Jump to content



Photo

Cumpar Atv


  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#201 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 02 July 2011 - 01:45 PM

S-o vedem si p-asta ca de Grizzly alb al lui tamtaram suntem satui...
  • 0

#202 mark

mark

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Location:valenii de munte-maneciu-cheia
  • Interests:Caut parteneri de atveala...contact la nr de mai sus ;)
  • Nume real:stefan(STEF)
  • Telefon:0725521445
  • Marca ATV:King 700 [XT edition]:))
  • Numar ATV:MANECIU xxx prahova(galbejit)

Posted 02 July 2011 - 01:57 PM

Ma doare burta de ras...unde pui ca a mai aparut in "eterna lista de posibilitati" cf x5 smile.gif)
  • 0

#203 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 02 July 2011 - 02:19 PM

Cred ca acest viitor posesor de pasari zburatoare nu stie cate prune are in straita, ca la cate alegeri a facut, cred ca are parc de atv-uri, dar daca vrea sa faca rating, o sa primeasca ce-si doreste. gathering.gif
  • 0

#204 Stoica Mihai

Stoica Mihai

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 431 posts
  • Gender:Male
  • Location:Poeni - Teleorman
  • Nume real:Stoica Mihai
  • Telefon:0729546316
  • Marca ATV:Arctic Cat 650 H1
  • Numar ATV:TR Poeni 451

Posted 02 July 2011 - 02:44 PM

am zis 56 ore adica pana luni nu puteti sa asteptati ce vreti acum sa il iau in weekend,oamenii au alte treburi dar luni sunt la munca asa ca trec si eu sa imi cumpar jucaria
  • 0

#205 mihai reit

mihai reit

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 6 posts
  • Location:bran
  • Nume real:reit mihai
  • Telefon:0742952300
  • Marca ATV:suzuki king quad 750

Posted 02 July 2011 - 02:54 PM

buna, m-a distrat toata discutia pana acum dar nu ma pot abtine si trebuie sa intervin.
Omule, Yamaha wolverine 450 e un atv foarte bun si ti-o spun din proprie experienta.
NICI O DATA NU putem compara yamaha cu arctic cat
In ceea ce priveste fiabiliatatea e ca si cum ai compara un suzuki cu un cf moto sau alte chinezari.
Daca poti lua yamaha nu sta pe ganduri.
Ti-o spune un fost poseror de arctic cat si yamaha.
  • 0

#206 cortez222

cortez222

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:sabo marian
  • Telefon:0760286171
  • Marca ATV:can am
  • Numar ATV:galben

Posted 02 July 2011 - 04:49 PM

Bai fratilor voi chiar nu vedeti ca piciu va abureste mai rau ca pe o cana de ceai negru, ce mama naibii , acum se duce sa il ia pe ala din filmul respectiv acum isi ia unul de armata acum si-l ia pe ala mai prost facut de aia mici cu ochii migdalati , o mare abureala din partea lui si prea multe sfaturi unui tanc care nu vrea sa inteleaga nimic .

P.s Sunt tare curios daca face asta doar de dragul de a se amuza sau visurile lui nu coincid cu banii la tacsu ??
  • 0

#207 larry

larry

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 500 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dambovita
  • Nume real:Larry
  • Telefon:LG
  • Marca ATV:Grizzly 700
  • Numar ATV:XJA

Posted 02 July 2011 - 04:50 PM

QUOTE (mihai reit @ Jul 2 2011, 03:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
buna, m-a distrat toata discutia pana acum dar nu ma pot abtine si trebuie sa intervin.
Omule, Yamaha wolverine 450 e un atv foarte bun si ti-o spun din proprie experienta.
NICI O DATA NU putem compara yamaha cu arctic cat
In ceea ce priveste fiabiliatatea e ca si cum ai compara un suzuki cu un cf moto sau alte chinezari.
Daca poti lua yamaha nu sta pe ganduri.
Ti-o spune un fost poseror de arctic cat si yamaha.




gata l-ai bagat in ceata... eu cred ca o sa mearga pe yamaha .. si cel de il vinde o sa-l injure de mama focului smile.gif))=))) Doamne, cand 100 % yamaha .. acu 100 % artic cat..

Eu zic sa mergi pe cf moto x5, am avut 2 bucati si am facut cu ambele peste 2.000 km. It zic eu ca sunt niste atv-uri foarte bune !!

Nu stiu cum il mai suporta tacsu smile.gif)). Sau e si el la fel ca tine ?

Edited by larry, 02 July 2011 - 04:51 PM.

  • 0

#208 Stoica Mihai

Stoica Mihai

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 431 posts
  • Gender:Male
  • Location:Poeni - Teleorman
  • Nume real:Stoica Mihai
  • Telefon:0729546316
  • Marca ATV:Arctic Cat 650 H1
  • Numar ATV:TR Poeni 451

Posted 02 July 2011 - 04:53 PM

nu aburesc pe nimeni daca vreti nu postati eu nu oblig pe nimeni,atv imi ajunge luni ce nu intelegeti s-a stabilit o sa revin marti cel tarziu joi cu poze,
  • 0

#209 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 02 July 2011 - 06:21 PM

Ce faci miercuri?

P.S. vezi ca erau niste jocuri cu atv foarte faine, fa-ti mana acolo... dupa aia, cand te faci mare, iti iei unul si in realitate.


Off-topic.
Oameni buni, zilele astea am avut ocazia sa cunosc un pusti de vreo 12 ani, nici nu stiu exact cati are si e formidabil. Istet, le are cu moto si cu atv, cuminte si intelegator si peste toate astea cu mult-mult bun simt.
Va spun sincer ca nu ma asteptam. Deci se poate. Are si user la noi pe forum (habar nu am care dar el mi-a zis ca are) si iata ca se poate sa stea la locul lui si sa isi vada de ateveala mai mult si mai putin de vorbaraie.
Deci tara asta da si copii isteti, nu doar tami.
  • 0

#210 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 02 July 2011 - 07:06 PM

Asta da dovada de buna crestere, si bun simt cu ai zis, dar daca nu ar fi si niste mascote, noi pe ce ne-am amuza, sau face katerinca? gathering.gif
  • 0

#211 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 02 July 2011 - 09:36 PM

Lumea poate trai si fara mascote si tamtarami. Asta e un forum serios cu ani de zile in spate si cu un anumit renume, si nu avem nevoie de asa ceva.
Cred ca niciunuia dintre noi nu i-a pierit amuzamentul fara d-astia.


TAM, retine bine ce iti spun. Acum pentru ultima oara.
AM sters toate porcariile si jignirile pe care mi le-ai adus dar daca mai indraznesti vreodata in viata ta sa faci asemenea afirmatii, iti promit solemn ca in 5 minute ai un echipaj la usa lu tactu. Oricum o sa ajung eu la tine si o sa am o discutie cu parintii tai. Tu esti copil si nu stii in ce te bagi dar ei nu stiu daca isi doresc sa plateasca multi bani din cauza ta...
o sa iau legatura cu adminul forumului si nu o sa-ti mai poti face cont prin proxi si alte alea.

Edited by d-rive, 02 July 2011 - 10:20 PM.

  • 0

#212 cortez222

cortez222

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:sabo marian
  • Telefon:0760286171
  • Marca ATV:can am
  • Numar ATV:galben

Posted 02 July 2011 - 11:25 PM

Opa sa suparat driveul , naspa pentru ala mic mai ales ca are capul asa mare si rasufla greu ..... blue_bandana.gif bineinteles ca ce ma spus mai devreme este OFFFFF(viata mea) TOPIC.... hysterical.gif


Si acum sa dezbatem subiectul ...... auzi ma Mihaita dar te-ai gandit cumva la un renegade de 500 , mie unul mi se pare k , si acum bomba tare ,daca vrei ti-l aduc eu daca imi dai un avans de minimum 40% si astepti ceva timp , si acum super oferta iti dau garantie la el cat timp e la mine in curte restul vezi tu ce faci.


P.S ADUC ATV DIN ITALIA LA COMANDA ORICE VRETI SI LA PRET DE MAGAZIN PANA IN 2000 KM, RULATE DOAR PE STRADA,INCA IN GARANTIE ,AVANS MINIM 30%.....
  • 0

#213 Stoica Mihai

Stoica Mihai

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 431 posts
  • Gender:Male
  • Location:Poeni - Teleorman
  • Nume real:Stoica Mihai
  • Telefon:0729546316
  • Marca ATV:Arctic Cat 650 H1
  • Numar ATV:TR Poeni 451

Posted 02 July 2011 - 11:35 PM

mai cortez eu nu dau avans dar renegade 500 ma intereseaza (nu am dat avans nici celor de la bex) daca poti sa imi aduci iti platesc dar sa fie pana in 2000km si sa nu aiba peste 2000km asa cum ai zis tu.
A curs sange aicea pe topic.Va intreb ceva pentru cunoscatorii arctic cat 650v cu motor kawasaki,exista model ac 650v din 2010? arata ca acesta am vorbit cu un prieten(arka) si mi-a zis ca da a fost nefolosit si e din 2006 modelul, acum eu nu vreau sa imi iau teapa plus ca mai e si drumul lung pana acolo.
Cortez da-mi un bip pe telefon sau da-mi add pe mess si discutam mai multe
P.S Cunoscatorii de arctic cat acest 650v e din 2010 sau e mai vechi, daca e adevarat o sa ii cer si seria si sa imi spuneti si mie cum se procedeaza am auzit ca ar fi a 10 cifra.
Va multumesc moama ce am auzit de la tam ca a fost pe topicul meu pacat ca nu am fost si eu.

Attached Files


  • 0

#214 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 02 July 2011 - 11:46 PM

QUOTE (Stoica Mihai @ Jul 3 2011, 12:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
A curs sange aicea pe topic.
... moama ce am auzit de la tam ca a fost pe topicul meu pacat ca nu am fost si eu.



Vezi ca esti pe gheata subtire.
Aici pe topic si pe celalalt a fost ca tam mi-a adus injurii. Asta e, nu e vina lui ci a alor sai. Nu au stiut sa foloseasca prezervativul cand trebuie...
Daca ii mai dai apa la moara o sa i te alaturi. Aici e forum de ateveuri nu loc de manifestare a tot felul de pusti corditi dezaxati de la normalitate.

Daca pe tine nu te duce mintea si poti crede porcariile si inventiile respectivului, e nasol de viitorul tau.
  • 0

#215 Stoica Mihai

Stoica Mihai

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 431 posts
  • Gender:Male
  • Location:Poeni - Teleorman
  • Nume real:Stoica Mihai
  • Telefon:0729546316
  • Marca ATV:Arctic Cat 650 H1
  • Numar ATV:TR Poeni 451

Posted 02 July 2011 - 11:48 PM

Nu am nimic cu nimeni de ce te iei de mine eu sunt prieten cu toti . Va rog cunascatorii de Arctic Cat sa zica ceva acolo de ala.E teapa sau e adevarat ca e din 2010.
  • 0

#216 MrHype

MrHype

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 112 posts
  • Gender:Male
  • Location:Aiud jud. Alba
  • Interests:Atv, constructii, Webdesign + Optimizare SEO, Muzica, etc
  • Nume real:Daramus Bogdan
  • Telefon:0769095050
  • Marca ATV:brp 800 xt, galbejit :D

Posted 03 July 2011 - 12:45 AM

Prietene, daca e sa-ti iei atv, iati o data ac de 400 si lasa vrajala, no mai da in alte modele alte cilindree k nare sens, nus de tine, vrei second ? vrei sa te risti sa ramai in padure la 20 km de casa fara semnal, sa mergi pe jos? mai bine ia nou !
Si nu mai posta, posteaza doar cand o sa vii cu poze la ce ai luat.
Si totusi daca te-ai uita peste toate paginiile ai sa vezi recomandariile, majoritatea duc spre ac 400.
Amin.
  • 0

#217 undercover

undercover

    pasionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,053 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:atv-4x4
  • Nume real:IOAN.M
  • Telefon:0766469431
  • Marca ATV:linhai 4x4 , kingquad 750
  • Numar ATV:atv

Posted 03 July 2011 - 12:46 AM

vad ca sa ajuns la 11 sezoane hysterical.gif , hai si cu pagina 12...... adica sa intelegem ca luni cumperi ateveul si putem sa inchidem topicu asta? ca sa iti dam sansa sa deschizi un topic nou la rubrica - ateveul meu- unde vei pune poze despre el.
  • 0

#218 larry

larry

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 500 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dambovita
  • Nume real:Larry
  • Telefon:LG
  • Marca ATV:Grizzly 700
  • Numar ATV:XJA

Posted 03 July 2011 - 08:30 AM

cortez zici ca-i din gasca lui =)))) .... auzi tuuu.. da-mi un beep smile.gif)

Daca ai ceva cu el, il suni, dar cred ca toti s-au plictisit de tine smile.gif)). Eu zic ca un bashan renegade pentru inceput e numai bun. Stiu mai multe despre modelul asta, vrei informatii ? Da-mi un beep..
  • 0

#219 ezra

ezra

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • Nume real:isaia
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-
  • Numar ATV:-

Posted 03 July 2011 - 10:05 AM

Mihai, eu iti fac urmatoarea recomandare : Goes 520 Max Limited model 2011 la 5200 eu ! Este un atv super !
  • 0

#220 cortez222

cortez222

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:sabo marian
  • Telefon:0760286171
  • Marca ATV:can am
  • Numar ATV:galben

Posted 03 July 2011 - 11:46 AM

QUOTE (larry @ Jul 3 2011, 06:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cortez zici ca-i din gasca lui =)))) .... auzi tuuu.. da-mi un beep smile.gif)

Daca ai ceva cu el, il suni, dar cred ca toti s-au plictisit de tine smile.gif)). Eu zic ca un bashan renegade pentru inceput e numai bun. Stiu mai multe despre modelul asta, vrei informatii ? Da-mi un beep..

Pe mine personal nu ma deranjeaza piciul , si nu fac gasca momentan decat cu cei care m-am dat dar portile si usa la garaj e deschisa pentru toti , singurul lucru care ma scoate din minti cu piciul, este indecis si face asemanari intre marci care nu au nici o legatura intre ele , dar imi place de el ca este insistent (intardevar in prostia lui dar este insistent)....

Oricine ma suna la APROAPE orice ora(in limita bunului simt ) ii raspund despre marcile pe care eu personal m-am dat cu ele si aici enumeram: Jinghounk (700 ccm),CFmoto(varianta lunga), Bombardier (outlander 800 ltd), si in ultimul rand Bombardier (650 scurt) ........


P.S APROAPE LA ORICE ORA....
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto