Jump to content



Photo

ATV Pioneer


  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#21 77177

77177

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 36 posts
  • Location:Craiova - Bucarest
  • Interests:Jetski, quad, Moto, football and swimming.
  • Marca ATV:SUZUKI LTZ 400

Posted 12 January 2007 - 05:47 PM

QUOTE (vasy @ Jan 12 2007, 05:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Era vorba de modelul CF 500 (chung feng ) 4x4 cu cutie automata , omologat pt 2 persoane. Nu poti sa il iei cu 1700 dolari ( garantat- iti fac unul cadou)
In rest, toate cele bune. biggrin.gif Iti doresc sanatate si multi km fara reparatii. biggrin.gif


.....In china sunt 500 de producator care fabric aceas model cu fiecare un motor diferit si mai multe.

Fiecare model de ATV care il vezi, pot sa fi sigur ca sunt inca soute care fabric lafel. Exist model cu 1700 si model cu 3500 poate si cu 4000, chiar daca arata lafel la forma.
  • 0

#22 simplu_dan

simplu_dan

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 32 posts
  • Nume real:nicolae daniel
  • Telefon:0786668888
  • Marca ATV:yamaha

Posted 14 January 2007 - 04:01 PM

QUOTE (vasy @ Jan 12 2007, 05:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Era vorba de modelul CF 500 (chung feng ) 4x4 cu cutie automata , omologat pt 2 persoane. Nu poti sa il iei cu 1700 dolari ( garantat- iti fac unul cadou biggrin.gif daca il iei nou cu 1700 ) sa iesi la 2000 cu transport cu tot si cu taxe de 30,5 % cat erau anul trecut + 19% TVA. Si oricum acest model se vinde numai prin dealerul din europa care are exclusivitate.
In pret trebuie luate multe in calcul, mai ales de anul acesta cand garantia minima trebuie sa fie de 2 ani, iar producatorul iti da un an.Stii cat ia statul impozit pe salar? daca angajatorul iti da tie 1000 de lei mai da la stat 1000.De ce e ceva rau sa platesti cele ce le-ai spus?(chirii, salarii etc?)
Exact cum am spus : "capra vecinului". Toti "stiu" sa calculeze ce profit mare si nerusinat au cei ce fac ceva, care platesc taxe si impozite , asigura locuri de munca si isi asuma niste riscuri.Nimeni nu se gandeste la riscuri, eforturi si batai de cap.

Poti sa-ti iei din China, dar multi au luat teapa. excl.gif Banii trebuie dati in avans. wub.gif
Cel de 250 cc are pretul cu mult mai mic, de 3500 euro, inmatriculat (pt 2 persoane) si cu 2 ani garantie.

Valoarea unui bun sau produs este exact atat cat iei pe el. Totul depinde de cerere si oferta, oricine e liber sa-si ia ce vrea si de unde vrea si la cel mai mic pret pe care il poate obtine. E usor sa spui "Metro ia berea cu 1 leu si mi-o da mie cu 1.8 lei. Ce castig mare si nerusinat are !"

In rest, toate cele bune. biggrin.gif Iti doresc sanatate si multi km fara reparatii. biggrin.gif
scuze! am vazut eronat.
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto