Jump to content



Photo

Inmatriculare


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 djluci

djluci

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • Gender:Male
  • Location:Romania Bistrita
  • Nume real:Marica Lucian
  • Telefon:0744189792
  • Marca ATV:Suzuki Qing Quad
  • Numar ATV:BN XX WOW

Posted 25 February 2010 - 10:06 AM

salut la toti ! mi-am cumparat si eu un suzuki qing quad pana aici totul bine. atv la-m cumparat de la brasov era in scris acolo pe o firma, am inceput sa imi fac dosarul pentru inmatriculare aici in bistrita. Prima data ma-m dus la RAR sa imi faca certificat de autenticitate ma aduc acolo si astept vreo ora cu tot cu programare intru cu atv-u se uita aia la el cauta seria .....si cauta....gasesc ceva pe o bara in fata fac poza la serie se uita pe carte si SURPRIZA !!! nu corespunde seria, tipu de la rar zice vezi ca ti-o dat ala alte acte si ia-m zis ca nu are aceasi serie um mai vine unu se uita pe carte si zice ca nu scrie suzuki ca scrie borile si ca nu-i cartea lui , no am zis am luat o teapa cat mine de mare cu atv-u asta ies afara de la ei imi dau ei actele si sun la tipul de la care am luat atv-u ii spun de problema si el zice ca nu are cum sa nu fie asa ca e cumparat de nou ! bun, imi da numarul de telefon de la reprezentanta de unde e cumparat din Mures acolo un inginer foarte amabil imi explica ca atv e omologat de o firma din italia si de aia ii zice Borile, ii dau la telefon pe ing de la rar sa ii explice tipului de la rar cum sta trea si unde e seria de la atv era in spate pe un brat am suflat usurat ma duc iara am mai stat putin la coada ii face poza era vieri si sunt chiemat luni dupa acte.
Luni ma duc dupa acte.....si dupa ma duc la inmatriculari acolo surpriza desi verificarea era pana in luna decembrie 2010 tipu de acolo ma trimite la o statie ITP sa fac verificarea injur in gandul meu iara trebuie sa umblu dupa draci beti si ma duc sa iau toate statiile ITP din oras surpziza nici una nu o vrut sa imi faca verificare . Iara fa programare la RAR si noroc ca au avut timp a doua zi marti ma duc sa imi faca verificarea totul ok deaja ma stia tipul de acolo o mers repede... ma duc la politie bag dosarul miercuri ma duc dupa numar si cand imi aleg numarul ia-m spus la aia de acolo ca imi trebe numar micut nu de ala mare ca nu imi incape pe atv. ea zice conform legii nu pot sa iti dau numar de ala numai mare de TIR si asa o fost am primit un ditamai numar mare ca nu stiu ce sa fac cu el nu am unde sa il prind , azi o sa ma duc sa caut undeva sa imi fac unu de motocicleta mic , culmea ca numarul de la brasov care il aveam era mic si ia-m zis la cucoana de acolo ca de la brasov cum are numar de ala mic ? si zice asa e legea si mai zice ea sa il decupez cumva sa incapa auzi ce dume avea sa-l decupez smile.gif) sa ma descurc doamne ce lege in romania asta si cata nebuneala sa inscrii un amarat de atv....
  • 0

#2 fatcat

fatcat

    OLD IRON

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 998 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:arta īnaltă a supravieţuirii la oraş
  • Nume real:Robert
  • Telefon:0722 385...
  • Marca ATV:green Suzy
  • Numar ATV:B-XX-ATZ

Posted 25 February 2010 - 02:03 PM

Imi pare rau pentru tine dar problema nu e cu Atv-ul ci cu imbecilii incompetenti si rauvoitori de care ne lovim zilnic IN ORICARE INSTITUTIE A STATULUI. Scriu mare ca poate se simte cineva jignit si am si eu o satisfactie.
Numarul cel mare eu l-as plia in doua si l-as monta asa pe atv. Sa vad ce zice gaboru imbecil care m-ar opri sa ma intrebe...
  • 0

#3 Mihai Dobrescu

Mihai Dobrescu

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov-Rasnov
  • Nume real:Mihai Dobrescu
  • Telefon:0727707888
  • Marca ATV:Suzuki Eiger LT-A400/F - 2007

Posted 25 February 2010 - 10:26 PM

Si eu am ditamai numarul de primarie : tabla are 35 x 12 cm . Nu se potriveste in nici un suport de plastic.
Pana acum nu l-am pus pe atv, dar acum ca se incalzeste tre sa-l pun ca o sa fac si drumuri mai lungi pe sosea.

Aveti idee cum/unde sa-l montez ?
  • 0

#4 djluci

djluci

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • Gender:Male
  • Location:Romania Bistrita
  • Nume real:Marica Lucian
  • Telefon:0744189792
  • Marca ATV:Suzuki Qing Quad
  • Numar ATV:BN XX WOW

Posted 26 February 2010 - 10:08 AM

mai eu mi-am facut unu mai micut cu 25 lei si intra perfect ca nu am ce sa fac unde sa il pun nu cred ca daca te opreste se leaga de numar .....celalat mare mi la-m pus in camara la expozitie smile.gif
  • 0

#5 saisnoua

saisnoua

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Gender:Male
  • Location:fagaras
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:0751288081
  • Marca ATV:renegade 1000 xxc

Posted 26 February 2010 - 10:25 AM

Si mie mi-au dat de la primarie un ditamai numarul galben de tractor. M-am dus frumusel cu el la o tipografie si le-am spus dimensiunile care imi conveneau si aia mi-or facut un abtibild exact la fel numai cu dimensiuni mai mici. Ala l-am lipit pe carena din spate si totul e ok. Nu o zis garcea nimik, se vede ok etc. Acum trebe sa pun unu nou insa ca m-am rasturnat si l-am cam deteriorat
  • 0

#6 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 26 February 2010 - 11:06 PM

QUOTE (fatcat @ Feb 25 2010, 02:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Imi pare rau pentru tine dar problema nu e cu Atv-ul ci cu imbecilii incompetenti si rauvoitori de care ne lovim zilnic IN ORICARE INSTITUTIE A STATULUI. Scriu mare ca poate se simte cineva jignit si am si eu o satisfactie.
Numarul cel mare eu l-as plia in doua si l-as monta asa pe atv. Sa vad ce zice gaboru imbecil care m-ar opri sa ma intrebe...



hysterical.gif Din pacate nu ai cu cine sa te certi ... la ghiseu gasesti niste roboti, la RAR alti roboti, nu ai cum sa ii jignesti pentru ca nu au creier. Numerele mici se iau in functie de cat chef are ORGANUL de la ghiseu (si daca le dai ceva)... dar sunt foarte curios la motociclete, scutere ce numere le dau ? Incerc sa imi imaginez cum ar arata un motor cu ditamai baneru` pe spate smile.gif
  • 0

#7 ionita bogdan

ionita bogdan

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 93 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:ionita bogdan
  • Telefon:0722.296.538
  • Marca ATV:King 750
  • Numar ATV:B - 33 - BOG

Posted 28 February 2010 - 08:32 AM

Eu am cerut la inmatriculare numar pentru motocicleta patrat ...si asta am primit....deci se poate. superstition.gif
  • 0

#8 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 02 March 2010 - 09:54 PM

QUOTE (djluci @ Feb 26 2010, 10:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mai eu mi-am facut unu mai micut cu 25 lei si intra perfect ca nu am ce sa fac unde sa il pun nu cred ca daca te opreste se leaga de numar .....celalat mare mi la-m pus in camara la expozitie smile.gif


unde l-ai facut?
  • 0

#9 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 02 March 2010 - 11:37 PM

Gasesti la cei care se ocupa de bannere,panouri publicitare ... etc, gasesti peste tot firme de genu asta.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto