Jump to content



Photo

Protectii Complete Arctic Cat 700 Trv Diesel


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Automatic

Automatic

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Gelu
  • Telefon:Scump
  • Marca ATV:Arctic Cat
  • Numar ATV:Patrat

Posted 30 May 2010 - 12:34 PM

Pentru un Arctic Cat 700 TRV Diesel unde as putea gasii protectii complete? Adica ma refer suspensii, handguard, protectii radioator, sasiu (fata, spate, centru), brate oscilante, protectii bascula, scut si daca mai este ceva ce protectii ar mai fi pentru ai marii rezistenta, care ar fi acelea si cat m-ar costa toate, si de unde pot fi cumparate, si ca sa nu mai deschid alt topic cum ii pot marii viteza? (Stiu ca este facut pentru off road dar cand ma duc cu el la vanatoare si plec din bucuresti sa merg pe sosea cu 90 e cam incet) exista kituri de putere, filtre sport etc? si daca da de unde le pot achizitiona, la ce pret si cat de mult modifica performantele si cat de mult omoara motorul? (Este in garantie si as vrea sa stiu si daca ii pierd garantia sau nu, si daca are limitatoare undeva si daca da cum le pot da jos fara a pierde garantia? La service-ul lor?
  • 0

#2 rar

rar

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 572 posts
  • Gender:Male
  • Location:predeal
  • Nume real:rares
  • Telefon:0762363885
  • Marca ATV: ATV SERVICE
  • Numar ATV:in zona Predeal

Posted 30 May 2010 - 07:45 PM

pai cred ca pt tine era ideala o moto "haiabusa" cu suport de pusca si cauciucuri offroad a... si sa nu uitam protectiile .... sunt curios ce ai patii intr-un accident cu 90 la ora .... sunt rautacios , dar si intrebarile tale ma indeamna ....
  • 0

#3 Automatic

Automatic

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Gelu
  • Telefon:Scump
  • Marca ATV:Arctic Cat
  • Numar ATV:Patrat

Posted 31 May 2010 - 12:32 PM

Daca te referi la Hayabusa in varianta scrisa corest. Este vorba de mersul pe A1, pana acum nu am avut incidente si pe o autostrada cam slabe sansele unui accident. Sunt foarte multe persoane din bucuresti care merg la vanatoare pe acel drum cu ATV-uri din iarna lui 2008 (Pe vremea aceea aveam un G class nu ATV dar mergeam cu ei) si nu am vazut accidente. In plus viteza de 90 am pus-o trasa de par fiindca este 81 dar cu motorina oarecum proasta deci cu o motorina buna am zis 90 dar nu stiu daca sare la 90 in realitate. Ma gandeam sa il schimb cu un Arctic Cat H2 EFI TRV sau un Bombardier Outlander 800R EFI Max XP dar pisica cere benzina de minim 100 cifra octanica si sub 5 lei litrul nu gasesc si Bombardierul nu stiu din surse sigure dar am inteles ca nu poate fi imatriculat (Sursa http://www.atvrom.ro/ ). Ce parere aveti? Pot marii viteza pentru mersul pe sosea fara a afecta motorul si daca da cum si ramane valabila intrebarea cu protectiile. Daca m-as gandii la un schimb de ATV pentru o viteza mai mare ce imi recomandati? Nu il folosesc in OffRoad greu dar il mai folosesc la camp (Cam de 2 ori pe an la tara)
  • 0

#4 Automatic

Automatic

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Nume real:Gelu
  • Telefon:Scump
  • Marca ATV:Arctic Cat
  • Numar ATV:Patrat

Posted 02 June 2010 - 12:38 PM

Nu ma poate ajuta nimeni referitor la protectii?
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto