Jump to content



Photo

Shock Covers


  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1 Ionut Cristian Paun

Ionut Cristian Paun

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 37 posts
  • Nume real:Ionut Cristian Paun
  • Telefon:0723184918
  • Marca ATV:Bombardier

Posted 03 June 2010 - 03:49 PM

Va salut!

Sunt nou in domeniul ATV-urilor si am si eu urmatoarea intrebare:

Am un Can-Am Outlander 400 de care sunt foarte multumit si caruia i-am cumparat o pereche de shock protectors pentru fata - cele originale BRP. Am aflat cu stupoare ca protectoarele se fabrica doar pentru amortizoarele din fata, pentru spate neexistand solutii de protejare a amortizoarelor. A mai intampinat cineva aceasta problema. Ati gasit solutii? Amortizorul din stanga spate am observat ca se afla foarte aproape de evacuare (care se incinge serios).

Multumesc de ajutor!
  • 0

#2 Catalin_LMX

Catalin_LMX

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 387 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucureati
  • Nume real:Catalin
  • Telefon:0730773277
  • Marca ATV:USS Enterprise
  • Numar ATV: NCC 1701- A

Posted 03 June 2010 - 05:11 PM

QUOTE (Ionut Cristian Paun @ Jun 3 2010, 04:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Va salut!

Sunt nou in domeniul ATV-urilor si am si eu urmatoarea intrebare:

Am un Can-Am Outlander 400 de care sunt foarte multumit si caruia i-am cumparat o pereche de shock protectors pentru fata - cele originale BRP. Am aflat cu stupoare ca protectoarele se fabrica doar pentru amortizoarele din fata, pentru spate neexistand solutii de protejare a amortizoarelor. A mai intampinat cineva aceasta problema. Ati gasit solutii? Amortizorul din stanga spate am observat ca se afla foarte aproape de evacuare (care se incinge serios).

Multumesc de ajutor!


Cel mai bine gasesti o solutie sa comanzi de pe e-bay. Acolo gasesi zeci de modele, culori etc. Noi asa am facut si ne-au venit in max. 2 sapt cu costuri cuprinse intre 40 si 50 Euro. Da-mi PM sa-ti spun cine-ti poate comanda.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto