Jump to content



Photo

Snowmobil Sau Atv Cu Senile?????


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#21 Andrei

Andrei

    Profesionist

  • Importator ATV
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:RZR XP 1000

Posted 07 December 2010 - 10:42 AM

Salut,

Ceea ce vrei tu, un snowmobil de 2 persoane sa mearga in zapada adanca nu exista. Cel mai apropiat model ar fi (asa cum ai gasit si tu) Ski Doo Skandic WT deoarece este un snowmobil utilitar (are senila lata de 50cm care ajuta la o flotabilitate mai buna pe zapada) cu senila lunga (154'), insa crampoanele de pe senila tot mici sunt. Si in brosura Ski Doo se specifica ca poate merge prin 50 cm de zapada (oricum destul de mult pt un touring/utilitar), mai mult risti sa ai probleme mai ales ca are cam 280kg, o greutate mare pt un snowmobil (dar este touring/utilitar si asa sunt ele - pe scurt daca ramai undeva in zapada mare cu el, nu vad pe nimeni ridicand acea greutate - mai ales in zapada unde te afunzi etc.).

Ca si brand-uri la ora actuala Ski-Doo, Polaris si Arctic-Cat sunt cele mai bune, fiecare cu avantajele sale (desi din punctul meu de vedere Arctic Cat a ramas putin in urma sezonul acesta).

Edited by Andrei, 07 December 2010 - 10:43 AM.

  • 0

#22 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 07 December 2010 - 10:24 PM

in momentul in care iti iei SENILE, nu pocnitorile de la noi, care te costa spre 8000 dolarei, poti sa mergi in zapada de 30 m, nu mai conteaza pt ca plutesti si in powder. Mi se pare ca atv cu senile este mai utilitar si merge mai bine pe zapada decat un snowmobil, dar este lent si aproape deloc fun. Eu am snowmobil si atv, avand snowmobil nu ma incanta sa dau bani pe senile. Poate ca asta e o varianta mai buna.
  • 0

#23 Andrei

Andrei

    Profesionist

  • Importator ATV
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Andrei
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:RZR XP 1000

Posted 09 December 2010 - 03:43 PM

http://atvforum.ro/D...-Pol-t6639.html - ia vezi aici Bogdan, poate vrei sa si incerci cateva snowmobile.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto