Jump to content



Photo

E Inmatriculabil Sau Neinmatriculabil ?


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 Envient

Envient

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • Nume real:Alin B.
  • Telefon:00 00 00 00 00
  • Marca ATV:Not yet

Posted 04 November 2010 - 05:40 PM

Salut,

Am gasit un ATV adus din state, nou nout 0km. Tipul imi spune ca are toate actele necesare, si ca ATV-ul e 100% inmatriculabil la Politie. Dar din ce am vazut, nu e prevazut cu: oglinzi, sistem semnalizare fata spate, claxon... Mi-a spus ca la inmatriculare acum nu am probleme pentru ca e nou si ca are documentatia necesara, si ca o sa am eventuale probleme la ITP peste 2 ani, dar ca imi pot lua din comert oglinzi si semnalizatoare.

Voi ce parere aveti ? Nu stiu exact ce necesita inmatricularea la Politie.
  • 0

#2 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 04 November 2010 - 07:19 PM

salut, si eu am un atv din SUA,dar pt imatriculare pt politie i-ti trebuie mai multe, pana si pt imatriculare pe primarie i-ti trebuie o data sa intri cu el in R.A.R si sa ai vama platita, si vei primi o negatie de la R.A.R precum ca nu este omologat pt a fi inmatriculabil,dupa aceea te duci cu acea negatie la primarie si il imatriculezi pe primarie, dar daca ti neaparat sa-l imatriculezi pe politie trebuie platit inca 800-1000 euro pt omologare si pe urma il ai imatriculat pe politie si nu uita de vama platita, actul sa-l ai daca vrei sa-l imatriculezi pe una din variante , pt ca ce nu este din uniunea europeana se platese vama, ai grja si fi atent . daca poate el sa-l imatriculeze sa mearga el sa-l imatriculeze si tu platestel cand te vezi cu actul in mana.(dar si asa, controleaza actul la politie si nr. de imatriculare daca prin vreo minune zice ca poate el sa-l imaqtriculeze). hi.gif
  • 0

#3 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 04 November 2010 - 08:06 PM

http://atvforum.ro/D...=160#entry73003

Daca ati mai si cauta putin inainte de a deschide repede topicuri.....ar fi ceva mai putin haos pe-aci smile.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto