Jump to content



Photo

Programare Online Itp La Rar


  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1 yanq

yanq

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Nume real:Iancu E.
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:KingQuad 750AxI
  • Numar ATV:BZ-99-ATV

Posted 17 May 2011 - 06:12 PM

http://prog.rarom.ro...ult.asp?a=V&b=1

are cineva vreo solutie pentru ca toate rubricile sa se "inverzeasca" ? ..astia au o baza de date presetata... si binenteles ca atv-ul nu e...si nici Borile... ranting.gif
  • 0

#2 yanq

yanq

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Nume real:Iancu E.
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:KingQuad 750AxI
  • Numar ATV:BZ-99-ATV

Posted 17 May 2011 - 06:28 PM

..nu ma mai chinui...e nefunctional...indiferent ce data/ora as seta da mesajul: Va rugam selectati alta zi (preferabil mai devreme)..iar cand apas: Prima pozitie libera nu indica nimic...tipic romanesc angry.gif
  • 0

#3 atv0

atv0

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • Gender:Male
  • Location:brezoi... valcea
  • Nume real:adrian
  • Telefon:inteligent:))
  • Marca ATV:bakus
  • Numar ATV:atv0

Posted 17 May 2011 - 06:38 PM

mai bine folosesti telefonul e mai usor si sa le ceri numarul de programare..... crazy.gif
  • 0

#4 yanq

yanq

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Nume real:Iancu E.
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:KingQuad 750AxI
  • Numar ATV:BZ-99-ATV

Posted 17 May 2011 - 06:40 PM

..ideea era sa ma programez in ce zi vreau eu si la ora pe care o doresc...sunt obligati sa respecte programarile online ..
  • 0

#5 atv0

atv0

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • Gender:Male
  • Location:brezoi... valcea
  • Nume real:adrian
  • Telefon:inteligent:))
  • Marca ATV:bakus
  • Numar ATV:atv0

Posted 17 May 2011 - 06:47 PM

QUOTE (yanq @ May 17 2011, 05:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
..ideea era sa ma programez in ce zi vreau eu si la ora pe care o doresc...sunt obligati sa respecte programarile online ..

pai tot in ce zi vrei si la ce ora se fac programarile si prin telefon....eu mi-am facut programare prin telefon si cand am sunat i-am zis ca vreau sa merg peste o ora sa imi faca itp-ul mi-a facut programare si intr-o ora am fost la verificare
  • 0

#6 yanq

yanq

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Nume real:Iancu E.
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:KingQuad 750AxI
  • Numar ATV:BZ-99-ATV

Posted 24 May 2011 - 12:58 PM

..cum a decurs efectuarea itp-ului azi la rar bz....am avut programare telefonica la ora 8.00...
- la 7.55 am primit un formular de completat de la casierie (asta dupa ce in prealabil mi-a cautat programarea intr-un tabel...bine"nteles ca nu era in acela..ci in altul)..
- la 8.05 am fost strigat la ghiseu...am predat cartea atv-ului si certificatul....certificat ce l-am primit imediat inapoi...am achitat 75 lei la casierie...si invitat apoi in statie...
- la 8.15 am intrat cu atv-ul in statie..s-a inchis usa..inginerul a luat sonda de gaze...a setat ceva pe acolo...apoi a renuntat la ea nefolosind-o...s-a uitat vreo 20 secunde pe sub carene pe partea dreapta..mi-am dat seama ca el cauta seria..si i-am zis ca e in spate sub numarul de inmatriculare(cel de omologare care e in carte si certificat)...(m-a crezut pe cuvant si n-a verificat daca asa este)......mi-a zis apoi sa-l scot ca va veni altcineva sa face test de frane in mers prin incinta..deci in hala am stat aprox. 3-4 min..timp in care nu s-a facut nimic concret
- pe la 9.30 deja eram nelinistatit..tot intrau scutere, masini...si la mine nu venea nimeni sa faca testul de frane smile.gif
- la 9.35 inginerul m-a strigat sa merg la ghiseu sa iau itp-ul ca e gata deja (ma intrebam cum e posibil avand in vedere ca certificatul original era la mine)
- am primit o anexa la certificat...un cartonas galben cu un timbru de autenticitate si o mare mazgaleala cu pixul..(nr era gresit..95 in loc de 99) si a mai mazgalit un pic pe cartonas ca nu era indeajuns de...
-intrebarea e de ce nu a pus itp-ul direct pe certificat avand in vedere ca am toate rubricile de itp goale...si de ce a fost nevoie sa merg cu atv-ul la rar avand in vedere ca nu s-a inspectat tehnic absolut nimic?...precizez ca intrebarile astea nu le-am putut pune inginerului pentru in afara de cei 2 metri si peste 110 kg avea un caracter de te asteptai la o palma din partea lui in orice moment smile.gif

Edited by yanq, 24 May 2011 - 01:00 PM.

  • 0

#7 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 24 May 2011 - 02:08 PM

Eu iti sugerez nici sa nu pui intrebarile respective si nici sa nu fii curios..."de ce" smile.gif. Ba mai mult, fii bucuros ca nu se fac verificari tehnice si se rezolva asa simplu smile.gif. Ca daca s-ar apuca RAR-ul de verificat temeinic, majoritatea am ramane fara ITP.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto