Jump to content



Photo

Ce Pot Conduce


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 VladTepes

VladTepes

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Nume real:Muri
  • Telefon:0733784281
  • Marca ATV:Honda

Posted 20 February 2012 - 12:30 PM

Salut, sunt sofer cu permis suspendat de politie si sar putea ca 2 ani sa nu mai pot folosi masina smile.gif. Ma gandeam sa imi iau un ATV sau un ciclomotor ca sa ma pot deplasa in stanga si in dreapta.Am nevoie de un atv care sa pot sa il conduc legal pe drumurile publice fara permis. In plus vreau sa pot sa ii atasez tot legal o remorca deoarece sunt pescar si vreau sa pot face deplasari cu el de 50-200 km. A doua problema este ca eu am 120 kg deci nuy sunt tocmai usor iar echipamentele ce ar trebui sa la duc cu mine la pescuit pot fi intre 50 si 70 de kg. Deci care este cel mai mare ATV care pot sa il condus legal pe drumuri publice.

A doua intrebare, cat de usor fac un schimb de motor eventual sa ii pun un motor mai mare la unu care in acte ii mai mic.
  • 0

#2 bLaStEr

bLaStEr

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita
  • Nume real:RauL
  • Telefon:0765********
  • Marca ATV:honda fourtrax 4x4
  • Numar ATV:De Tabla

Posted 20 February 2012 - 01:34 PM

eu ti-as recomanda kymco mxu 50 , dar nu sunt sigur daca poate sa duca atatea kg

Edited by bLaStEr, 20 February 2012 - 01:37 PM.

  • 0

#3 VladTepes

VladTepes

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Nume real:Muri
  • Telefon:0733784281
  • Marca ATV:Honda

Posted 20 February 2012 - 02:09 PM

QUOTE (bLaStEr @ Feb 20 2012, 01:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
eu ti-as recomanda kymco mxu 50 , dar nu sunt sigur daca poate sa duca atatea kg

deci capacitatea maxima a motorului tre sa fie 50 cmc ca sa pot conduce fara permis?
  • 0

#4 bLaStEr

bLaStEr

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bistrita
  • Nume real:RauL
  • Telefon:0765********
  • Marca ATV:honda fourtrax 4x4
  • Numar ATV:De Tabla

Posted 20 February 2012 - 04:07 PM

da
  • 0

#5 piticou

piticou

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 453 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Nume real:piticu
  • Telefon:2450323
  • Marca ATV:Bombardier 800 LTD

Posted 20 February 2012 - 05:15 PM

Salut!
Mai bine iti iei un scuter,e mult mai usor de condus prin oras decat un ATV,plus ca te poti strecura mult mai usor cu el.Am daca vrei la oferta,redus de la 1350 de euro la 1000 ,TGB R 50 X.

Attached Files


  • 0

#6 VladTepes

VladTepes

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Nume real:Muri
  • Telefon:0733784281
  • Marca ATV:Honda

Posted 20 February 2012 - 05:38 PM

da ii adevarat ca merge mai usor prin oras un scutter dar cum am zis si mai sus ma duc foarte des la pescuit si deobicei car dup amine mult echipament de asta mai interesa mai repede un atv oricum bugetul meu este in jur la 500-600 de euro in nici un caz 1000+ dar multumesc oricum de oferta.

Am discutat cu cineva azi care are atv la vanzare nu stiu cat de real ii toata treaba ce mia spuso el dar a spus ca in actele ATVului de 150 cmc nu reiese niciunde cati CMC are si ca pot sa il declar la primarie fiind de 49-50 cmc. Deci cum arata actele de la atv pana la urma ?? nu sunt ca cele de la masina nu au serie de motor sau sasiu???
A doua chestie daca atvu este de max 50 cmc am inteles ca numa la primarie se inscrie la politie nu. Cele inscrie la primarie pot circula pe drumurile publice corect??

  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto