Jump to content



Photo

Ajutor Domnilor Moderatori Si Admin


  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#101 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 28 November 2013 - 10:25 PM

Sorinok nu am vrut intentionat sa raspund pana acum la cele spuse de d-rive pe acest forum tocmai pentru a nu isca discutii care nu ar duce la nimic bun.

Eu consider ca noi aici suntem o comunitate de oameni (in prezent intr-adevar cam mica) care ne leaga aceeasi pasiune si aici pe acest forum avem posibilitatea sa ne impartasim impresiile, sa cerem un ajutor ,un sfat etc.

 

Am deschis acest topic dupa cum vedeti in data de 4 Ianuarie 2013 cand eram un simplu membru pentru a atrage atentia asupra lipsei de implicare a moderatorilor,adminilor,conducerii forumului in ce priveste bunul mers. Forumul era plin de spam-uri incat nu se mai putea intelege mare lucru.

La plangerile mele repetate de la inceputul acestui an conducerea forumului din acea vreme a rezolvat problema prin numirea mea ca moderator si obigandu-ma indirect sa sterg spamurile singur daca nu imi convin.(implicit pentru binele intregului forum)

Lucru care l-am si facut din ianuarie incepand pana in prezent aproape singur si dupa aceea si cu ajutorul lui cosminozo.

Topicul s-a transformat in condica de sugestii si reclamatii pastrandu-i doar numele cel vechi.

 

Cu ocazia reorganizarii imaginii forumului si achizitiei unei versiuni mai noi in aceasta toamna si lista moderatorilor,adminilor si root adminilor ( care numara 17 persoane) a fost revizuita si ea deoarece multi in decursul anilor nu au mai activat in nici un fel de mai mult timp (unii chiar de ordinul anilor) din diverse motive. 

Nu contest meritele fostilor moderatori si admini care si-au facut treaba la modul exemplar si de la care multi dintre noi am avut ce invata la acea vreme.

Insa cu toata stima si respectul pentru munca din trecut a acestora forumul trebuia sa mearga inainte ,iar locurile celor inactivi nu puteau ramane ocupate si blocate de acestia doar la modul onorific.

Eram sigur ca o sa apara nemultumiri din partea unora dintre fostii moderatori dar mi-am asumat aceasta responsabilitate tocmai pentru binele si viitorul acestui forum.

Am facut aceasta tocmai in ideea de a promova alti noi membri activi pentru a putea duce mai departe acest forum al nostru ,al tuturor care mai suntem acuma prezenti si mai postam.

Functiile de moderator ,administrator si root admin implica o participare activa din partea fiecaruia dintre acestia si nu reprezinta o pozitie sociala sau vre-un rang de noblete.

 

 

PS. sorinok "dar totusi ce avea daca de exemplu d-rive era lasat in continuare moderator? Ce se pierdea?" ......... Sorin nu intelege gresit ,nu se intampla nimic ,ramanea un post ocupat degeaba ,cum a fost el inlaturat au fost si toti ceilalti care nu s-au mai implicat in munca corespunzatoare functiei avute.


  • 0

#102 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 28 November 2013 - 11:04 PM

Hai sa va fac sa radeti:

http://atvforum.ro/i...or-posesor-atv/


  • 0

#103 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 28 November 2013 - 11:23 PM

laughing.gif   Ce vremuri..............


  • 0

#104 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 28 November 2013 - 11:24 PM


No, eu fiind mai vechi pe aici si stiu cat de mult s-au implicat cei care au fost resetati( ce a la  Matrix suna biggrin.png) poate am devenit putin subiectiv si poate fraternizez cu ei si este si normal, multi dintre ei m-au ajutat sa devin ce sunt azi in ceea ce priveste atvistul din mine. Din pacate noi romanii uitam sa fim loiali, avem o problema cu asta....eu unul personal nu am acesta problema, nu uit de unde am plecat si le sunt recunoscator (ce confesiune biggrin.png)

Poate este normal cum s-a judecat aceasta problema, este normal ca un moderator sa fie activ si sa se implice pentru binele forumului, dar totusi ce avea daca de exemplu d-rive era lasat in continuare moderator? Ce se pierdea? 

Sa nu ma intelegeti gresit nu vreau sa atrag atentia nimanui, nu vreau sa isc polemici care nu duc nicaieri, poate doar vad eu lucrurile altcumva.

Cineva spunea ca eu nu as mai avea ce cauta aici pe forum ca nu mai am atv ( poate avea dreptate), tot asa si atunci nu a spus nimeni nimic....m-am simtit foarte prost, chiar vroiam sa parasesc forumul. Tocmai de aceea  am scris ce am scris la 92!

 

 

Sorin , si eu am invatat ideea de atv pe vremea cand echipele mari rupeau padurile si umpleau forumul cu povesti, filme si discutii captivante. Tot in vrem,urile acelea forumul era tinut intr-o stare excelenta prin aportul respectabil a fostilor moderatori.

Nimeni nu le va pata contributia prin faptul ca ei nu mai sunt moderatori ci useri normali.

 

Eu cred ca oricare din fostii moderatori pot reveni oricand in atributiile respective daca ei isi doresc asta.

Si sincer si eu imi doresc asta. Imi doresc ca echipa veche de moderatori sa revina cu aceleasi forte ca in urma cu 3 ani alaturi de echipa actuala.

 

Acuma referitor la ultima parte cu faptul ca nu mai ai atv - tot in ardeal mai este o vorba: "nu mor caii cand vor cainii" :)


  • 0

#105 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 28 November 2013 - 11:26 PM

Hai sa va fac sa radeti:

http://atvforum.ro/i...or-posesor-atv/

 

:)) ai reusit :))

 

Auzi la el .. el vroia numere rosii , pana la urma si-a luat atv rosu :)))


  • 0

#106 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 28 November 2013 - 11:29 PM

Sorine esti de al nostru cu si fara ATV (rosu)scooter.gif


  • 0

#107 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 28 November 2013 - 11:52 PM

fa-ti un cont nou daca ai BAN pe username si email

foloseste proxy daca ai BAN pe IP  

sau da un email la admin si intreaba pe ce motiv te-au bannat,roagai sa ti-l scoata

 

Marius, mersi de raspuns.

M-am gandit si eu la un hack prin a-mi face un alt cont dar vroiam sa elimin prima data posibilitatea unui fix :).

BAN-ul e pe user din cate imi dau seama.

 

As da un mail dar nu gasesc o adresa ... avand BAN nu pot vizualiza profilul unui user :).


  • 0

#108 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 29 November 2013 - 11:10 AM

Sorinok nu am vrut intentionat sa raspund pana acum la cele spuse de d-rive pe acest forum tocmai pentru a nu isca discutii care nu ar duce la nimic bun.

Eu consider ca noi aici suntem o comunitate de oameni (in prezent intr-adevar cam mica) care ne leaga aceeasi pasiune si aici pe acest forum avem posibilitatea sa ne impartasim impresiile, sa cerem un ajutor ,un sfat etc.

 

Am deschis acest topic dupa cum vedeti in data de 4 Ianuarie 2013 cand eram un simplu membru pentru a atrage atentia asupra lipsei de implicare a moderatorilor,adminilor,conducerii forumului in ce priveste bunul mers. Forumul era plin de spam-uri incat nu se mai putea intelege mare lucru.

La plangerile mele repetate de la inceputul acestui an conducerea forumului din acea vreme a rezolvat problema prin numirea mea ca moderator si obigandu-ma indirect sa sterg spamurile singur daca nu imi convin.(implicit pentru binele intregului forum)

Lucru care l-am si facut din ianuarie incepand pana in prezent aproape singur si dupa aceea si cu ajutorul lui cosminozo.

 

 

Daca tot ai deschis cutia Pandorei, ia da tu un exemplu cam cum consideri tu ca e politicos sa nu raspunzi la cele spuse de mine de d-rive asta, nenorocitul asta care vrea raul forumului si prin activitatea sa exact asta a facut si stii tu ca s-ar isca discutii care nu ar duce la nimic bun?!? Daca ai tacut si nu ai raspuns, asa cum era politicos, si ai preferat sa-mi trimiti un e-mail in loc sa discutam deschis, onest, barbateste despre toate lucrurile, procedand cum ai facut-o tu, ai perfecta dreptate, lucrurile merg de la sublim in sus.

 

Chrys, mi-ai fost simpatic totdeauna dar nu esti persoana potrivita pentru ceea ce faci, palaria iti este mult prea mare si ti-a cazut pe ochi si nu mai vezi ce se intampla.

 

Ma bucur ca tu consideri ca suntem o comunitate de oameni... bine ca nu suntem cimpanzei sau altceva... ai fost amuzant, totdeauna am fost o comunitate de oameni si chiar mai mult, de prieteni. Si suntem si acum prieteni si tinem legatura. In prezent e mica aceasta comunitate, nu te intrebi de ce? Pana acum noi, indiferent ca am fost useri sau nu, nu am ajutat, nu am fost alaturi unii de altii?

 

Cand ai deschis topicul vazand lipsa de implicare GENERALA a moderatorilor, de ce nu ai privit dincolo de aparente sa te intrebi, bai, dar oamenii astia care erau atat de preocupati, de activi, etc, de ce dintr-o data nu mai sunt?!? Nu ti s-a aprins beculetul sa te lumineze sa vezi care e adevaratul motiv? Tu acum incerci sa discuti si sa repari efectul si nu cauza, originea greselii care a dus la situatia asta si daca nu vezi realitatea, poti sa schimbi tu tot ce vrei, cauza va ramane acolo.

 

Ai fost haios cu "plangerile". Hai ma, suntem copii, ce naiba, plangem ca e spam pe forum? biggrin.png

 

Cati dintre destul de multii moderatori ti-au raspuns la e-mailul tau? Fac pariu ca niciunul sau foarte putini. Nu te intrebi de ce? Pai iti spun eu de ce. In primul rand mesajul era de lemn si oarecum nepoliticos. Tu aveai deja in cap ideea sa scapi de toti "incompetentii" si te rugai sa nu-ti raspunda nimeni.

 

Spui ca adminul te-a pus pe tine sa faci munca asta in zadar cu stergerea manuala a spamurilor. Am facut-o si eu si m-am saturat la un moment dat. M-am saturat si m-am simtit inutil in procedura asta pentru ca e munca in zadar. In loc sa fie facute niste setari corecte si sa nu mai muncim aiurea, au fost cautati eroi care sa isi piarda viata inutil cu niste chestii care nu ajuta cu nimic forumul, munca in zadar, cum spuneam mai sus.

 

O sa te superi pe mine pentru ce am zis dar sa stii ca asta e realitatea de care tu, din pacate, nu esti constient. Nu am niciun motiv sa mai iau de tine, sa fiu suparat cu ceva pe tine dar consider ca e normal sa-ti spun ca gresesti si unde gresesti.

Trebuie sa treaca multi-multi ani ca cineva, de acum incolo, sa egaleze iesirile noastre, activitatea noastra pe forum, prietenia si atmosfera care era candva aici.

 

Las tema de casa tuturor sa-si dea cu parerea de ce lucrurile nu mai sunt asa cum erau candva.

 

Cristi, tizule, incearca sa-ti canalizezi energia, pasiunea, munca, intr-un sens util fata de forum, fata de membrii lui si nu cu chestii inutile care nu aduc niciun plus de valoare acestei comunitati.

Nu e vina ta ca ti s-a dat o palarie mai mare decat iti trebuia, e vina altora care, tu nu simti dar iti spun eu, se folosesc de tine. 

 

BTW. Puteau fi lasati toti moderatorii si numiti inca pe atatia. Nu e nicio problema sa fie mai multi. Cum spuneam insa, indiferent cati sunt, trebuie tratata cauza si nu efectul.

 

Ca eu sau altul nu mai e moderator. E fix, pix, nu are nimeni de ce sa se supere. Deranjant e modul nepoliticos in care s-a facut lucrul asta.

Daca e sa-mi para rau de ceva, e de faptul ca lucrurile nu vor mai fi niciodata la fel de frumoase cum au fost candva.

Asta e viata.

 

Sper sa aveti inteligenta sa NU stergeti acest mesaj si sa incercati sa vedeti cat de util va este, ne este, noua, tuturor, pe viitor. Tocmai ca ceea ce s-a intamplat sa nu se mai repete.

 

Va salut pe toti, va respect si va doresc sincer sa realizati numai lucruri bune cu acest forum, cu aceasta pasiune si va asigur ca va voi fi mereu alaturi atunci cand mi se va solicita ajutorul si implicarea.

Cristi = d-rive.

 

BTW. Chiar daca nu am postat pe forum, am fost sunat deseori de colegi de pe aici si mi-au cerut o parere, un sfat, ajutorul in rezolvarea a diverse probleme care au legatura cu ateveala. In masura priceperii mele, a relatiilor care le am, am ajutat nemijlocit si fara niciun interes material. 


Edited by d-rive, 29 November 2013 - 11:13 AM.

  • 0

#109 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 29 November 2013 - 12:06 PM

Cristi ( d-rive ), noi incercam sa ducem discutiile in alta directie.

Nimeni, niciodata nu a spus vreun lucru rau despre fostii moderatori, poate chiar au fost mai mult apreciati in ultima saptamana decat in ultimul an.

 

Faptul ca erau iesiri foarte frumoase si forumul era plin si captivant - ai mare dreptate.

Dar in momentul cand acele vremuri au trecut, am ramas o mana de oameni care rascoleam printre zeci de spamu-ri zilnice ca sa gasim 2 poate 3 postari pe zi.

Iar eu consider ca in acele momente e nevoie de plangeri, adrese, scrisori, informare - cum vrei tu sa ii spui; e nevoie de schimbare, e nevoie ca cineva sa isi asume raspunderea.

Se dovedeste intradevar ca postul de moderator este expus blamarii si cred ca tu stii asta destul de bine.

 

Cred ca ar fi folositor in aceste momente ca tu sa iti aduci experienta, pasiunea si sfaturile pe forum si sunt convins ca vor fi de folos.

Ma bucur sa citesc ultimele tale randuri, si eu am apelat la ajutorul tau pe privat si l-am primit mai bine decat ma asteptam.

Sper sa mai am ocazia sa o fac ( din partea mea ) convins fiind ca voi fi intampinat de aceeasi atitudine.

 

Cu respect si salutari de bine de la Cluj,

Iuliu


Edited by iusau, 29 November 2013 - 12:07 PM.

  • 0

#110 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 29 November 2013 - 11:43 PM

Imi cer scuze fata de toti membrii acestui forum ca trebuie sa asistam la acest "balci" deschis de fostul moderator al acestui forum.(post 89)

Datorita postarii acestuia nr.108 imi retrag toate toata stima si consideratia care am avut-o fata de acesta pana in prezent si orice cuvant de lauda care a fost adresat fostilor moderatori nu se refera si la acesta!

 

d-rive am stiut ca o sa apara probleme din partea ta,....... am avut dreptate !

Din cate vad din expunerea ta chiar te crezi de neinlocuit si iti permiti sa ma tratezi pe mine si acest forum cu un aer de prea mare superioritate, pe de alta parte solicitind "politete". Intelege tu nu esti si nu ai fost aici desemnat pe post de judecator. Ceea ce sustii sunt doar parerile tale personale pe care vad ca nu am cum sa ti le scot din cap.

 

Am expus pe indelete situatia cum s-a ajuns aici in postul 101. Daca reusesti sa intelegi situatia bine daca nu treba ta.

Datorita lipsei tale de implicare in cursul anului 2013 ti s-a luat functia de moderator.iar acuma te comporti ca un copil caruia i s-a luat jucaria.

 

Pe de alta parte nu stiu cum iti permiti sa "imi masori palaria", sa imi spui ca este politicos sau nu sa iti raspund, sa iei in deradere si in batjocura cele spuse de mine, etc.

Afla din clipa asta  NU ITI MAI PERMIT SA MA JUDECI ! parerile tale sunt pur parerile tale personale care pe viitor te rog sa ti le pastrezi pentru tine sau cine iti permite si nu am nevoie sa imi spui unde gresesc. 

 

Cristi ,tizule acuma iti spun si eu forumul acesta o sa mearga mai departe si fara tine si poate intr-o zi si fara mine cu conditia sa fie cineva dornic sa presteze aceasta activitate si sa existe un grup de oameni inimosi . Vremurile frumoase demult apuse care le apreciezi si tu si eu sa stii nu ti se datoreaza tie ,nici altuia ci a unei conjuncturi mult mai frunoase a acelor ani. Deci te rog nu te mai mandri cu acestea ca nu sunt meritul tau.

 

Cu acestea fiind spuse sper ca treburile s-au lamurit si putem incheia aceasta "conversatie" dea dreptul penibila.

 

Stai linistit mesajul tau NU o sa il sterg si astept clipa din viitor in care o sa ne fie util si sa il putem folosi la ceva.

                                                                       

                                                                                                                                                               Te salut CHRYS


  • 0

#111 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 30 November 2013 - 12:43 AM

Eu zic sa inchidem topicul si sa trecem sa scriem pe topicurile care chiar au legatura cu atveala! Aici deja devine B1, Antenele, etc. :)))


  • 0

#112 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 30 November 2013 - 07:26 AM

Și eu sunt de aceeași părere cu Sorin, discuțiile au degenerat într-o polemică ce nu ne vor duce spre ceva bun.

Energiile ne pot fi canalizate în alte scopuri dragii mei, pentru că prin ceea ce facem acum nu îmbunătățim conținutul forumului, din contră.

 

... dar dacă ne pasă cu adevărat hai să facem alceva, frustrările noastre trebuiesc potolite cu mai multă discreție și demnitate. N-am vrut să supăr sau să jignesc prin ceea ce-am scris față de cineva și îmi cer scuze dacă s-a întâmplat contrariul. Vă mulțumesc.


  • 0

#113 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 01 December 2013 - 08:29 PM

Daca tot nu s-a inchis topicul, am si eu cateva remarci:

Titlurile la topicurile noi deschise sa fie cat mai explicite, de exemplu problema diferentiar ( gresit), problema diferentiar bakus 260 ( corect). Este mult mai usor la un simplu search sa gasesti ceea ce cauti.

 

Poate e timpul sa avem un regulament mai tzapan...pareri?


Edited by sorinok, 01 December 2013 - 08:31 PM.

  • 0

#114 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 01 December 2013 - 10:52 PM

Parca nu l-asi inchide , este topicul meu aproape pot sa spun personal trecut prin bune si rele.

 

Sorin , de acord cu tine.

Orice pareri de imbunatatire a forumului,propuneri etc sunt binevenite cu conditia sa le putem realiza si practic.

(propunerea exemplificata de tine am remediat-o eu). 

 

Puteti folosi acest topic si pentru asa ceva.


  • 0

#115 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 03 December 2013 - 01:55 PM

baieti contul e suspendt din cauza platii la host..Am sunat acum 2 minute si au acceptat sa redeschida forumul..Insa nu pt mult timp! Va trebui sa se faca plata urgent din cate mi-au zis baietii de la mxhost! Asa ca daca va fi nevoie sa punem mana de la mana eu sunt dispus sa ajut


  • 0

#116 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 03 December 2013 - 02:12 PM

Poți să fi mai explicit ?


  • 0

#117 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 03 December 2013 - 02:17 PM

acum o jumate de ora forumul a fost suspendat de firma de hosting ( providerul care gazduieste acest forum la ei pe server / adica mxhost.ro ) Am sunat sa vad ce se intampla si motivul pt care sa inchis..Iar ei mi-au explicat ca nu e platit,iar unu dintre admini a sunat la ei acum cateva zile pe motiv ca ar dori sa mute forumul pe un alt server la o alta firma.I-am rugat sa il redeschida sa putem discuta de aceasta problema.Consider ca e normal nu? Si m-am gandit ca ar fi ok sa strangem noi bani si sa-l platim in caz ca ownerul curent nu mai doreste sa plateasca.


  • 0

#118 Horia14

Horia14

    Super ATV-ist

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,715 posts
  • Gender:Male
  • Location:Medias
  • Nume real:Horia Lapadat
  • Telefon:0749331783
  • Marca ATV:CAN AM 1000 XTP
  • Numar ATV:SB 12 CJH

Posted 03 December 2013 - 02:21 PM

Ideea este ... nu știu cum să o calific pentru că n-am mai fost în situație și nici n-am auzit măcar despre așa ceva pentru a avea un scenariu de desfășurarea.

Despre ce sumă este vorba și cum crezi că se poate colecta ?


  • 0

#119 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 03 December 2013 - 02:26 PM

pai daca se doreste ca forumul sa continue tot cu firma actuala,ai aici preturile  http://www.mxhost.ro...azduire-website    Nu este o avere zic eu,la cata lume e aici pe forum cred ca nu ar fi o mare problema sa gasim cativa care doresc sa se implice.

 

Plus ca am putea gasi si sponsori la o adica...sunt destui dealeri in romania care cu siguranta ar putea sponsoriza


Edited by MariusAG, 03 December 2013 - 02:27 PM.

  • 0

#120 MariusAG

MariusAG

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 67 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Marius
  • Telefon:telefon
  • Marca ATV:Can-Am Outlander

Posted 03 December 2013 - 02:30 PM

Bine,poate nu e cazul deocamdata sa discutam despre BANI..pana nu aflam cine e ownerul actual al acestui forum si ce are de gand sa faca incontinuare.Insa totusi trebuie sa aflam asta cat mai repede,altfel va fi inchis din nou


  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto