Jump to content



Photo

Test Drive Pt Atv(sau Doar Drive)


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 cortez222

cortez222

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:sabo marian
  • Telefon:0760286171
  • Marca ATV:can am
  • Numar ATV:galben

Posted 21 June 2011 - 11:06 PM

Buna seara dragii mei compatrioti, colegi, amici,prieteni si nu in ultimul rand aia care da ceasul la tiribomba inapoi


Vin sa va intampin acum cu o stire de ultima ORA RA RA RA AAA,e ceva exceptional,nemaipomenit sau doar breaking news(adica stiri care se sparg in 2 la otv) si cam atat.

Eu subsemnatul CORTEZ doresc sa fac un test drive la orice tiribomba , bomba, atv , masina , sau ce .... o fi , asta din cauza ca: ultimul atv mi-a fost furat , motorul de la trotineta l-am pus pe butuci , carutul lui fiimea i-am rupt rotile din fata (am vrut sa ii pun motor de can can , dar nevasta mia zis ca fata de la meteo sa schimbat), la masina i-am dat dauna totala(noroc ca nu era a mea , si bine ca avea casco),chopperul pe care l-am avut l-am vandut (oricum era in miniatura si nu incapeam pe el ,si i-am rupt roata din spate stanga),dubita care am inchiriato de la hornbach le-am dus-o pe platforma(nu ma intreba-ti de ce ), iar scuterul pe care l-am luat de la un prieten e pe fundul unui lac din bucuresti (nu vreau sa spun ce lac ca sa nu fac reclama) ........ si mai sunt de povestit dar sper sa ne vedem la vreo sueta....


IN GENERAL EU SUNT FOARTE CALM MERG PRUDENT NU AM DECAT CATEVA AMENZI DE CIRCULATI CARE INSUMEAZA O SUMA CU 4 ZEROURI, VA ROG EU FRUMOS DATI-MI SI MIE CEVA SA FAC UN TEST DRIVE , SAU BAREMI DACA NU SE POATE ATUNCI SA VINA DOAR DRIVE, CA EU IL ASTEPT CU O PALINCA RECE .....





P.S ACEST TOPIC NU ESTE UN PAMFLET , EU CHIAR VREA SA IMI CUMPAR CEVA ORICE , SUNT IN TRATATIVE CU ANDY SA II CUMPAR TROTINETA, CREDE-TI CA AR TREBUI SA IL INTREB DACA ARE CASCO SAU OBLIGATORIE????
  • 0

#2 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 21 June 2011 - 11:52 PM

nu mai am casco ca ti-l dadeam pe al meu hysterical.gif
  • 0

#3 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 22 June 2011 - 09:12 AM

Ma gandesc ca imi esti prieten bun, si chiar daca ai mei sunt ortopezi, si taica-miu mi-a zis ca are o rezerva doar pentru mine, cu net si cablu si asistente tinerele (sper sa nu citeasca nevasta-mea) parca nu ti-as da pe mana motoreta. Casco nu e suficient in cazul tau, cred ca e nevoie si de o reasigurare la Lloyds, asa, doar in caz de ... ce-o fi o fi. Iti propun un test-drive cu un Ferrari, ca i-am ficiorului trotineta de la nenii aia, dar vezi ca echipamentul de protectie e obligatoriu.
  • 0

#4 cortez222

cortez222

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:sabo marian
  • Telefon:0760286171
  • Marca ATV:can am
  • Numar ATV:galben

Posted 22 June 2011 - 10:50 PM

Bun am inteles ideea , nu vrei sa imi vinzi trotineta si ma mai pui sa imi fac si asigurare ca MISEL GEACSAN( a se citi michael jackson ca francezii), dar in schimb am gasit pe aci pe un topic ca ar vrea un coleg sa isi cumpere un atv KW GONHINK AIRSUS , si ma gandeam sa vorbeasca el cu ceainezul sa mi-l dea si mie sa ma dau o tura cu el , dar inainte sa comande colegul pe banii de la EXAMENUL DE CAPACITATE un container de jucarii deastea.

Asa ca , lasa ma ca imi iau eu un trocapici bun, dar acum la miez de noapte daca stau sa ma gandesc cu ce ..... bani ca eu unu am dat de mult si capacitatea si bacul si admiterea la facultate (la asta ultima nu prea mi-a placut),nu prea mai am nimic de dat ...... DAR LASA MAH(a se citi ca pe mirc ,mess, feisbuk,haicinci,baduc, si alte siteuri cu caracter prescurtat)
  • 0

#5 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 23 June 2011 - 08:08 AM

Hai ca mi-ai "imbucurat" dimineata biggrin.gif Esti simpatic firai al ateveurilor sa fii biggrin.gif
  • 0

#6 gospodarul

gospodarul

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 posts
  • Gender:Male
  • Location:TG. NEAMT
  • Nume real:precupeanu constantin
  • Telefon:0744/289664
  • Marca ATV:suzuki kingquad
  • Numar ATV:B 57 XCE

Posted 23 June 2011 - 09:25 AM

A innebunit lupul... hysterical.gif


" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

Edited by gospodarul, 23 June 2011 - 09:25 AM.

  • 0

#7 cortez222

cortez222

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 posts
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Nume real:sabo marian
  • Telefon:0760286171
  • Marca ATV:can am
  • Numar ATV:galben

Posted 26 June 2011 - 10:29 PM

Am stat m-am gandit si am vazut eu ca pustiulica de la pagina 5 nu vrea nici el sa comande de la orezar un container de trocapicioase AIRSUS JINGHONG.

FRATILOR am nevoie de niste planuri de la unu din asta () ,cu putin noroc ceva dibuiala la niste meseriasi de-ai locului precum ARMADILLO cel STRUNGARIST maxim in septembrie sunt pe Clinceni la zbor cu el.

Cred ca am nevoie si de o PARASUTA (alo baietii a nu se intelege altceva ca poate citeste nevasta-mea topicul), galbena daca se poate sa fiu vazut de de de de departeeeeee, bun acum ca totul ESTE LIMPEDE ,am nevoie de planurile si de la parasuta, sau baremi o asigurare ca functioneaza, restul ma descurc eu .......
  • 0

#8 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 27 June 2011 - 07:35 AM

Nenea, avem un motor de Trabant, tabla gasim, pe Clinceni avem pile, deci se face. Oricum o sa punem mai multe optionale pe el, ca americanii e prosti, nu au pus nici automat de cafea, nici pachet pentru fumatori, si nici casetofon cu manele. Numa' asigurare babana sa iti faci, ca dupa aia imi cere nevasta-ta despagubiri.
  • 0

#9 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 27 June 2011 - 09:08 PM

bravo baieti, hai ca este amuzanta discutia, mai ne si relaxam thumbup.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto