Jump to content



Photo

Linhai Modificat


  • This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#61 DARA FLORIN

DARA FLORIN

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • Nume real:DARA FLORIN
  • Telefon:0741616062
  • Marca ATV:LINHAI 4X4

Posted 29 October 2010 - 10:20 PM

DOMNUL MIRCEA BRAVO TIE OMULE CU POEZIA ACEEA ,CRED TI-AI GRESIT CARIERA hysterical.gif numai ca prin unele locuri nu prea are RIMA asa ca laso mai moale IAR DIN PARTEA MEA MEA DACA VREI SA STERGI ACEST TOPIC POTI SO FACI CU CEA MAI MARE PLACERE
  • 0

#62 DARA FLORIN

DARA FLORIN

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • Nume real:DARA FLORIN
  • Telefon:0741616062
  • Marca ATV:LINHAI 4X4

Posted 29 October 2010 - 10:37 PM

O NOAPTE PLACUTA LA TOTI COLEGII
  • 0

#63 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 29 October 2010 - 10:39 PM

Stiu stiu...acu te roade rrrrauu... de tot ca nu prea ai cu ce sa te legi de mine....asa ca nici poeziile nu mai au rime...


Orgoliul asta masculin......hysterical.gif

Edited by richelieu, 29 October 2010 - 10:39 PM.

  • 0

#64 DARA FLORIN

DARA FLORIN

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • Nume real:DARA FLORIN
  • Telefon:0741616062
  • Marca ATV:LINHAI 4X4

Posted 29 October 2010 - 11:03 PM

NU MOSULICA STAI LINISTIT NU MA ROADE NIMIC,IN VIATA ASTA SPURCATA AM INVATAT MULTE ,DAR MULT MI-AS DORI SA TE CUNOSC SA VAD CE FEL DE OM ESTI SI DACA MAI STII SA SPUI POEZII FATA IN FATA
-NU MA ROS PE MINE ALTE LUCRURI MAI GRELE IN VIATA SI CREZI CA PUN LA SUFLET NISTE VORBE FARA INTELES,SAU MAI BINE ZIS ,CICA STROFE DE POEZIE ,,,,VAX,,,,
  • 0

#65 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 29 October 2010 - 11:06 PM

Hai ca...deja o dam in diverse..si vad ca se umfla barbatia mai mult decat e cazul.

Uite cum facem:
Eu iti fac curatenie aici.
Tu, vei incerca sa postezi cum trebuie de-acum incolo.

OK?
  • 0

#66 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 29 October 2010 - 11:10 PM

Florine, poezii stie sa spuna si fata in fata, numai ca trebuie sa fie si cine sa le priceapa, sa le guste, sa se amuze, sa se distreze, ca asta e menirea lor.

In rest, vezi ca noi suntem mai fricosi asa si mai speriosi si nu cred ca vrei sa ne vezi plangand de frica din cauza ta... nu de alta dar dupa aia ne ai pe constiinta.
  • 0

#67 DARA FLORIN

DARA FLORIN

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • Nume real:DARA FLORIN
  • Telefon:0741616062
  • Marca ATV:LINHAI 4X4

Posted 29 October 2010 - 11:17 PM

STI CE poti face curetenie unde vrei tu ,deja am vazut ca la unele glume nu mai TI te depasesc AI VAZUT CUM E SA IEI PE CINEVA LA MISTO,fara sa-ti dai seama sau sa vrei EU CRED CA DE MULTE ORI AM INCERCAT SA-TI VORBESC FRUMOS
-intelegi ce vrei si faci ce vrei esti liber din partea mea
-si daca stau bine si-mi aduc aminte ce am scris mi-am cerut scuze de atatea ori ,dar vad ca nici alea nu te sadisfac SCUZE IARASI
  • 0

#68 DARA FLORIN

DARA FLORIN

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • Nume real:DARA FLORIN
  • Telefon:0741616062
  • Marca ATV:LINHAI 4X4

Posted 29 October 2010 - 11:22 PM

nu SEFU doamne fereste nu am zis sa plangeti,sau sa-mi stiti de frica pentru ca sunt un om ca toti oameni
-in general mie imi place sa fiu un om politicos ,ca asa am invatat eu ,nu ma invatat nimeni
  • 0

#69 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 29 October 2010 - 11:29 PM

Eee, si tu acum, asta e, ti-am zis, noi suntem mai sensibili si daca am vazut ca ne provoci ne-am speriat biggrin.gif

Florine, hai sa lasam prostiile.
Nu ai pentru ce sa iti ceri scuze, nu ai motive sa te superi, curatenie pe topic se va face pentru ca asa e normal, astea sunt regulile pe un forum si asta e.
Important e ca tu sa ne tii informati cu modificarile care le faci la atv. Poate mai citesc si altii si astfel vii in ajutorul lor. Deci, discutiile tehnice raman ca asa e frumos.

Hai sa ne oprim aici si sa mergem la culcare ca maine trebuie sa fim odihniti sa iesim cu atv-urile.
  • 0

#70 DARA FLORIN

DARA FLORIN

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • Nume real:DARA FLORIN
  • Telefon:0741616062
  • Marca ATV:LINHAI 4X4

Posted 29 October 2010 - 11:40 PM

DISTRACTIE PLACUTA nu am sa va mai spun nimic despre ATV CA AM VAZUT ca eu sunt mic copil fata de altii ASTA E
-eu nu ma pricep asa bine la atv IMI PARE RAU CA AM DESCHIS ACEST TOPIC
-NOAPTE BUNA DI DISTRACTIE IN CONTINUARE
  • 0

#71 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 29 October 2010 - 11:45 PM

QUOTE (DARA FLORIN @ Oct 30 2010, 12:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
NU MOSULICA STAI LINISTIT NU MA ROADE NIMIC,IN VIATA ASTA SPURCATA AM INVATAT MULTE ,DAR MULT MI-AS DORI SA TE CUNOSC SA VAD CE FEL DE OM ESTI SI DACA MAI STII SA SPUI POEZII FATA IN FATA
-NU MA ROS PE MINE ALTE LUCRURI MAI GRELE IN VIATA SI CREZI CA PUN LA SUFLET NISTE VORBE FARA INTELES,SAU MAI BINE ZIS ,CICA STROFE DE POEZIE ,,,,VAX,,,,


ma dar rau mai esti fratioare.....vezi ca ai luat-o pe o panta gresita cu atitudinea asta
topicul asta a inceput ca o caterinca si vad ca incetul cu incetul se transforma intr-o cruciada personala (opreste-ma cand nu intelegi ce vreau sa spun)
pot sa inteleg ca s-au scris multe "VORBE FARA INTELES" pt tine dar asta nu trebuie sa te supere....sunt convins ca poti supravietui

ca sa revenim la menirea (rostul ca sa zic asa) acestui post dechis de tine....modificarea Linhai-ului.....mi se pare cea mai mare tiganie pe care am vazut-o vreodata, nu-i vad utilitatea ba din contra cred ca ai distrus deja foarte precara fiabilitate pe care chinezaria o avea
desi nu poti sa te caci in gusturile omului iti dau un sfat gratis.......decat sa arunci bani in tot soiul de improvizatii mai bine ii strangi, vinzi parodia aia si iti cumperi ceva mai de doamne ajuta gen CF Moto

incearca sa nu te aprinzi inutil si nu mai ridica coada ca mata raioasa ca s-ar putea sa ne sara rau mustarul si ajungi sa scri in carnetul personal pentru posteritate
  • -1

#72 deep dark

deep dark

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 336 posts
  • Gender:Male
  • Location:piatra neamt
  • Nume real:cristi
  • Telefon:0740860374
  • Marca ATV:am dat kawa...in cautare de urs

Posted 30 October 2010 - 09:17 AM

dupa toate acestea,ramanem totusi cu o chestie faina. balada.. biggrin.gif
  • 0

#73 BuGsY

BuGsY

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real: Claudiu
  • Telefon:.......................
  • Marca ATV:Linhai
  • Numar ATV:B 999 BGS

Posted 30 October 2010 - 12:58 PM

In concluzie .....felicitari pt modificari ....daca u esti multumit de ce ai facut cu atat mai bine ..referitor la colegi de pe forum sant chiar de treaba ...am avut ocazia sa ii cunosc pe cativa ....marea problema a celor de pe acest forum ce isi fac des aparitia pe aici si la iesiri au o mare si imensa problema .....Mereu cand aud de linhai incep cu pareri nasoale ( si au dreptate pt ca pica des linhaiul din te miri ce motiv ) ..Pt oameni ce spun nu linhaiurilor .....cum statea treaba cu un linhai fermecat si bine pus la punct ce il detinea Varzaru ce in unele situatii a trecut destul de lejer fata de bestiile voastre ? astept raspunsuri de la cei ce , se stiu cu musca pe caciula ?..pt amicul cu modificarile (McGiver)....Un Linhai 4x4 bine pus la punct face fata in ft multe situatii grele (cand zic bine pus la punct nu ma refer neaparat la imbunatatiri ...ci ok din punct de vedere al intretineri si reviziilor periodice facute de proprietar dupa fiecare iesire ) .....Dar cand da de apa mare zice pioa ....arivederci

Edited by BuGsY, 30 October 2010 - 01:00 PM.

  • 1

#74 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 30 October 2010 - 02:06 PM

Am rugamintea de a nu reincepe discutia respectiva....cel putin nu aici. E un topic special pentru asta. Se poate discuta acolo daca vrei. Si oricum....varzaru inca iese cu noi, de data asta cu un NF Moto. Intreaba-l pe el daca ar fi facut fata traseelor abordate acum, in special pe ravene, unde fara blocant muncesti de-ti vine rau.
  • 0

#75 BuGsY

BuGsY

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real: Claudiu
  • Telefon:.......................
  • Marca ATV:Linhai
  • Numar ATV:B 999 BGS

Posted 30 October 2010 - 06:43 PM

Rich io nu stau ft bine financiar dar totusi am luat usor usor tot ce imi trebuia pt linhaiul meu sa il pregatesc cum doream .....de 2 luni nu am ajuns sa pun toate piesele pe el ca poate ma riscam sa vin...iti promit ca daca imi revin financiar si o sa am putin timp liber o sa vin cu linhaiul o data cu voi ...( cand am avut onoarea sa va cunosc pe cativa am avut beleaua cu , cardanul ( cand era sa ma rastorn si acel sistem de 2 lei de cuplat 4x4....incerca sa iti aduci aminte cat am fost ajutat io la acea iesire ..desi a fost prima iesire..in urma caruia Trebuie sa le multumesc baetilor din brigada Comarnic ( Costica , Tuti , Sorin )pt ajutorul cu sistemul de 4x4.... si insinstentele brigazi Bucuresti - Comarnic ce au reusit sa ma faca sa vin prin insistente mari (Sorinita , Varzaru , Legionaru .. si Lui Daniel pt ca ma ajutat cu transportatul atv-ului ) acum am luat si cardan nou si mecanismul mecanic de cuplat 4x4 pt el.... pe langa alte multe piese ......Promit ca la prima ocazie ce o sa pot veni ....vin sa vedem daca fac fata cu linhaiul meu ...(bineinteles sa nu ma bagati in apa ) ...arivederci

Edited by BuGsY, 30 October 2010 - 06:52 PM.

  • 0

#76 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 30 October 2010 - 07:35 PM

Bineinteles ca imi aduc aminte. Dar ala a fost un traseu usor, era iarna si zapada mare, nu s-a putut aborda ceva in stil Costica.
  • 0

#77 undercover

undercover

    pasionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,053 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:atv-4x4
  • Nume real:IOAN.M
  • Telefon:0766469431
  • Marca ATV:linhai 4x4 , kingquad 750
  • Numar ATV:atv

Posted 30 October 2010 - 07:56 PM

propun sa nu deviem prea mult de la continutul topicului .... sa lasam in continuare sa vedem ce modificari mai aduce florin linhaiului sau. sper doar sa scrie mai ordonat frusty.gif sa inteleaga toata lumea.
eu unu apreciez munca depusa la orice marca de atv , mai ales ca putem trage concluzii daca e bine sau rau in cea ce face.
  • 0

#78 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 30 October 2010 - 08:20 PM

Da...o sa fac curat pe-aici....wink.gif
  • 0

#79 sorinnita

sorinnita

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male
  • Location:otopeni
  • Nume real:nita sorin
  • Telefon:0722588595
  • Marca ATV:King Quad 700
  • Numar ATV:IF-33-SOR

Posted 30 October 2010 - 08:30 PM

Bine ca am apucat sa ma amuz si eu pana sa faci curat hysterical.gif
  • 0

#80 Nicolae222

Nicolae222

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 10 posts
  • Nume real:Nicolae
  • Telefon:0768490896
  • Marca ATV:In curand

Posted 05 December 2010 - 06:30 PM

da da
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto