Jump to content



Photo

Negatie Rar


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 fabian

fabian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 posts
  • Gender:Male
  • Location:Anina
  • Nume real:fabian
  • Telefon:075.......
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:no number

Posted 18 May 2011 - 08:45 PM

Sa fie oare buna aceasta NOTA care mi-a fost data de la RAR????Tin sa mentionez ca nu am fost personal dupa ea,am primit-o de la cel care mi-a vandut ATV-ul.Daca este careva in masura sa ma ajute ii raman dator.Nu am mai vazut,deci nu stiu cum arata si de aceea stau in dubii.Am atasat si o poza,sper sa se inteleaga cat de cat wink.gif

Am vazut ca nu se vede chiar bine,dar astfel scrie:

NOTA

NR 1643 din data 10.05.2011

Vehiculul marca :HONDA FOURTRAX AT 400 cu numarul de indentificare...(urmeaza seria de motor)...este o masina destinata efectuarii lucrarilor:AGRICOLE,FORESTIERE care nu se supune omologarii/eliberarii CIV de catre RAR,in conformitate cu prevederile Reglementarilor privind omologarea individuala,eliberarea cartii de identitate si certificarea autenticitatii vehiculelor rutiere(RNTR-7),aprobate prin OMTCT nr. 2135/2005.


Aceasta este urmata dupa cum se vede si in poza de numele unui inginer si stampila RAR.

VA ROG MULT DACA VRETI SI PUTETI SA MA AJUTATI CU VREUN SFAT,sau mai puneti si voi vreun model...

Attached Files


Edited by fabian, 18 May 2011 - 08:53 PM.

  • 0

#2 Norbee

Norbee

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 570 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Mures
  • Nume real:Trandafir Norbert
  • Telefon:742036608
  • Marca ATV:brp 400xt

Posted 18 May 2011 - 09:29 PM

Pentru ce iti trebe sa fie bun? Eu asa stiu ca asa ceva iti trebe la primarie ca sa inscrii atv-u cu numere galbene. Pentru alt ceva nu stiu ce se poate folosi, si din momentul care are stampila RAR...este valabila!
  • 0

#3 fabian

fabian

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 posts
  • Gender:Male
  • Location:Anina
  • Nume real:fabian
  • Telefon:075.......
  • Marca ATV:Honda
  • Numar ATV:no number

Posted 18 May 2011 - 09:54 PM

Pai pt primarie imi trebuie,insa dupa cum am mai spus,nu am mai vazut si alte asemenea negatii,de aceea am cerut parerea voastra.
  • 0

#4 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,620 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 18 May 2011 - 11:43 PM

Eu stiu ca pe vremuri se chema negatie. Acum se elibereaza ATESTAT TEHNIC tot de REGISTRUL AUTO care in afara de datele de identificare si caracteristici tehnici mai contine poza vehiculului.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto