Jump to content

Photo

Cf Moto 520L Galben

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 Ukrainman

Ukrainman

Incepator

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 01 July 2019 - 07:48 PM

Yaka si vara veni, asa ca o moara pe Siret, odata cu ea si vacanta copiilor cu mici deplasari pe ici pe colo. Doamne ce vremuri am prins, parca intr-o spirala a timpului ce se stramtoreaza pe zi ce trece, din mii de planuri prin zari de mare iacata cum momentan ramane doar praful...exact ca cel starnit de rotile atv-ului prin colbul Dobrogei. De multe ori ma simt ca unul ce promite multe si face putine, atv-ul sade frumusel sub o husa in garaj, motocicletele asteapta si ele o mangaiere de ghidon....timpul tic-tac tac...si eu ce fac? Pana sa ma hotarasc pe termen lung am tras pentru prima oara o tura in Grecia deja arhicunoscuta din punct de vedere turistic in speranta unui sejur cat mai aproape de pozele ce te ademensc de dincolo de geamuri.Un sfat din partea unui prieten si inca 1300km de condus dintr-o data ma fac sa vad ca reclamele nu-s chiar jalnice fotoshop-uri si ghici ce...deja din primii kilomertri priveam dincolo de soselele mai mult sau mai putin pitoresti, dincolo era lumea mea, a orizonturilor deschise. Mi-am zis in barba mea cea sura ca data viitoare voi veni cu kayak-ul pe podul masinii si la remorca, galbena mea minune. Vacanta fuse si se duse, dorintele raman la fel dar socoteala din targ nu se potriveste cu cei ce se trezesc tarziu, ajuns in tara descopar ca grecii demostrau la Atena impotriva interzicerii atv-urilor in insule si de-aiurea, ce trist pentru mine care in naivitatea mea am crezut ca am inspirat doar o usoara invidie celor ce si-ar fi dorit ceva ce i-ar putea duce dincolo de orizontul ingust de zi cu zi, Colegi de-ai nostri sau simpli utilizatori cu ora sau ziua a acestor atat de versatile masinarii au atras din nestiinta sau trufasa nesimtire ura celor ce poate ar fi facut intr-un definitiv la fel dar si acolo si aiurea capra vecinului ar trebui sa moara pe limba lor, a ciudosilor bineinteles pe ritmuri de nesabuinta a celor ce-si inchpuie ca sub saua unor cai putere in sunet de tobe asurzitoare stau barbatia si virilitatea. Deci visul meu in a descoperi orice contisor al Pelion-ului se facu varza, lumea a inceput sa ne puna la coltul infamiei bizuindu-se pe nesabuinta unora dintre noi, aviz celor ce inca mai insista in barbatia lor, ceasul ticaie si cine stie....poate mai e de facut ceva. Daca totul se va reduce la utilizarea T3 atunci cele cateva hectare in colinele Dobrogei vor fi justificare dar parca tot lumea larga le-ar fi destinul. Scriu aceste randuri ca undeva cineva va pricepe si tare mi-as dori ca reticenta vis-a-vis de cei pe doua roti sa nu se transforme intr-ul tel al celor ce nu inteleg ca patru roti nu inseamna pentru toti chiar de patru ori  tupeul provocarii. Intre timp galbenul meu partener a facut vajnicul kilometraj de 530, tinde sa fie ca o domm'sora de pension scoasa in targ doar duminica sa vada si ea lumea. Va salut pe toti  cei ce intelegeti si cei batarani ce inca mai cred ca Rahan invartea cutitul doar pentru a afla o directie. Celor ce au facut remarci la personajele tineretii le zambarsc cu aceeasi nostalgie, erau vremurile in care nu stiai daca ar trebui sa zambesti la Arici Pogonici asa cum detestabila deja Cutezatorii si-a gasit rasplata in aceptiunea celor de dupa noi...ajunsesem futezatorii si aste da de gandit! O vara frumosa tuturor!

• 0

#62 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Moderatori
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4,073 posts
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 02 July 2019 - 06:01 PM

thumbsup.gif thumbsup.gif

• 0

#63 Ukrainman

Ukrainman

Incepator

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Nume real:Trofimov Emil
  • Telefon:0773743363
  • Marca ATV:CF Moto 520L
  • Numar ATV:GL-11-ZRK

Posted 10 February 2020 - 01:50 PM

Salutare tuturor, a trecut o groaza de timp si n-am mai dat semne de viata sau detalii despre al meu galben atv. Sincer, n-a fost mare lucru de spus, viata ne tavaleste de colo colo, timpul parca ni-l cumparam la suta de grame si cand trag linia nu ramane nimic, doar oarece vagi amintiri. Acum sunt departe de tara, la ancora undeva la Sud de Hong Kong si scotocesc prin minte dupa ce-am facut in putinele iesiri tarziu in toamna caci vara chiar m-a sarit prin dragalaseniacelor de la office. Ca de obicei iesiri pe colinele domoale din jur, acceasi desfatare si sentimentul sigurantei caci al meu galben partener inca e nou desi timpul a inceput sa ticaie in defavoarea lui, oricum cei 580 km stau marturie, camasile pe interior inca nu sunt pe deplin lustruite.Ca o paranteza acel scartait de teleguta inca ma tachineaza dar pe o tonalitate mai suportabila si asade amor propriu mai accelerez usor cand mai trec pe langa cei ce-ar putea fi atenti la asemena sunete, onoarea CF-ului trebuie salvata. Apoi cateva iesiri pe mal de Dunare in speranta ca anul acesta in primavara cand va fi sa-i schimb iar uleiul voi face cei 45km pe digul Dunarii, de-a lungul frontierei cu Ukraina, pana la Galati, peisajul chiar merita! In rest nimic deosebit, de Sarbatori v-am transmis in gand tuturor celor din comunitate ganduri de bine, eram la fel de departe undeva prin Filipine in drum de China. Si acum ar fi trebuit sa fie tot China dar un virus buclucas a blocat tara dragonului, pur si simplupare greu de crezut dar nimic nu misca in jur. Sutele de milioane de muncitori asteapta ordinul sa revina in fabrici de pe acolo unde i-a prin anul nou al lor, cel chinezesc. Asa ca va sfatuiesc, daca aveti de gand sa cumparati ceva produs aici, luati din ceea ce-i pe stoc caci vremurile sunt inca neclare si timpul ticaie, sezonul se duce.Va salut in incheiere si daca toate vor fi in regula ne-om auzi cu bine dupa schimbul de ulei din aprilie si de ce nu, cu ceva imagini dunarene. Celor ce-au prins zapada le urez si mai multa si cat mai afanata!
  • 0

#64 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Moderatori
  • 4,073 posts
  • Interests:MY SON, MY HAYABUSA, MY WAY
  • Nume real:BUB
  • Telefon:0744xxxxxx
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:CJxxBUB

Posted 10 February 2020 - 03:36 PM

sanatate si tie si asteptam cu nerabdare pozele de-a lungul digului!

• 0

#65 CHRYS

CHRYS

R. ADMINISTRATOR

• Root Admin
  • 5,134 posts
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 10 February 2020 - 05:54 PM

Salutare tuturor, a trecut o groaza de timp ..............................

Salutare si tie de aici din tara !

Chiar ma gandeam ca nu ai mai aparut de mult timp pe acest forum. Imi plac postarile tale de orice natura ,deoarece ai un fel aparte de a le relata.

Vin si eu alaturi de dorinta colegului apriliacluj in ce priveste pozele, dar doresc sa suplimentez aceasta "solicitare" prin care te invit sa postezi si poze din zonele pe care le cutreieri chiar daca nu sunt cu ATV-ul si nici direct pe specificul acestui forum.

Sunt convins ca nu numai eu ci si altor colegi le place sa isi delecteze privirea cu peisajele pe care le intalnesti in calatoriile tale.  thumbsup.gif

• 0

Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto