Jump to content



Photo

Cumpar KingQuad inmatriculabil


  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1 ambient

ambient

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 32 posts
  • Nume real:gabi
  • Telefon:0723866959
  • Marca ATV:S-KQ700

Posted 06 May 2007 - 01:45 PM

Salut, m-am imbolnavit si eu treptat, asta e......... Vreau sa-mi iau un kingquad neaparat inmatriculabil, nou sau f. putin folosit. Sfaturi ? De unde? Oferte ? merci w00t2.gif [email protected]
  • 0

#2 rasta

rasta

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 18 posts
  • Nume real:razvan stanescu
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500

Posted 14 June 2007 - 03:11 PM

QUOTE (ambient @ May 6 2007, 02:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salut, m-am imbolnavit si eu treptat, asta e......... Vreau sa-mi iau un kingquad neaparat inmatriculabil, nou sau f. putin folosit. Sfaturi ? De unde? Oferte ? merci w00t2.gif [email protected]


Am un Scrambler 500 4x4 din 2004 .. impekabil !!!
Dupa parerea mea este mai tare ca king quad-ul
Te intereseaza ?
  • 0

#3 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 14 June 2007 - 03:31 PM

hysterical.gif
QUOTE (rasta @ Jun 14 2007, 04:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Am un Scrambler 500 4x4 din 2004 .. impekabil !!!
Dupa parerea mea este mai tare ca king quad-ul
Te intereseaza ?

  • 0

#4 Vlad90

Vlad90

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 301 posts
  • Gender:Male
  • Location:SEBES
  • Interests:ATV
  • Marca ATV:KQ 700

Posted 14 June 2007 - 08:11 PM

QUOTE (revo @ Jun 14 2007, 04:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hysterical.gif


omu' incearaca sa-si vanda marfa....ceea ce nu stiu dak reuseste cu astfel de afirmantii..."scrambler mai tare k KQ" hysterical.gif
  • 0

#5 otto_csm

otto_csm

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 956 posts
  • Gender:Male
  • Location:Valenii de Munte(Prahova)...in weekend
  • Interests:Atv - iesc !
  • Nume real:Cosmin Oto
  • Telefon:prietenii il cunosc
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:....TTO

Posted 14 June 2007 - 09:10 PM

Kq e super atv ,si pentru cum arata si pt performantele lui ,eu nu am dry.gif dar m-am interesat .
Intra si tu pe link-ul din dreapta sus biggrin.gif sa vezi preturi .
  • 0

#6 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 15 June 2007 - 01:18 PM

angry.gif
cred ca la buzau am fost sg care a urcat pe ici pe colo si cu blonda in spate si nu a dat inapoi polarisu si nici in noroi nu a ramas asa ca nu-l vad mai slab
  • 0

#7 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 15 June 2007 - 02:08 PM

QUOTE (gaby @ Jun 15 2007, 02:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
angry.gif
cred ca la buzau am fost sg care a urcat pe ici pe colo si cu blonda in spate si nu a dat inapoi polarisu si nici in noroi nu a ramas asa ca nu-l vad mai slab

anvelopele te-au avantajat. La kq anvelopele stock sunt varza dry.gif
  • 0

#8 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 15 June 2007 - 07:01 PM

pai 1 la mana aveam 2200km cu ele mai mult pe asfalt, cerculetze, drift & shit; deci e ceva pana la stadiul de noi si doi la mana daca KQ e asa bun dc treb schimbate la el anvelopele, filtrele, bull-baru, proiectoarele etc?
hai sa o lasam ca fiecare a facut alegere buna indiferent ca a dat pe jucaria lui 500 sau 50 de mii de oiro ca fiecare isi lauda ce are in curte si mi se pare normal pana la urma, e alegerea fiecaruia
ca s-a hazardat sau nu zicand ca e mai bun decat kq e partea a doua, a mai scris in alt thread ca daca ii scoti limitarea urca de la 20 la 50 de cai ceea ce ar fi idealul meu biggrin.gif daca n-ar fi de fapt 40 sau cat se mai vehiculeaza pe net
  • 0

#9 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 15 June 2007 - 07:13 PM

La kq anvelopele sunt cu profil universal ,bull barul este optional(adica merge f bine si fara) si filtrul de aer este optional(twin air spune ceva pt cunoscatori),proiectoare si etc,nu stiu la ce te referi.....In orice caz ,n-ai desemnat nici un defect evident si mai mult ,parcul de 30 % atv detinute de americani este format din acest model. Daca ei sunt prosti....In rest -no coment de alte branduri
http://www.atvfan.co...oid=1718&tid=79

Edited by revo, 15 June 2007 - 07:43 PM.

  • 0

#10 andreiminteuan

andreiminteuan

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:andrei
  • Marca ATV:King Quad 700cc

Posted 19 June 2007 - 05:49 PM

QUOTE (ambient @ May 6 2007, 02:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salut, m-am imbolnavit si eu treptat, asta e......... Vreau sa-mi iau un kingquad neaparat inmatriculabil, nou sau f. putin folosit. Sfaturi ? De unde? Oferte ? merci w00t2.gif [email protected]


Salut,
Cred ca se merita sa iti iei un lucru nou, unul "putin folosit" poate fi nu chiar asa de putin folosit.
Vezi ca sunt multe oferte pe net si se poate negocia cu vanzatorul. Eu personal am obtinut pana la urma o oferta de 7300 eur fara TVA (presupun ca se poate si mai bine) pentru tractorasul meu care mi-a fost vandut derept inmatriculabil. In schimb iti recomand, pentru ca in mod normal acest avt nu este inmatriculabil, sa discuti cu atentie acest aspect cu cel ce ti-l vinde; iar daca vrei sa il achizitionezi in leasing te rog verifica (sectiunea leasing) ce am scris visavis de "aventurile" mele cu cei de la romstal.
  • 0

#11 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 19 June 2007 - 10:13 PM

QUOTE (andreiminteuan @ Jun 19 2007, 06:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salut,
Cred ca se merita sa iti iei un lucru nou, unul "putin folosit" poate fi nu chiar asa de putin folosit.
Vezi ca sunt multe oferte pe net si se poate negocia cu vanzatorul. Eu personal am obtinut pana la urma o oferta de 7300 eur fara TVA (presupun ca se poate si mai bine) pentru tractorasul meu care mi-a fost vandut derept inmatriculabil. In schimb iti recomand, pentru ca in mod normal acest avt nu este inmatriculabil, sa discuti cu atentie acest aspect cu cel ce ti-l vinde; iar daca vrei sa il achizitionezi in leasing te rog verifica (sectiunea leasing) ce am scris visavis de "aventurile" mele cu cei de la romstal.

poti sa precizezi dealerul de la care l-ai cumparat "drept" inmatriculabil?
  • 0

#12 andreiminteuan

andreiminteuan

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:andrei
  • Marca ATV:King Quad 700cc

Posted 20 June 2007 - 08:13 AM

QUOTE (revo @ Jun 19 2007, 11:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
poti sa precizezi dealerul de la care l-ai cumparat "drept" inmatriculabil?


Salut Revo,
Nu nu voi numi firma in cauza, cel putin pentru o perioada de timp. In schimb iti pot spune ca intentionez sa ii dau in judecata pe cei de la romstal, si dupa ce se vor limpezi lucrurile probabil ca o sa revin cu mai multe amanunte.
Momentan nu stiu cine este cu adevara vinovat: romstalul sau firma care a furnizat atv-ul. Nu ar fi fair-play sa fac public numele unui furnizor cu care practic din punct de vedere al actelor eu nu am nici o treaba, problema mea trebuind sa o tratez cu firma de leasing, care e posesorul atv-ului.

Edited by andreiminteuan, 20 June 2007 - 08:24 AM.

  • 0

#13 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 20 June 2007 - 12:22 PM

Eu stiu ca parte a contractului de leasing mai la urma ,se afla specificatiile tehnice ale produsului care face obiectul contractului de leasing.Aceste specificatii trebuiesc semnate si stampilate si de utilizator(adica de tine),in felul acesta tu fiind de acord cu datele tehnice si specificatiile produsului pt care faci contract.
In acest caz, a-i fi raspunzator de alegerea facuta ,poate involuntar sad.gif
  • 0

#14 andreiminteuan

andreiminteuan

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:andrei
  • Marca ATV:King Quad 700cc

Posted 20 June 2007 - 04:14 PM

QUOTE (revo @ Jun 20 2007, 01:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Eu stiu ca parte a contractului de leasing mai la urma ,se afla specificatiile tehnice ale produsului care face obiectul contractului de leasing.Aceste specificatii trebuiesc semnate si stampilate si de utilizator(adica de tine),in felul acesta tu fiind de acord cu datele tehnice si specificatiile produsului pt care faci contract.
In acest caz, a-i fi raspunzator de alegerea facuta ,poate involuntar sad.gif


Asa este, numai ca domnii de la romstal mi-au taiat factura pentru serviciul de inmatriculare ...... deci presupun ca e vorba de un atv inmatriculabil asa cum mi-a ofertat furnizorul (si de asemenea cum am convenit cu romstalul).
  • 0

#15 alex_farcas

alex_farcas

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 136 posts
  • Gender:Male
  • Location:cluj
  • Nume real:SISQ
  • Telefon:0765XXXXX
  • Marca ATV:SUZUKI KQ 700
  • Numar ATV:CJ-69-SOC

Posted 16 July 2007 - 06:38 PM

Salut, de la cine ai cumparat jucaria(KQ) la pretul acesta?
Adica 8687 de euro banu jos?
E inmatriculabil sau nu?





QUOTE (andreiminteuan @ Jun 19 2007, 06:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salut,
Cred ca se merita sa iti iei un lucru nou, unul "putin folosit" poate fi nu chiar asa de putin folosit.
Vezi ca sunt multe oferte pe net si se poate negocia cu vanzatorul. Eu personal am obtinut pana la urma o oferta de 7300 eur fara TVA (presupun ca se poate si mai bine) pentru tractorasul meu care mi-a fost vandut derept inmatriculabil. In schimb iti recomand, pentru ca in mod normal acest avt nu este inmatriculabil, sa discuti cu atentie acest aspect cu cel ce ti-l vinde; iar daca vrei sa il achizitionezi in leasing te rog verifica (sectiunea leasing) ce am scris visavis de "aventurile" mele cu cei de la romstal.

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto