Jump to content



Photo

Sfat: ce sa cumpar Linhai 300 4X4 sau Kymco 300 2X4


  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 costas

costas

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • Nume real:bijutescu costin
  • Telefon:722136608

Posted 01 November 2006 - 01:55 PM

Bai copii nu mai am rabdare vreau sa-l iau mai repede si nu stiu pe care am mers cu amandoua si nu stiu care este mai fiabil mai bun ce stiti care pica mai repede nu vreau sa repar toata ziua la el vreau sa merg si prin bucuresti cu el si la munte prin coclauri sa fac un efort mare sa iau un kymco 500 4*4 nu stiu ca ma cam rupe multumesc
  • 0

#2 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 01 November 2006 - 02:39 PM

Eu zic sa iti iei Linhai, din mai multe puncte de vedere. Kymco, asa cum am mai zis, nu m-a impresionat, si nu vad de ce ar merita diferenta de pret. Mai ales ca e 2X4.
Cel mai bine este sa arunci o privire AICI. Asta in ceea ce priveste Linhai. Oricum nu sunt probleme grave, la cutie sau motor. Unele as zice ca sunt chiar minore. Kimco nu are inca un review de genul asta, si pentru ca nu prea sunt posesori de Kimco pe forum.
Oricum la cumparare trebuie sa iei in calcul mai multe, in afara de pret: garantie, service, stocurile de piese de schimb si consumabile, accesorii cadou, etc.
  • 0

#3 kky

kky

    KKY

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 400 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:ATV
  • Nume real:Radu
  • Telefon:0720.53.53.55
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS SE
  • Numar ATV:B-10-KKY

Posted 01 November 2006 - 02:40 PM

Avand in vedere faptul ca il cumperi pentru tine te sfatuiesc sa ti iei un 4X4, mai departe intre Linhai si Kymco tu alegi, diferenta de pret este.
  • 0

#4 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 01 November 2006 - 03:17 PM

avantajele la linhai ar fi: transmisie cardan,eventual si 4x4 daca vrei,dimensiuni,piese de schimb pe stoc,troliu inclus
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto