Jump to content



Photo

Crossxroad-ul Meu


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 motoland

motoland

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 6 posts
  • Nume real:Stefan Florescu
  • Telefon:788991643
  • Marca ATV:Hekules
  • Numar ATV:VL 90 AVX

Posted 19 April 2007 - 10:19 AM

Am intrat cam tarziu pe forum,sincer nu prea am avut timp ,am avut de facut Km !!! Am un Herkules de 300 ,cutie manuala ,racire pe aer si transmisie pe lant!La 1500 Km facuti dar in forja de la primul Km (eu nu am vazut nicaieri in carte ceva despre rodaj),am cu ce sa ma laud!Cateva mici ajustaje la frana si lant,mi se pare normal ,dar abia acum.Am incerat sa strang pe la directie(din ce am citit pe forum am crezut ca chiar trebuie) dar nu am avut ce,iar de gresat eu nu gresez decat lantul.

Attached Files


  • 0

#2 marian V.

marian V.

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 99 posts
  • Nume real:marian
  • Telefon:0740.222.475
  • Marca ATV:????
  • Numar ATV:fara..

Posted 19 April 2007 - 07:26 PM

un sfat prietenesc..pune macar o casca pe cap si o geaca mai de moto(ceva protectii) vad ca ti cam place sa
'zbori'...in rest welcome si tine aproape de noi..poate te vedem pe la intalniri.
  • 0

#3 Vlad90

Vlad90

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 301 posts
  • Gender:Male
  • Location:SEBES
  • Interests:ATV
  • Marca ATV:KQ 700

Posted 19 April 2007 - 08:51 PM

Welcome! bike.gif thumbsup.gif

band.gif
  • 0

#4 Darius

Darius

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Nume real:S.D
  • Telefon:72
  • Marca ATV:Nici eu nu mai stiu ce o sa imi iau... tare greu e cand ai de unde alege...

Posted 19 April 2007 - 09:36 PM

Foarte frumos quad-ul... sa il stapanesti sanatos
Cat a fost? E inmatriculabil?
  • 0

#5 motoland

motoland

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 6 posts
  • Nume real:Stefan Florescu
  • Telefon:788991643
  • Marca ATV:Hekules
  • Numar ATV:VL 90 AVX

Posted 20 April 2007 - 09:24 AM

Salut!
Quad ul este chiar inmatriculat (VL 90 AVX), l-am adus din Germania,nou,si am deschis si un magazin de asa ceva.Cat despre pret 3800 Euro cu TVA si toate taxele.Astept sa mergem pe trasee.


un sfat prietenesc..pune macar o casca pe cap si o geaca mai de moto(ceva protectii) vad ca ti cam place sa
'zbori'...in rest welcome si tine aproape de noi..poate te vedem pe la intalniri.

Multumesc pentru sfat!Am echipament corespunzator dar am zis ca nu da bine in poza!Poate ne vedem pe la intalniri.
  • 0

#6 22iulian

22iulian

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 86 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Nume real:iulian r.
  • Telefon:722303368
  • Marca ATV:Access 250 SP
  • Numar ATV:PH 65 RIG

Posted 20 April 2007 - 10:31 AM

Multumesc pentru sfat!Am echipament corespunzator dar am zis ca nu da bine in poza!Poate ne vedem pe la intalniri.
[/quote]



Adevarul e ca si eu daca faceam o poza dadeam casca jos sa vada fratii mei ca eu sunt ala care zboara...
Ce inseamna echipament corespunzator ? adica nu te strange ? sau ca nu e larg ?..

rolleyes.gif
  • 0

#7 Darius

Darius

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Nume real:S.D
  • Telefon:72
  • Marca ATV:Nici eu nu mai stiu ce o sa imi iau... tare greu e cand ai de unde alege...

Posted 20 April 2007 - 07:24 PM

Foarte, foarte bun pretul. Sa faci niste filmari sa pui pe youtube, sa vedem si noi cum se misca, inca o data felicitari pentru alegere! thumbsup.gif thumbup.gif clap.gif
  • 0

#8 Cata Venezia

Cata Venezia

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 600 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:Catalin
  • Telefon:0744 111 097
  • Marca ATV:NEW FORCE MOTOR 500L
  • Numar ATV:B-71-WSI

Posted 21 April 2007 - 10:53 AM

QUOTE (motoland @ Apr 19 2007, 11:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Am intrat cam tarziu pe forum,sincer nu prea am avut timp ,am avut de facut Km !!! Am un Herkules de 300 ,cutie manuala ,racire pe aer si transmisie pe lant!La 1500 Km facuti dar in forja de la primul Km (eu nu am vazut nicaieri in carte ceva despre rodaj),am cu ce sa ma laud!Cateva mici ajustaje la frana si lant,mi se pare normal ,dar abia acum.Am incerat sa strang pe la directie(din ce am citit pe forum am crezut ca chiar trebuie) dar nu am avut ce,iar de gresat eu nu gresez decat lantul.

clap.gif in sfarsit mai STEFANE era si cazul sa apari si tu aici.Azi sunt in PRAHOVA la SLANIC,asa ca nu ne vom vedea decat saptamana viitoare.Cine ti a facut poza aia?SA ATASEZI SI TU NISTE POZE DIN NOROI hysterical.gif hysterical.gif hysterical.gif .TOATE BUNE,ATV CLUB RM VALCEA. thumbsup.gif thumbup.gif partytime.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto