Jump to content



Photo

Pareri Achizitionare Atv


  • This topic is locked This topic is locked
94 replies to this topic

#81 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 17 February 2013 - 01:55 PM

sorinok nu inteleg ce doresti sa unesc la posturi?

Pe de alta parte ATV-ul gasit de tine era celebru mai pe vremuri ,poate iti mai aduci aminte ,au mai fost discutii pe tema lui parca pe vremea lui TAM.
Iti spun acestea ca vad ca esti mai vechi pe forum.

Uite ce am mai gasit pe forum:
http://atvforum.ro/G...-Meu-t5150.html
http://atvforum.ro/V...0efi-t6299.html

Din cate imi aduc aminte au mai fost discutii pe tema acestui ATV dar acuma la repezeala nu mai dau de ele.
Interesant are trei ani de fabricatie diferiti. 2007,2008,2009.... ?
  • 0

#82 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 17 February 2013 - 05:23 PM

Da stiu, tocmai deaia am zis ca mi se pare putin dubios, asta pare inmatriculat si se poate afla usor data fabricatiei.....da imi aduc aminte bine de acest atv...mai bine uiati ca am postat acel anunt, poate fi si sters

@ era vorba ca am postat consecutiv si nu este ok sa ai in acelasi topic mai multe interventii in aceeasi zi la o distanta de nici 5min biggrin.gif...asa ca trebuie sa ma pedepsesti biggrin.gif

Edited by sorinok, 17 February 2013 - 05:24 PM.

  • 0

#83 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 17 February 2013 - 10:22 PM

sorinok nici gand de pedeapsa stai linistit. Acum in linistea asta care este pe forum nu este cazul sa blochez putinele cazuri de interventie pe forum.
Sunt altii care au intervenit mult mai des pe forum si au conversat gen "messenger" si nu tocmai la subiect si nu le-am spus nimica tocmai in sensul sa nu blochez total comunicarea pe acest forum.
Anuntul mentionat de tine nu o sa-l sterg , mai bine sa stie si altii despre istoria acestui ATV ,care cred de fapt ca este mult mai complexa.
  • 0

#84 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 18 February 2013 - 06:20 PM

Da... acum daca stau bine sa ma gandesc e bine ca am readus aminte de acel anunt, sigur va atrage atentia celor care sunt in cautare de atv, asa stiu mai multe despre acest atv

Edited by sorinok, 18 February 2013 - 06:20 PM.

  • 0

#85 CHRYS

CHRYS

    R. ADMINISTRATOR

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5,621 posts
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV
  • Nume real:CHRYS
  • Telefon:0724xxxxxx
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY SPECIAL EDITION
  • Numar ATV:BV

Posted 18 February 2013 - 07:13 PM

Uite chiar astazi un coleg incepator a remarcat acelasi Grizzly Alb (care de altfel cred ca este unicat in Romania) si era intersat de el.
Citeste postarea :http://atvforum.ro/Achizitie-Atv-Honda-Masai-t10965.html&pid=100917#entry100917

Vezi motivul pentru care este mai bine sa lasam topicele asa cum sunt cu bune si rele ,cu pro si contra , pentru a avea de unde sa invatam.
  • 0

#86 joboy1000

joboy1000

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Dan
  • Telefon:0751945140
  • Marca ATV:CF MOTO CF800 AU-2B

Posted 18 February 2013 - 09:08 PM

deci mie chiar nu imi miroase bine acel atv. diferite site-uri, diferite detalii, cam plimbat de altfel (si nu ma refer la noroaie). Oricum, ce mi-ati recomandat voi, in special Sorinok si Chrys e cel mai bine, adica sa astept, sa citesc, sa cunosc, sa intreb. Daca la inceput eram gata, iau Grizzly sau KQ, acum ma gandesc, cantaresc pentru ca mi-am dat seama ca nu e nici o graba plus ca sunt multi bani la mijloc si nu imi permit sa iau tepe de genul.. multumesc pentru sfaturi
  • 0

#87 cosminozo

cosminozo

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:samsung
  • Marca ATV:cf moto x8 eps

Posted 02 March 2013 - 12:04 AM

Indraznesc sa intervin si eu cu multa umilinta in acest topic ,deoarece l am citit de la cap la coada ,dorind sa mi expun un punct de vedere.
Din ce se observa pe 5 pagini din acest topic multa lume a ajutat o persoana cu multe sfaturi utile,totodata sa nu uitam ca s a vb numai de marci de varf ,premium in domeniu atv,ce m a surprins pe mine si acesta e si motivul interventiei mele este faptul ca,colegul nostru jobooi1000 este inca incert la ce achizitie sa faca la bani putini ,second dar si nou daca se poate si mai presus de toate consacrat.drept urmare,
cand iti doresti un atv si orce pe lumea asta te duci si ti l iei care iti place nu stai sa cauti nod in papura la orce lucru ,ca sunt probleme la inst.elec.,ca e instabil,ca e fragil....etc totusi daca nu ma insel nu s a discutat de chinezari , de ce a mai joasa speta si ciocanul se mai indoaie cand il dai de nicovala,in concluzie colegul nostru nu cred ca issi doreste asa mult o achizitie reala poate doar a incercat si el terenul in aceasta comunitate.
Toate respectele mele colegiilor care chiar si au dat silinta in acest topic.
Numa de bine sa auzim
  • 0

#88 joboy1000

joboy1000

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 58 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Dan
  • Telefon:0751945140
  • Marca ATV:CF MOTO CF800 AU-2B

Posted 02 March 2013 - 03:36 PM

Cosminozo, chiar nu am incercat doar terenul in aceasta comunitate. Dar crede-ma ca banii astia (3500e) chiar i-am adunat ft greu si nu vreau sa iau vreo teapa cat mine de mare. Discutiile de aici chiar au fost utile si m-am decis sa mai astept sa mai adun niste bani, iar apoi sa imi pot lua un atv bun, care sa imi indeplineasca asteptarile, nu o chinezarie la care sa ii rup sasiul la prima creanga. (dupa cum am mai zis, am avut o chinezarie de scuter cumparata noua cu 980 euro si chiar mi-au ajuns bataile de cap).

Si mai mult de atat, a te informa nu inseamna a cauta nod in papura, ci inseamna a stii la ce sa te astepti dupa ce iei bestia. Asa, off topic, sunt aproape avocat (mai am putin pana acolo) si am vazut deja destule incat sa ma informez inainte sa mai fac ceva important. Si pt mine o suma de 4-5000 euro chiar e ft importanta, pentru ca tata sau mama nu-s avocatii lui Becali (nici macar nu-s avocati).

Tot respectul,
Dan
  • 0

#89 cosminozo

cosminozo

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:samsung
  • Marca ATV:cf moto x8 eps

Posted 02 March 2013 - 05:23 PM

QUOTE (joboy1000 @ Mar 2 2013, 12:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cosminozo, chiar nu am incercat doar terenul in aceasta comunitate. Dar crede-ma ca banii astia (3500e) chiar i-am adunat ft greu si nu vreau sa iau vreo teapa cat mine de mare. Discutiile de aici chiar au fost utile si m-am decis sa mai astept sa mai adun niste bani, iar apoi sa imi pot lua un atv bun, care sa imi indeplineasca asteptarile, nu o chinezarie la care sa ii rup sasiul la prima creanga. (dupa cum am mai zis, am avut o chinezarie de scuter cumparata noua cu 980 euro si chiar mi-au ajuns bataile de cap).

Si mai mult de atat, a te informa nu inseamna a cauta nod in papura, ci inseamna a stii la ce sa te astepti dupa ce iei bestia. Asa, off topic, sunt aproape avocat (mai am putin pana acolo) si am vazut deja destule incat sa ma informez inainte sa mai fac ceva important. Si pt mine o suma de 4-5000 euro chiar e ft importanta, pentru ca tata sau mama nu-s avocatii lui Becali (nici macar nu-s avocati).

Tot respectul,
Dan



Personal sustin ideea de a te informa ,dar la bugetul tau,nu vreau sa te dezamagesc nu vei gasi mare lucru , tina nd cont de standardele pe care le doresti ,eu iti doresc succes in cautare si ne auzim cu achizitia care ai sa o faci .Numa bine
  • 0

#90 iusau

iusau

    Super MEMBRU

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,498 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:Iuliu Sauca
  • Telefon:Nokia
  • Marca ATV:Can-Am Outlander 1000 XTP
  • Numar ATV:Preferential

Posted 03 March 2013 - 10:06 PM

Eu cred ca vei gasi.
Mie imi face o impresie buna, pare foarte intretinut si utilizat cu bun simt: http://atvforum.ro/V...d-4-t11019.html
Daca momentan crezi ca nu iti ajung cei 37 CP pe 280 kg, fa o tura cu unul si eu cred te vei razgandi.
Plus ca cel din linkul de mai sus nu are nici un fel de limitare la motor - vanzatorul zice ca l-a luat de nou din Ungaria.

Si eu am fost in situatia ta si din experienta zic ca faci bine ce faci. Nu oricine poate/vrea sa actioneze pe ideea "te duci si ti l iei care iti place nu stai sa cauti nod in papura la orce lucru". Acel sistem e foarte bun pentru cine conteaza doar parerea lui si pentru care subiectivitatea e un prieten bun.


  • 0

#91 cosminozo

cosminozo

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:samsung
  • Marca ATV:cf moto x8 eps

Posted 04 March 2013 - 01:21 AM

Sa speram ca este si pe gustul lui jooboy1000 .
Este un atv care ar fi pacat sa l neglijezi ,Respect
  • 0

#92 timberland

timberland

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Nume real:mihai
  • Telefon:0760263777
  • Marca ATV:grizzly

Posted 13 May 2013 - 12:16 PM

dupa ce am citit pana la capat m-am hotarat (si eu sunt in cautarea unu atv) :CF MOTO X6 (imi ajungea si cf moto 500 a DAR VREAU NEAPARAT INJECTIE , daca se strica asta e il reparam wink.gif ...nimic nu tine o viata , am 2 cunostinte care au cf moto modelul lung si in 3 ani chiar numai consumabile au schimbat....piese sa fie ca banii vin ei....

Edited by timberland, 13 May 2013 - 12:17 PM.

  • 0

#93 vic09092000

vic09092000

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti & Valea Prahovei
  • Nume real:Octavian
  • Telefon:0724
  • Marca ATV:CF Moto X6

Posted 14 May 2013 - 09:29 AM

mult succes. il iei nou sau sh?
sa revii cu poze.
  • 0

#94 poe

poe

    Incepator

  • Members
  • Pip
  • 1 posts
  • Location:Constanta
  • Nume real:Razvan
  • Telefon:0722
  • Marca ATV:nu am inca :)

Posted 29 July 2013 - 10:38 AM

Salutare tutror,


Sunt nou pe acest forum si in domeniu, as vrea sa-mi achizitionez un ATV pe care sa-l foloses preponderent pe sosea, si anume plimbari prin Constanta, Mamaia, se preteaza la asa ceva sau trebuie sa ma orientez spre altceva? De asemenea vreau sa fie cat mai silentios sa nu deranjez in trafic si prin cartier.

Am tot gasit pe net ATV-uri noi la 400-500 EUR cu bonus truse de scule, etc., dar sunt cam sceptic ca ar fi original, ele sunt chiar si Yamaha Renegade?

Orice sfat de achizitionare ar fi bine venit, si sa nu uit ce este cel mai important, ce documente trebuie sa detin pentru a-l putea utiliza pe drumurile publice si daca trebuie dotari obligatorii, trebuie obligatoriu inscris? Imi trebuie permis de conducere anumita categorie? Eu am doar B-ul.
  • 0

#95 danutlupu

danutlupu

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:noroi si ravene
  • Nume real:Da, e real !
  • Telefon:Samsung
  • Marca ATV:Bomba 650 xt max
  • Numar ATV:Bafta !

Posted 29 July 2013 - 01:24 PM

Poe fa-ti timp asa vreo 2-3 zile si citeste postarile pe forum ca s-au mai dezbatit subiectele. Atv-uri noi la 500 EUR nici la dusmani sa nu le doresti thumbdown.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto