine si cativa prieteni dim Pitesti si datorita costului ridicat al transportului ,am decis sa iau totusi mai milte seturi (transportul ma costa tot atat!).Mai am 2 seturi pe 26" si 4 seturi pe 25".M-am indragostit de ele si daca nu ar fi vorba de banii blocati in ele nu as vinde nici o bucata.Am lansat anuntul si ma bucur de aceasta discutie cu gandul ca in viitor poate pot aduce aceste produse si pentru alti posesori de atv care nu-si pot permite anvelope "de firma".Tocmai de aceea ,pentru ca aceste produse sa penetreze piata "prohiba" din Romania (cunoscand mai multi aceste produse),va fac o oferta care cred ca este sub limita bunului simt: set 25"x12-300Euro,set 26"x12-350Euro.Astfel devenim ,noi cumparatorii,nu niste cobai ci niste avangardisti.Nu va pot da un certificat de garantie (sunt persoana fizica) dar raspund personal de eventuale probleme constructive ale acestor produse un an ,cat am eu garantie la ele.Daca suntem multumiti,eu aduc aceste anvelope,la preturi f. mici (sper)pt. toti doritorii de pe acest forum.Domnule "richelieu",te rog sa ma scuzi dar cred ca deaia nu mai poti tu, ca nu sunt fabricate sub liceenta Maxiss.Nu am spus niciodata acest lucru.Dar de unde sti tu ca Maxiss nu au cumparat liceenta din alta parte.In China se vand liceentele intre firme ca orice alt produs.Conteaza doar dreptul de export ,care nu-l au toate firmele "de apartament".Pe aceste anvelope scrie clar Sun.F - Made in China.Domnule "rzv80",anvelopele de pe Linhai sunt tot "Made in China" si nu stiu asa multi care le-au umplut de petice in 300 de KM.Va rog sa ma scuzati ,nu este un atac la persoana,dar cred ca trebuie sa ne abtinem de la afirmatii aberante.Va multumesc si sper sa va puteti convinge de calitatea acestor produse ,utilizandu-le si nu presupunand diverse teorii.
  • 0

#11 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 05 August 2009 - 03:22 PM

QUOTE
Domnule "richelieu",te rog sa ma scuzi dar cred ca deaia nu mai poti tu, ca nu sunt fabricate sub liceenta Maxiss.Nu am spus niciodata acest lucru.Dar de unde sti tu ca Maxiss nu au cumparat liceenta din alta parte


Ba da...exact de-aia mai pot laugh.gif. Ca unul care lucreaza foarte mult cu importuri din China ...si care se ghideaza conform proverbului: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face, nu as cumpara niciodata asa ceva, fara sa am convingerea ca nu e un furt. Nu stiu daca Maxxis e titularul licentei pentru profilul asta, dar e mult mai credibil sa fie a lor, decat a altora, Maxxis fiind totusi un producator cu renume.

Repet, nu contest calitatea cauciucurilor respective, nu o cunosc, deci nu ma pronunt. Pot fi foarte bune. Dar nu sunt dispus sa le incerc..si am spus si de ce. Atata tot. Daca altii vor sa fie "avangardisti" ..n-au decat biggrin.gif. Nici motive nu am sa achizitionez acum cauciucuri, n-am decat maxim 1000 km pe Bighornuri...deci sunt ca noi. Probabil ATV-ul va "muri" incaltat tot cu gumele astea...laugh.gif
  • 0

#12 rzv80

rzv80

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:rzv
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:suzuki kq 700
  • Numar ATV:RZV

Posted 05 August 2009 - 04:37 PM

.In China se vand liceentele intre firme ca orice alt produs.Conteaza doar dreptul de export ,care nu-l au toate firmele "de apartament".Pe aceste anvelope scrie clar Sun.F - Made in China.Domnule "rzv80",anvelopele de pe Linhai sunt tot "Made in China" si nu stiu asa multi care le-au umplut de petice in 300 de KM.Va rog sa ma scuzati ,nu este un atac la persoana,dar cred ca trebuie sa ne abtinem de la afirmatii aberante.Va multumesc si sper sa va puteti convinge de calitatea acestor produse ,utilizandu-le si nu presupunand diverse teorii.
[/quote]

hai sa iti explic ceva....
1.nu cred ca vezi cuvantul CHINA sau numele tau in postul meu (ai tras singur concluzia ca as avea maxxis facute in china, cu alte cuvinte balarii...ai deviat de la subiect)
2.un membru al forumului ne-a cerut parerea referitor la aceste produse cu o calitate indoielnica si mi se pare de bun simt sa-i raspundem
3.poti sa vinzi cate produse vrei, nu iti voi face antireclama, DAR atata timp cat folosesc un produs am dreptul sa imi exprim parerea legat de obiectul respectiv
4.tu ai luat postul meu ca un atac indirect la 'afacerea' ta, GRESIT
5. eu nu aberez, cauciucurile au profil asemanator cu ce vinzi tu, nici nu au 300 de km iar pe unul dintre ele nu il mai pot folosi, de aceea am spus calitate indoielnica, mai ales ca vin si cu licenta..... si......nu merg cu ele pe cioburi..... partytime.gif
6. si ca sa termin in spirit de gluma, poate cine stie, o sa ajunga producatorii de suzi, kawa, brp sa incalte agregatele cu opinci din china....
  • 0

#13 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 05 August 2009 - 06:23 PM

Razvan, te rog mult, pune niste poze cu talonul cauciucului si cu alte unghiuri sa vedem si noi de care sunt si cum arata. Imaginile vor face cat o mie de cuvinte smile.gif

Sa stii ca sunt o gramada de firme grele care produc in China. De fapt in China se face orice de catre oricine. Ca sunt si produse de slaba calitate, nimic mai adevarat. Tocmai asta facem noi aici, vedem daca un pneu mai ieftin, copie a unui pneu de marca se ridica la inaltimea asteptarilor noastre.
Cu siguranta o sa avem un dialog constructiv chiar daca pe alocuri fiecare isi sustine punctul de vedere mai cu ardoare.

Sa stii ca ii dau dreptate lui Mihai cu privire la afirmatia despre pneurile de pe Linhai. Chiar sunt bune cauciucurile alea tinand cont de raportul pret/calitate. Ma gandeam ca asa si in situatia asta. Niste copii de BigHorn care sa fie aproape la fel de bune cu originalul. Atunci ajungem in situatia sa ne gandim daca nu cumva e mai rentabil sa luam copii.
  • 0

#14 danilaKQ

danilaKQ

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Nume real:Stan Mihai
  • Telefon:0733973130
  • Marca ATV:Suzuki KQ
  • Numar ATV:AG 97 GTY

Posted 05 August 2009 - 10:10 PM

Vai cer scuze ca raspund asa de rar,dar sunt putin ocupat.Promit sa urmaresc acest post si sa raspund la orice nelamurire ,in limita cunostintelor mele.
"d-rive,multumesc pentru deschiderea acestui topic.Trebuie sa recunosc,ca postul cu vanzarea de jante si anvelope,este primul post lansat de mine pe vre-un forum.Va rog sa ma scuzati pentru eventualele greseli in editare.Incerc sa ma familiarizez cu acest fel de convorbire si cu ierarhia acestui forum.Domnule "d-rive ,multumesc si pentru neutralitate si pentru intelepciunea de care dati dovada.Unora le este foarte usor sa vorbeasca (in general critic),despre lucruri de care habar nu au ,doar pentru a se baga in seama.Daca gresesc va rog sa ma scuzati! Cunoasteti proverbul cu vulpea si strugurii!?!?
Domnule "richelieu",te rog sa ma scuzi dar dumneata "Ca unul care lucreaza foarte mult cu importuri din China ...si care se ghideaza conform proverbului: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" ar trebuii sa sti sa nu toate produsele din China sunt niste facaturi.Nu stiu si nici nu sunt curios ce importi dumneata din China,dar daca nu esti multumit de calitatea produselor pe care le importi,de ce continui sa le aduci? Sau i-ti bati cumva joc de oameni cu cine stie ce produse??? Cred ca te cam contrazici in afirmatii.Apreciez de asemenea faptul ca spre sfarsitul postului tau ai revenit cu picioarele pe pamant.Nu de critici ma feresc ci de necunoscatori.
Domnule "rzv80".I-ti voi raspunde punctual la remarcele tale,pe care le consider ca nefondate.
1. Raspunsul meu este exact la subiect,te rog vezi titlul si tema principala (Sun-F).Eu exact de aceste anvelope vorbesc.Referitor la anvelopele tale cu probleme ,eu doar am presupus ca ar fi Maxxis (apreciate de toata lumea,dar nu si de tine),te compatimeam si nu-mi venea sa cred ce ai patit.
2.Ce te face sa crezi ca anvelopele pe care eu vreau sa le vand sunt de calitate indoielnica? Mai povesteste-ne te rog despre aceste anvelope Sun-F 26x9x12,26x11x12.Vrem sa stim mai multe,dar trebuie sa-ti spun ca eu sunt primul si singurul (deocamdata) care a adus aceste anvelope in Romania,garantat si nu cred ca le cunosti mai bine.
3.Produsele pe care LE FOLOSESTI TU ,eu nu le cunosc.Aici este vorba despre anvelopele Sun-F.
4.Postul tau chiar mi se pare un atac la afacerea mea,te rog fi mai atent ,in primul post se face referire exact la produsele pe care eu le vand.
5.Acum te cred ,ca prea insisti,dar daca tu ai probleme cu o anvelopa nu inseamna ca toate sunt rele.Pentru asta este garantia de 1 an,ai timp sa remarci oarece probleme.
6.Producatorii de atv-uri, pe care tu i-ai enumerat,nu au de ce sa monteze pe atv-uri produse ieftine (opinci,cum spui tu),deoarece costul acestora este suportat de catre consumatorul final,dar garantat detinatorii acestor atv-uri,la un momentdat incalta si astfel de "opinci",chiar si in SUA.Asta involuntar ,fiindca majoritatea marilor branduri i-si fabrica produsele in China.
Domnilor,discutand la modul cel mai serios,va dau un argument demn de luat in seama pentru folosirea acestor anvelope.Cineva spunea putin mai sus ca detine Big Horn-uri cu care a efectuat 7000 Km si mai merg 1000.Si asta pe buna dreptate.Dar domnilor ,stim cu totii ca atunci cand anvelopele la atv ajung la o uzura de 50%,luam cu totii siturile la purecat,in cautare de "altele".Si atunci de ce sa merg 4000 km (din 8000) cu anvelopele uzate si sa nu cumpar altele noi.Ca valoare ajung la aceleasi costuri ,dar am mereu anvelope bune.Cred ca sunt putini cei care-si permit sa monteze pe atv anvelope de marca la orice ora.Va multumesc si va stau la dispozitie cu lamuriri.
  • 0

#15 rzv80

rzv80

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:rzv
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:suzuki kq 700
  • Numar ATV:RZV

Posted 05 August 2009 - 11:22 PM

din pacate nu pot pune poze pt ca nu sunt in tara, dar cand voi ajunge asta va fi primul lucru pe care il voi face.
PRIETENE NU AM NIMIC CU TINE, CE AI?
EU AM CUMPARAT NISTE ANVELOPE MADE IN TAIWAN CARE AU PETICE DUPA 300 KM(CE NU INTELEGI?), E LA FEL DE SIMPLU CA SI PROPOZITIA
ANA ARE MERE..........
nu am nimic cu tine, chill..............
DAR DACA FOLOSESC UN PRODUS, AM TOT DREPTUL SA COMENTEZ CALITATEA LUI.
DACA AI CHEF DE BALACARII vezi ca e un topic cu barfe, poti sa fi activ acolo...
  • 0

#16 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 06 August 2009 - 09:23 AM

QUOTE
Domnule "richelieu",te rog sa ma scuzi dar dumneata "Ca unul care lucreaza foarte mult cu importuri din China ...si care se ghideaza conform proverbului: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" ar trebuii sa sti sa nu toate produsele din China sunt niste facaturi.Nu stiu si nici nu sunt curios ce importi dumneata din China,dar daca nu esti multumit de calitatea produselor pe care le importi,de ce continui sa le aduci? Sau i-ti bati cumva joc de oameni cu cine stie ce produse??? Cred ca te cam contrazici in afirmatii.Apreciez de asemenea faptul ca spre sfarsitul postului tau ai revenit cu picioarele pe pamant.Nu de critici ma feresc ci de necunoscatori.


Am eu probleme de exprimare sau ai tu probleme de perceptie?
Tocmai pentru ca ma ghidez dupa aceste principii, imi selectez foarte atent furnizorii si la cea mai mica "greseala" a lor, renunt la a mai colabora cu ei. Nu-mi bat joc de oameni, nu lucrez cu persoane fizice, ci cu firme. Nu sunt un bisnitar care aduce din china toate porcariile si le vinde cu 1000% adaos.... suntem o firma foarte mare si foarte serioasa, care e in business de 14 ani si s-a remarcat printr-un raport calitate/pret optim al produselor si serviciilor pe care le ofera. Asa ca, nu te mai hazarda in afirmatii nefondate.

In plus: EU NU AM ACUZAT PE NIMENI SI PE NIMIC. Am afirmat doar ca, DACA astia de la Sun-F nu au o licenta Maxxis pentru profilul ala, care e clar identic, nu ma intereseaza sa le cumpar produsele.
Si cu picioarele pe pamant sunt in permanenta...stai linistit. smile.gif
  • 0

#17 danilaKQ

danilaKQ

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 72 posts
  • Nume real:Stan Mihai
  • Telefon:0733973130
  • Marca ATV:Suzuki KQ
  • Numar ATV:AG 97 GTY

Posted 06 August 2009 - 09:52 AM

Va salut.Va cer scuze pentru modul in care a evoluat discutia pana in prezent.Promit sa ma abtin.Razvan (daca-mi permiti sa-ti spun pe nume) si tie i-ti cer scuze.DA ,TU AI DREPTATE,eu am inteles gresit .Tu vorbeai de anvelopele tale,iar noi de anvelopele Sun-F.Poate m-am inflamat prea devreme,dar m-a deranjat faptul ca ai catalogat aceste produse ca fiind foarte proaste ,fara sa cunosti cu adevarat aceste produse.S-ar putea sa ai dreptate,s-ar putea sa nu ai.Deocamdata,eu chiar folosesc aceste anvelope,am parcurs cca 700 km si nu pot spune nimic rau despre ele.Din contra,sunt foarte multumit.Nu pot sa spun deocamdata nimic despre anduranta.Nu stiu cum se vor comporta in continuare si nici cum vor arata la 4000 km efectuati.Pot numai sa va tin la curent cu evolutia lor.Dar 4000 km,sper sa-i pot efectua in urmatorii 3 ani thumbsup.gif .Folosesc deocamdata aceste anvelope pe o Honda TRX 680 si pe un Suzuki King Quad 700 XI,urmeaza sa montez si pe atv-ul fiului meu cel mic Polaris 500 HO.Deocamdata fac adaptoare pt Polaris fiindca vreau sa-i schimb si jantele.Atunci vom putea vedea cum se uzeaza anvelopele in finctie de puterea atv-ului.Anvelopele de pe Honda,au inlocuit o pereche de Executioner-e (tot 26"),si diferenta s-a simtit imediat.In primul rand din cauza greutatii reduse (cam 50% din Executoiner) atv-ul demareaza mult mai repede si mai puternic.Anvelopele au 700 km si arata ca si noi.Recunosc ca au fost putin menajate,in sensul ca plecand impreuna cu fii mei ,de 12 si 16 ani,merg putin mai incet pentru a nu-i forta pe ei.Prietenii mei le folosesc pe Kawasaki 650 camo si Kawasaki 750i dar au deocamdata prea putini km pentru a avea o opinie.Intradevar este timpuriu pentru a putea trage o concluzie cu privire la calitatea acestor produse ,acestea fiind prea putin cunoscute,sau deloc.Spuneti-mi, va rog,pretul cum vi se pare? Daca as aduce mai multe seturi probabil ca pretul ar fi si mai mic.Cine are bani poate sa cumpere anvelope "de firma".Sunt chiar recomandate,dar cei cu posibilitati limitate pot cumpara cu incredere aceste produse.Va voi tine la curent cu evolutia acestor anvelope.
  • 0

#18 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 06 August 2009 - 10:15 AM

Rich, profilul e doar asemanator, nu e identic. Le-am luat la analizat smile.gif

@danilaKQ, chill, aici e topic non comercial ca sa spun asa. Poate spune oricine orice, nu trebuie sa te superi. Ai motive sa te superi daca pe topicul unde ai anuntul s-ar face afirmatii rautacioase dar aici e liber oricine sa-si dea cu parerea.
Poti sa cantaresti pneurile sa vedem daca sunt mai grele sau mai usoare ca BigHorn?
Cat despre pret. Avem importator de SunF si asteptam si pozitia lui. Din punctul meu de vedere preturile sunt marisoare, inca e loc mai jos. Oricum cu criza asta care garantat inca un a lovit la maximul ei de putere si inca mai rezista lumea din banutii adunati in timp, o sa aseze si preturile si nu o sa mai vedem la importatori adaosuri de 100%. Numai daca te uiti la americani si vezi preturile in dolari si tii cont ca acele preturi care sunt pe site-uri sunt cu adaosuri, realizezi ce magarie e cu preturile la noi.

P.S. ma pufneste rasul, prosteste asa biggrin.gif Referitor la contrele de mai sus...
  • 0

#19 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 06 August 2009 - 10:23 AM

O sa le analizez si eu mai atent.

Cat despre pufnitul rasului...ai tot dreptul biggrin.gif. Nu-s chiar in toanele mele..mama lor de constructori care ma tin nomad de mai bine de-o luna biggrin.gif
  • 0

#20 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 06 August 2009 - 12:57 PM

Am trecut si eu prin asta. Asa e cu meseriasii smile.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto