Jump to content



Photo

O Rusine De Atv-ist


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#1 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 11 December 2008 - 07:49 AM

Incredibil dar adevarat ce oameni exista si printre noi.Acum vreo 2 luni,inainte de concursul de la Cluj am fost contactat (nu pentru prima data) de Razvan din Constanta –Discovery2007 de pe forum care ma rugat sa-i comand 2 bielete si 4 capete de bara pentru atv-ul lui.Nu sunt dealer si nici nu vand piese de atv dar imi comand piese si accesorii din State si el stia asta.Problema a fost ca la data acea nu urma sa cumpar nimica din State si puteam sa-l ajut doar cu piese din Europa (mult mai scumpe).Toate bune si frumoase,vorbesc cu Petre-BexMotors,si il rog PE BARBA MEA sa-i comande si lui Razvan piesele necesare.Dupa vreo luna ajung piesele in tara,vorbesc cu Petre si ii spun sa-l sune direct pe beneficiar deoarece nu credeam sa mai am vreo treaba.Cei doi vorbesc la telefon,se inteleg si piesele ajung la Constanta dar surpriza,surpriza odata pus mana pe piese Razvan uita sa le mai plateasca si uita chiar si sa mai raspunda la telefon furious.gif


Precizez ca Petre i-a comunicat pretul pieselor inainte de a le trimite (aprox. 12mil)

Daca este sa fac o remarca personala, foarte foarte scumpe dar in "normalitatea" aberanta din Romania. Tocmai de acea eu imi cumpar totul de peste ocean(la jumatate de pret cu tot cu transport si taxe) cand pot si am timp dar de data asta si eu mi-am comandat tot din Europa cateva bucse pt basculele superioare fata si 4 garnuturi mizerabile care m-au costat peste 8 milioane( OPT MILIOANE).Asta este am muscat-o dar nu m-am facut ca ploua cand a trebuit sa-i dau bani lui Petre pentru ca AM OBRAZ si nu ma fac de CACAT pentru cateva milioane.

Am incercat sa-l contactez pe Razvan de nenumarate ori fara succes,am vorbit chiar si cu prieteni lui din Constanta in speranta ca vor discuta cu el si vom rezolvam problema fara prea multa mizerie dar cum nu sa intamplat absolute nimica iar pe mine NU M-AU FACUT 12 MILIOANE, le voi plati eu, dar am decis sa fac public aceasta problema in speranta ca alti sa nu pateasca la fel.

Si dupa aia te mai intrebi de ce multi iti cer bani in avans ca la curve?????
Singura treaba care ma bucura este ca totul se intoarce in viata inzecit.....sper sa te bucuri de piesele alea


In concluzie……JENANT thumbdown.gif
  • 0

#2 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 11 December 2008 - 08:39 AM

Pai sunt o gramada de metode prin care puteati cel putin sa ramaneti cu piesele. Nu primea coletul pana nu platea piesele. Voi inca mai credeti in basme cu zane bune? Eu am vandut o masina unui prieten care-l cunosteam de 20 ani si fusesem de 20 de ori cu el in concediu si revelioane, onomastici, diverse ocazii si toate alea. Vindeam masina cu 5000€ si aveam si client la ea, a venit el si a insistat sa i-o dau lui ca e masina buna si o stie si toate alea, i-am dat-o lui chiar daca a avut doar 4000€, dupa cateva luni l-am intrebat de bani si mi-a mai dat doar 200€ si mi-a zis sa zic mersi ca mi-i da si pe aia... am ramas interzis... asta e viata, de atunci nici macar nu-l mai salut, nu merita asta si chiar nu ma asteptam sa patesc asa ceva cu el... deci, cu banii inainte ca la curve, cum zici tu mihnea sau nu vede coletul pana nu achita banii si cu asta basta.

Totusi, in chestiunea asta, poate Discovery are o problema si o sa revina asupra deciziei si o sa plateasca piesele. E urat sa nu plateasca, indiferent de bani. Demnitatea umana nu are pret wink.gif
  • 0

#3 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 11 December 2008 - 09:06 AM

Refuz sa cred, poate e o neintelegere....
  • 0

#4 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 11 December 2008 - 09:08 AM

mihnea, m-ai sunat si pe mine ieri si ti-am promis ca asta seara voi vorbi cu razvan. puteai sa mai astepti o zi sa vedem. nu sunt frate cu razvan, dar mie mi se pare un tip serios. oricum voi vorbi cu el deseara la intalnire.
in a 2 problema referitor la platitul in avans....si aici e o problema. eu am comandat niste lucruri de peste ocean la un membru al forumului....si am platit avans in luna iunie 100 euro. nici pana azi nu am primit ce am comandat. i-am dat si pm-uri in care il intrebam ce se aude de comanda mea. intr-un final m-a sunat acum o luna si mi-a spus ca el a fost plecat si altii se ocupau de comanda. va verifica si ma va suna. dar nu a facut-o. am trimis iar un pm si l-am rugat sa-mi returneze banii. astept inca. dar daca nu va face asta, dupa revelion voi posta in aceasta rubrica numele lui. blue_bandana.gif
  • 0

#5 fatcat

fatcat

    OLD IRON

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 998 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:arta īnaltă a supravieţuirii la oraş
  • Nume real:Robert
  • Telefon:0722 385...
  • Marca ATV:green Suzy
  • Numar ATV:B-XX-ATZ

Posted 11 December 2008 - 09:13 AM

QUOTE (d-rive @ Dec 11 2008, 08:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pai sunt o gramada de metode prin care puteati cel putin sa ramaneti cu piesele. Nu primea coletul pana nu platea piesele. Voi inca mai credeti in basme cu zane bune? Eu am vandut o masina unui prieten care-l cunosteam de 20 ani si fusesem de 20 de ori cu el in concediu si revelioane, onomastici, diverse ocazii si toate alea. Vindeam masina cu 5000€ si aveam si client la ea, a venit el si a insistat sa i-o dau lui ca e masina buna si o stie si toate alea, i-am dat-o lui chiar daca a avut doar 4000€, dupa cateva luni l-am intrebat de bani si mi-a mai dat doar 200€ si mi-a zis sa zic mersi ca mi-i da si pe aia... am ramas interzis... asta e viata, de atunci nici macar nu-l mai salut, nu merita asta si chiar nu ma asteptam sa patesc asa ceva cu el... deci, cu banii inainte ca la curve, cum zici tu mihnea sau nu vede coletul pana nu achita banii si cu asta basta.

Totusi, in chestiunea asta, poate Discovery are o problema si o sa revina asupra deciziei si o sa plateasca piesele. E urat sa nu plateasca, indiferent de bani. Demnitatea umana nu are pret wink.gif



Ai si tu dreptate in felul tau,
DAR,aici nu mergem la curve, mergem cu ATVu' si suntem (majoritatea dintre noi) oameni adulti.
Admitem ca daca suntem parte din aceasta comunitate de oameni adulti care impartasim aceasi pasiune, mergem impreuna in teren si prin asta ne incredintam in cei cu care mergem. Admitem ca daca ne cunoastem, chiar si superficial, si suntem dispusi sa ne ajutam fie cu un sfat (aici pe forum) sau cu un altfel de gest in afara lui, macar atat, sa avem demintatea sa nu inselam increderea celuilalt.

Pe de alta parte si eu sunt de parere ca putem sa-l creditam pe Razvan, orice se poate intampla in viata unui om.
Nu il cunosc prea bine pe Razvan dar cred ca e un om serios si responsabil, hai sa vedem si varianta lui. Dar ar fi bine sa aiba o scuza buna sau o poveste credibila, altminteri sa cam face de cacao, cel putin in aceasta mica comunitate.

IMPORTANT: Ma implic in acest topic deoarece au fost momente in care si eu m-am gandit sa-l rog pe Mihnea (cu care am mers in ture scurte de 2, max. 3 ori, deci nu pot spune ca ne cunostem f. bine) sa comande pentru mine piese din SUA, intrucat eu am incercat dar nu mi se admite plata cu card din Romania. Intamplator am gasit alte solutii, dar ma gandesc ca daca altadata nu gasesc solutii, nu o sa mai am curajul sa apelez la Mihnea sau la oricine altcineva pentru un altfel de serviciu. Si probabil nici altcineva de pe acest forum, iar pentru asta o sa-i multumesc in gand lui Razvan.

Si, vorba lui MIhnea, nu au voie 300 - 400 Euro sa ne ia demnitatea.
Totusi am increderea ca se va rezolva, plus scuzele de rigoare.

Edited by fatcat, 11 December 2008 - 09:17 AM.

  • 0

#6 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 11 December 2008 - 09:22 AM

asa cum spuneam...razvan e un tip serios. noi am cumparat multe chestii de pe forum cu el, si le-a platit chiar el pt. noi si apoi i-am returnat banii. si eu si forte.....eu cred ca e vreo neintelegere. ar trebui sa ascultam si varianta lui. e un atv-ist de frunte in constanta si chiar nu cred ca ar fi o problema pt. el 300-400 de euro..... thumbsup.gif
  • 0

#7 aurelro

aurelro

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 577 posts
  • Gender:Male
  • Location:Secaria, Bucuresti
  • Nume real:Aurel
  • Telefon:0723921240
  • Marca ATV:KTM EXC 450R
  • Numar ATV:B-56-LMO

Posted 11 December 2008 - 09:25 AM

Intradevar situatia este chiar penibila,
Ii cunosc pe toti cei implicati in aceasta poveste urata
si pot spune ca nu ma asteptam de la Razvan sa faca asa ceva

Oricum e foarte bine ca se face public toata tarasenie ca sa stie toata lumea cu cine poti avea de a face
Razvan, daca se considera nevinovat e liber sa-si spuna si el varianta ... cred ca multa lume de abia o asteapta (inclusiv Mihnea si Petre)
  • 0

#8 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 11 December 2008 - 09:49 AM

QUOTE (fatcat @ Dec 11 2008, 09:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pe de alta parte si eu sunt de parere ca putem sa-l creditam pe Razvan, orice se poate intampla in viata unui om. Nu il cunosc prea bine pe Razvan dar cred ca e un om serios si responsabil, hai sa vedem si varianta lui. Dar ar fi bine sa aiba o scuza buna sau o poveste credibila, altminteri sa cam face de cacao, cel putin in aceasta mica comunitate.

IMPORTANT: Ma implic in acest topic deoarece au fost momente in care si eu m-am gandit sa-l rog pe Mihnea (cu care am mers in ture scurte de 2, max. 3 ori, deci nu pot spune ca ne cunostem f. bine) sa comande pentru mine piese din SUA, intrucat eu am incercat dar nu mi se admite plata cu card din Romania. Intamplator am gasit alte solutii, dar ma gandesc ca daca altadata nu gasesc solutii, nu o sa mai am curajul sa apelez la Mihnea sau la oricine altcineva pentru un altfel de serviciu. Si probabil nici altcineva de pe acest forum, iar pentru asta o sa-i multumesc in gand lui Razvan.

Si, vorba lui MIhnea, nu au voie 300 - 400 Euro sa ne ia demnitatea.
Totusi am increderea ca se va rezolva, plus scuzele de rigoare.



@revo din pacate este tristul adevar blue_bandana.gif
@fatcat nici nu ma asteptam la un alfel de raspuns de la tine elegant si la subiect thumbsup.gif
@gaby72ro cred ca ar trebui sa dezvalui persoana,trebuie sa eliminam din circuit acesti indivizi,sa nu pateasca si alti la fel


important in viata este sa-ti menti demnitatea si cuvantul dat in special intr-o comunitate atat de mica ca a noastra
astept sa vad daca va opta pt dreptul la replica si ce va spune surprise.gif
  • 0

#9 ERY

ERY

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:ERY
  • Telefon:detin
  • Marca ATV:ex: DINLI 901 ex: buggy new: ?
  • Numar ATV: CT 90 ERY

Posted 11 December 2008 - 09:59 AM

Poate totusi a fost altceva....Razvan stiu si eu ca e baiat serios, si nici nu cred ca avea cum sa ii puna vreo problema suma asta...sunt sigur ca se va rezolva.
  • 0

#10 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 11 December 2008 - 10:04 AM

Mihnea, nu ai spus de cat timp incerci sa dai de el si nu ai reusit. Poate totusi e o neintelegere.

Oameni buni. Sunt de acord cu ceea ce zice @fatcat, ne punem increderea unii in altii, ne apreciem si trebuie sa fim o comunitate, o echipa, sa ne ajutam intre noi dar... stiti proverbul ala, vrei sa te faci dusman cu un prieten, imprumuta-i bani... cam asa si aici. De aceea, tot ce e comercial trebuie sa se desfasoare ca atare. Eu sunt genul de om care pune banul jos imediat si neconditionat, imi place ca treaba sa fie treaba dar na, uite ca mai intalnim si altfel de oameni in viata.

Fata de Razvan si Mihnea, ce mai discutam noi pe aici are legatura cu niste principii generale si nu sunt referiri directe la cazul de fata.
Am increderea ca se va rezolva ok pana la urma wink.gif
  • 0

#11 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 11 December 2008 - 10:30 AM

stai ca-ti spun....imediat dupa concursul de la Cluj (3-5 octombrie 2008) deci aproape 2 luni as zice(Petre s-a ocupat sa i le trimita) dar asta are mai putina importanta si iti spun si de ce.Am incercat sa-l sun de nenumarate ori si eu si Petre,am vorbit cu prieteni lui(nu dau nume) acum vreo saptamana jumatate in tentativa disperata de a gasi o rezolvare amiabila.daca vroia sa rezolve problema ma putea contacta,numarul meu de tel cred ca-l stie angry.gif ,si imi spunea ceva.....de exemplu:fraiere nu am bani,ma lovit criza financiara si te rog asteapta-ma pana la......DAR NU A FACUT-O

sa nu credeti ca a existat vreun dialog si noi nu l-am inteles....cine ma cunoaste stie cum sunt(nu sunt omul problema)
  • 0

#12 danielb

danielb

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 107 posts
  • Nume real:daniel
  • Telefon:0722359786
  • Marca ATV:grizzly700

Posted 11 December 2008 - 10:39 AM

QUOTE (mih7ro @ Dec 11 2008, 10:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
stai ca-ti spun....imediat dupa concursul de la Cluj (3-5 octombrie 2008) deci aproape 2 luni as zice(Petre s-a ocupat sa i le trimita) dar asta are mai putina importanta si iti spun si de ce.Am incercat sa-l sun de nenumarate ori si eu si Petre,am vorbit cu prieteni lui(nu dau nume) acum vreo saptamana jumatate in tentativa disperata de a gasi o rezolvare amiabila.daca vroia sa rezolve problema ma putea contacta,numarul meu de tel cred ca-l stie angry.gif ,si imi spunea ceva.....de exemplu:fraiere nu am bani,ma lovit criza financiara si te rog asteapta-ma pana la......DAR NU A FACUT-O

sa nu credeti ca a existat vreun dialog si noi nu l-am inteles....cine ma cunoaste stie cum sunt(nu sunt omul problema)


Eu cred ca a uitat sa-ti plateasca si o sa-ti dea bani cu scuzele de rigoare pentru intarziere. Oricum pe viitor trimite-ti piese numai cu plata ramburs ca sa nu mai uite nimeni. blue_bandana.gif
  • 0

#13 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 11 December 2008 - 11:15 AM

NU vreau sa comentez prea multe, inainte de a auzi si varianta omului.....dar, cu toate astea, in acest punct, pot afirma urmatoarele:

1. Oricate probleme ai avea si de orice natura ar fi, un simplu telefon ar fi putut da. Lipsa oricarei comunicari in aceasta faza, denota neseriozitate totala. Problemele se pot intelege. Si eu am uitat (efectiv smile.gif ) de vreo 2 ori sa-i platesc lui Petre la timp anumite chestii, dar i-am raspuns omului la telefon si am si rezolvat problema rapid. Putea, cum zicea Mihnea, sa raspunda la telefon, sau sa sune sa spuna: Nene...asta e....nu am bani acum. Mai lasa-ma putin. Si nu cred, cunoscandu-l pe Petre, ca nu gasea intelegere.
2. Suntem din pacate, o comunitate prea mica, pentru a ne apuca sa facem faze de-astea intre noi....faze din care, pana la urma, pierdem toti. Noi, utilizatorii, pentru ca dealerii isi pierd increderea in noi, dealerii care pierd financiar....etc. Intr-adevar, preturile la piese in tara sunt foarte mari, dar nu ti le baga nimeni cu forta pe gat.
3. Sunt mahnit sa aud de asa ceva. Pacat.
  • 0

#14 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 11 December 2008 - 11:25 AM

Haideti sa va spun si varianta mea
Inainte de Vaneaza lupul primesc o comanda urgenta de la mihnea ca ii trebuia ceva pt concurs la care alipeste si piesele lui discovery
stupoare, piesele chiar vin in 7 zile si imediat dupa concurs iau legatura cu discovery, ii spun pretul este de acord si trimit piesele prin curier trebuia cu ramburs dar dobitocii de la cargus au incurcat si au trimis fara ramburs.
Bun, eu tot astept rambursul vreo 2 saptamani care nu vine, ma interesez si aflu ca acel colet nu apare cu ramburs.
In tot timpul asta nici un semn de la discovery.
Il sun eu ii zic situatia si spune ca plateste sa ii fac factura ca nu era in plic.
Astept cateva zile sa imi dea datele de facturare, pana la urma mi le da ii trimit factura acum vreo 3 saptamani si ii spun ca am nevoie de bani iar el f linistit imi zice ca va plati in termenul de cateva zile.
Din momentul ala nu a mai raspuns la telefon, am incercat sa ii transmit si prin forte sa ma sune etc dar nimic.
Stiu ca forumistii au facut o lista neagra a dealerilor si e f bine pt noi asta, dar eu vreau acum sa fac si o lista neagra a clientilor, sa stim si noi cu cine ne confruntam.
@gaby72, nu te supara pe mihnea ca nu a mai asteptat, dar a avut destul timp discovery sa zica orice si nu a iesit la interval.
Uite, si eu am iesit cu el si mi se parea un om de treaba, nu am avut nici o problema, l am ajutat si eu si mihnea cand a avut probleme si a venit la noi si tocmai de aia nu ma asteptam la asa ceva din partea lui.

dar asta este, are dreptul la replica si o astept.
  • 0

#15 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 11 December 2008 - 11:28 AM

cum a zis si richelieu am ajutat pe mai toti clientii mei cand am putut si mam bucurat ca a existat intelegere de ambele parti, dar acum sunt un pic suparat.
nu era o problema daca macar spunea ca nu poate acum ci peste 1,2,10 luni, nu sunt un tip absurd.
  • 0

#16 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 11 December 2008 - 12:17 PM

Si mai trist e asta :

discovery2007

Statistics
Last Seen: Yesterday, 12:41 PM


Deci....

Oricum in locul tau ii strangeam de ooua pe prietenii de la cargus pana rezolvau faza cu ramburs... pana la urma era vorba de 12 mil pentru care eu ceream banii inainte ca la CURVE ... cui nuii convine sa fie sanatos ... macar un avans si tot insemna ceva. Asta nu se numeste nesimtire sau lipsa de incredere dar totusi iti trebuie o garantie cand e vorba de sume destul de mari.
  • 0

#17 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 11 December 2008 - 12:29 PM

Cum a spus si Revo, REFUZ sa cred asa ceva despre Discovery. Nu zic ca nu aveti dreptate din punctul vostru de vedere, dar astept sa vedem si versiunea lui, asa este cel mai corect. Ca sa ma fac inteles dc nu accept sa fie invinuit va spun doar ca atunci cand l-am cunoscut, la tabara de atv-uri, efectiv am bifat un nou prieten de CALITATE. Asta este impresia pe care mi-a lasat-o dupa ore bune petrecute si discutii in urma carora am ajuns pe la ora 1 noaptea in Bucuresti iar el trebuia sa plece spre Constanta. Sa mai adaug ca a asigurat transportul a 2 atv-uri fara vreun cost din Voineasa in Bucuresti si le-am mai si lasat oamenilor la "poarta" ca sa zic asa. Ma rog, sunt multe de spus si toate sunt de bine din unghiul meu. Sper sa se rezolve pentru ca din pacate, banii strica prietenii...
  • 0

#18 sorin

sorin

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:DJ-XX-URS

Posted 11 December 2008 - 01:05 PM

Mi-e greu sa cred ca e adevarat asa ceva, si eu il stiu pe Discovery de baiat serios ... dar nici pe Mihnea si Petre nu ii suspectez de vreun lucru rau. Sper ca e doar o neintelegere.
  • 0

#19 uya2008

uya2008

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • Nume real:-
  • Telefon:-
  • Marca ATV:-

Posted 11 December 2008 - 01:17 PM

mad.gif
  • 0

#20 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 11 December 2008 - 01:46 PM

Oameni buni, aceeasi impresie o am si eu despre discovery, dar asta este situatia, si eu astept sa vad ce zice discovery. rolleyes.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto