Jump to content



Photo

O Rusine De Atv-ist


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#21 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 11 December 2008 - 03:39 PM

QUOTE (uya2008 @ Dec 11 2008, 01:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mad.gif

macar din partea dvs., un drept la replica, sunteti rude parca....

gathering.gif
  • 0

#22 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 11 December 2008 - 03:42 PM

P.S.

!!! Functie de concluziile trase si de votul majoritatii , se poate propune "interzicerea accesarii www.atvforum.ro" de catre o persoana incriminata

surprise.gif
  • 0

#23 Alexx

Alexx

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ploiesti
  • Interests:-
  • Nume real:Alexandru P.
  • Telefon:744440774
  • Marca ATV:Suzuki Eiger 4x4
  • Numar ATV:PH 39 ... - mai conteaza?...ca e galben?

Posted 11 December 2008 - 04:39 PM

Salut!

Situatia este penibila, avem de-o parte sustinatorii - care refuza sa creada - pe de alta parte avem pe cei care condamna fapta.

Eu nu sunt adeptul vorbelor lungi, asa ca va spun pe sleau parerea mea: Cine are un interval atat de mare pentru a rezolva o situatie si nu o face, ba mai mult nici nu da semne ca ar dori acest lucru - sunt sigur ca prietenii l-au anuntat deja - este un MARE neserios (nu vreau sa fiu mai dur pentru ca nu ne stim atat de bine incat sa ne permitem, dar ar merita....sa fiu mai dur, verbal).

Mai pot spune ca daca o tine tot asa poate fi sigur ca este "reteta" sigura pentru izolare si pentru ce, pentru 3-400 euro pe care atat Mihnea cat si Petre ar fi fost dispusi sa-i mai astepte.

URAT, FOARTE URAT

Doar parerea mea
Fara respect pentru impricinat
Alex
  • 0

#24 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 11 December 2008 - 04:58 PM

QUOTE (uya2008 @ Dec 11 2008, 01:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mad.gif


Nu vreau sa scuz pe nimeni si nici nu vreau sa fiu rau inteles, dar ...

Eu stiam de situatie, am vorbit cu Mihnea si cu Petre. Apoi am transmis mesajul mai departe lui Razvan!

Eu stiu explicatia, dar nu este frumos sa o spun eu in locul lui Razvan!
  • 0

#25 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 11 December 2008 - 05:21 PM

Astept cu interes explicatia:). Pentru intarzierea la plata, explicatii sunt convins ca sunt. Dar pentru lipsa de feedback...cu tot respectul.....
  • 0

#26 otto_csm

otto_csm

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 956 posts
  • Gender:Male
  • Location:Valenii de Munte(Prahova)...in weekend
  • Interests:Atv - iesc !
  • Nume real:Cosmin Oto
  • Telefon:prietenii il cunosc
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:....TTO

Posted 11 December 2008 - 05:24 PM

Eu zic sa urmam exemplul lui Fane Trotil ..un expert in imprumuturi.



Eu l-am cunoscut prima data pe Razvan la voineasa si mi s-a parut un tip ok .
Acum stim ca "branza " e pe bani dar nu consider ca trebuia sa se ajunga la postat pe forum(jignesti omul ,parerea mea..poate e ocupat,etc ).
Eventual apelezi la spiridusii racheti. pioneer.gif

Edited by otto_csm, 11 December 2008 - 05:28 PM.

  • 0

#27 nairpic

nairpic

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 139 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:ciprian mira
  • Telefon:766257735
  • Marca ATV:kimco mxu 500
  • Numar ATV:CT-01-MIR

Posted 11 December 2008 - 05:29 PM

banuiesc ca faza cu fane trotil este o gluma....
  • 0

#28 otto_csm

otto_csm

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 956 posts
  • Gender:Male
  • Location:Valenii de Munte(Prahova)...in weekend
  • Interests:Atv - iesc !
  • Nume real:Cosmin Oto
  • Telefon:prietenii il cunosc
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 750
  • Numar ATV:....TTO

Posted 11 December 2008 - 05:39 PM

normal, sunt actori aia a fost si pe la tv filmuletul .Mi-a placut ...bang !!!
  • 0

#29 nairpic

nairpic

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 139 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:ciprian mira
  • Telefon:766257735
  • Marca ATV:kimco mxu 500
  • Numar ATV:CT-01-MIR

Posted 11 December 2008 - 05:47 PM

si inca ceva eu stiam ca voi din Bucuresti sunteti buni la afaceri, deci si la rezolvarea lor cu acelasi spirit de afacerist.
Mihnea, Razvan nu este omul sa se inpiedice de ce 12 mil. I-ti spun sigur, numai la bani tai nu se gandea el in timpul asta.
Ce vad eu aici este o smiorcaiala de ''curva fututa si ne platita", eu zic daca mai incercai ii luai, ca vorba aia... la mare cand ai venit si te-ai umplut de bere si gratare nu ai fost atat de afectat incat sa vii macar a doua zii cu o (1) bere, si toate astea si din banii lui Razvan.
Mie unul i-mi este jena de ce am citit aici si imi confirma impresia mea avuta in acele momente (1 mai) despre tine.

Te rog nu te supara, ca sa critici si sa califici pe cineva intr-un fel oarecare trebuie sa ai taria sa asculti si criticile altora fata de tine.
Nu am nimic personal cu tine.
  • 0

#30 undercover

undercover

    pasionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,053 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:atv-4x4
  • Nume real:IOAN.M
  • Telefon:0766469431
  • Marca ATV:linhai 4x4 , kingquad 750
  • Numar ATV:atv

Posted 11 December 2008 - 06:08 PM

[quote name='otto_csm' date='Dec 11 2008, 05:24 PM' post='34451']




Eu l-am cunoscut prima data pe Razvan la voineasa si mi s-a parut un tip ok .
Acum stim ca "branza " e pe bani dar nu consider ca trebuia sa se ajunga la postat pe forum(jignesti omul ,parerea mea..poate e ocupat,etc ).


ii dau dreptate lui otto_csm ca nu trebuia sa se ajunga la jigniri . razvan e super ok .... fiecare avem afaceri si cred ca la toti ni sa intamplat sa nu ne fie platite facturile imediat , dar am asteptat si intrun sfarsit sa rezolvat . nu trebuia sa aruncati atatea vorbe grele.

Edited by undercover, 11 December 2008 - 06:09 PM.

  • 0

#31 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 11 December 2008 - 06:37 PM

Au inceput sa se incinga spiritele degeaba aici ...

mihnea nu mi se pare a ca jignit pe nimeni in ce scris pana cum ... doar a spus cum vede el lucrurile ... si pana acum tin sa ii dau dreptate ... orice ar comenta cineva de aici ...

Daca ai sa dai bani pe niste piese care LE-AI PRIMIT, poti sa ai bunul simt sa anunti care este motivul pentru care nu le-ai platit dintr-un motiv sau altul.

De la asta pana la, a numai raspunde la telefoane, sau a spune macare ce se intampla se numeste NESIMTIRE.

Asta sa fie invatatura de minte pentru unii care ar trebuii sa faca exact ce au zis ca nu fac, sa ceara banii ca la "curve", asa se face peste tot si asa este normal mai ales la sume mai mari ... sau un avans exact pentru situatii de genul acesta, mai ales ca nu este vina celui care a fost de buna credinta si in momentul de fata sta cu 1200 Ron blocati pe banii lui.


QUOTE
Eu stiu explicatia, dar nu este frumos sa o spun eu in locul lui Razvan!


Frumos ar fii sa ii anunti pe cei implicati de aceasta "explicatie" , nu este nevoie sa stie toata lumea de pe forum ce sa intamplat dar macar cei care au legatura cu asta ar fii bine sa se lamureasca.


Cat despre alde`

QUOTE
Ce vad eu aici este o smiorcaiala de ''curva fututa si ne platita", eu zic daca mai incercai ii luai, ca vorba aia... la mare cand ai venit si te-ai umplut de bere si gratare nu ai fost atat de afectat incat sa vii macar a doua zii cu o (1) bere, si toate astea si din banii lui Razvan.


Prietene ... nu te cunosc .. nu ma cunosti ... dar daca ai ajuns sa faci comentarii de genul asta pe aici mai bine iti pastrezi tu micii si berea ta si stai linistit in padure... nu cred ca ti-a cerut nimeni pomana (mai ales pentru ca mi se pare sa fii tu implicat in discutia asta) ... nu vrei nu dai ! dar nu venii ca o "curva" cu povesti dastea ...

Aici era vorba de 1200 Ron, deci nu te apuca sa jignesti pentru o bere si un gratar.


P.S. Am comentat pana acum doar in baza la ce s-a scris aici ... daca situatia e alta ...
  • 0

#32 discovery2007

discovery2007

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Nume real:razvan
  • Telefon:0749xxxxxx
  • Marca ATV:"in constructie..."
  • Numar ATV:CTxxUYA

Posted 11 December 2008 - 06:45 PM

salutare fratilor,

deabea acum am avut timp sa citesc si eu dezbaterea care a avut loc azi pe seama mea si a problemei iscate . nu condamn sau m-a supar pe nimeni care isi da cu parerea,
deoarece este liber oricine sa o faca. ar fi multe de spus ptr a explica situatia dar ele nu isi mai au rostul acum. scuze sau acuze sunt simple discutii care mai mult incita si amplifica dezbaterea "aprinsa" asa ca am discutat cu petre si i-am explicat cum sta treaba. in general problemele "spinoase" care se ivesc le discut in particular n-e placandu-mi sa le fac publice.
cine ma cunoaste si stie cine sunt ii rog sa isi tina parerile ptr ei ... nu doresc sa lungesc povestea , dar totus facand haz de necaz ma bucur ca am fost azi in atentia voastra si am fost pe prima pagina. multumesc prietenilor ...
ca imi vor fi interzise sau nu log-arile pe acest forum ramane la latitudinea voastra.
am intrat in aceasta comunitate din dragoste si pasiune ptr ATV-u, chiar daca nu am fost un participant sau membru prea activ pe forum si nu numai.
asemeni multor altor ATV-isti care "au cu ce" dar nu sunt "forumisti" as fi putu fi si eu , dar am dorit sa pot contribui si ei la promovarea si sustinerea acestui "curent" .

"cine ma place sa ma ia asa cu sunt cine nu, ITS UP TO YOU !

va salut si va respect (inclusiv ...)

discovery wub.gif
  • 0

#33 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 11 December 2008 - 07:07 PM

Bine ca s-a lamurit pana la urma ...


Oricum din toata discutia asta am vazut ca exista genul de oameni "nairpic" care scot ochii pentru gratare si beri ... PFFFFFF
  • 0

#34 sorin

sorin

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 462 posts
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS
  • Numar ATV:DJ-XX-URS

Posted 11 December 2008 - 07:46 PM

Parerea mea sincera ar fi ca din moment ce s-a discutat in public sa ne si lamurim ce s-a intamplat, nu de alta, dar sa nu ramanem cu impresii gresite despre vreo persoana implicata.
  • 0

#35 danielb

danielb

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 107 posts
  • Nume real:daniel
  • Telefon:0722359786
  • Marca ATV:grizzly700

Posted 11 December 2008 - 08:28 PM

QUOTE (sorin @ Dec 11 2008, 07:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Parerea mea sincera ar fi ca din moment ce s-a discutat in public sa ne si lamurim ce s-a intamplat, nu de alta, dar sa nu ramanem cu impresii gresite despre vreo persoana implicata.


Ai dreptate oricum vad ca Petre sau Mihnea nu au confirmat ca problema sa rezolvat.
  • 0

#36 lari

lari

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 405 posts
  • Nume real: Laurentiu
  • Telefon:745064269
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 700
  • Numar ATV:B-65-VUA

Posted 11 December 2008 - 09:06 PM

QUOTE (nairpic @ Dec 11 2008, 05:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
si inca ceva eu stiam ca voi din Bucuresti sunteti buni la afaceri, deci si la rezolvarea lor cu acelasi spirit de afacerist.
Mihnea, Razvan nu este omul sa se inpiedice de ce 12 mil. I-ti spun sigur, numai la bani tai nu se gandea el in timpul asta.
Ce vad eu aici este o smiorcaiala de ''curva fututa si ne platita", eu zic daca mai incercai ii luai, ca vorba aia... la mare cand ai venit si te-ai umplut de bere si gratare nu ai fost atat de afectat incat sa vii macar a doua zii cu o (1) bere, si toate astea si din banii lui Razvan.
Mie unul i-mi este jena de ce am citit aici si imi confirma impresia mea avuta in acele momente (1 mai) despre tine.

Te rog nu te supara, ca sa critici si sa califici pe cineva intr-un fel oarecare trebuie sa ai taria sa asculti si criticile altora fata de tine.
Nu am nimic personal cu tine.



Acum daca tot s-au rezolvat lucrurile o sa propun sa-ti insusesti tu titlul topicului, pentru ca meriti ( prietenii stiu de ce ) rusine de om ce esti !

Pentru ca nu esti prietenul nostru si nici nu vei putea fi vreodata iti spun ( doar pentru a-ti aduce linistea ) acum, dupa aproape un an de zile in care nu ai putut dormii noaptea din cauza faptului ca ti-a mancat cineva bucata de carne si ti-a baut berea, ca toti cei veniti din Bucuresti la mare de 1 Mai l-au intrebat pe prietenul Forte de mai multe ori cat trebuie sa platim pentru pranzul din data de 2 iar el de fiecare data ne-a refuzat politicos spunandu-ne ca toate sunt sunt din partea atv-istilor din Constanta.

Am fost stanjeniti toti de acest gest, ne-am convins pe deplin ( si ne mentinem convingerea ) ca aceasta comunitate este o gazda extraodinara si ne-am gandit ca o sa mai avem ocazia sa ne recompensam in viitoarele intalniri dar nu ma asteptam sa am parte vreodata de astfel de reprosuri surprise.gif !!

Nici acum nu este tarziu sa ne spui cati bani iti datoram, promitem sa ti-i restituim si ne cerem scuze pentru toate neplacerile pe care ti le-am facut cu si mai ales fara voia noastra!
  • 0

#37 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 11 December 2008 - 09:16 PM

Mai baieti, propun sa nu scoateti sabiile deoarece in acest caz topicul se va inchide fara a afla deznodamantul.

Doresc ca discutiile sa se desfasoare NUMAI intre actorii principali ai acestui episod. fara figuratie.Aceasta nu poate decat sa sufle in foc mai tare,fara a cunoaste toate amanuntele .
  • 0

#38 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 11 December 2008 - 09:24 PM

Lasa-i sa se descarce. Nu vezi, nu stim cum e cu taxa de inmatriculare, nu stim cine e prim-ministru, sa vedem ce-o fi cu criza... asa, cu topicul asta cu mici, bere si bagari de carnaciori ne mai delectam si noi.

Acum la modul serios. Oameni buni, e jenant sa discutam in felul asta. Stiu ca vi se urca repede sangele in cap dar stati putin si reflectati inainte sa postati. Nu de alta dar e pacat de anumite momente frumoase, reusite, sa le transformam intr-un macel. Numai noi, oamenii suntem capabili de asa ceva.

Sa se rezume totul intr-un singur post si sa se explice pe scurt ca s-a rezolvat problema si asta e. Hai ca suntem capabili de lucruri mai bune wink.gif
  • 0

#39 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 11 December 2008 - 10:12 PM

m-am intors,am citit tot topicul cu atentie si trebuie sa fac urmatoarele precizari

@discovery2007 este adevarat Razvan ne-a contactat(a vorbit doar cu Petre eu ne putand sa raspund) dar am inteles ca s-a ajuns la o intelegere in vederea rezolvarii amiabile a situatiei.imi pare rau ca am ajuns pana aici dar trebuia sa ne raspunzi le telefon macar.sa ai probleme NU ESTE O RUSINE,toti le avem si ne confruntam zilnic cu ele dar sa aplici tactica strutului nu este o solutie.sper ca cea ce am discutat astazi sa nu mai fie dezbatut vreodata pe acest forum

@Forte merci de mesaj si tot respectul pentru tine,ne-am cunoscut si stiu ca te-ai implicat pentru rezolvarea problemei cat ai putut

si acuma,cu scuzele de rigoare voi raspunde si lui NAIRPIC......acest cioban AWD
din pacate va trebui sa ma cobor la nivelul tau ca sa ma intelegi..... bad.gif
am avut "placere" sa ne cunoastem de 1 mai la mare, de pe atunci nu ai fost o victorie dar acuma ai reusit performanta sa ma calci pe nervi si te-ai bagat ca musca in cacat intr-o situatie care clar te depaseste.inteleg ca ai reactionat din instict ,este normal pentru unul ca tine,asa fac primatele (daca vrei iti zic ce inseamna)
Iti voi trimite un porc intreg de sarbatori sa-ti ajunga pana de 1 mai si o lada de bere,vad ca te-a marcat profund friptura aia....auzi ne-am infruptat.....crede-ma fac eforturi sa-mi pastrez cumpatul cu esemenea persoane,sa-mi stea mancarea in gat cand am auzit cine si de ce sunt acuzat

imi cer inca o data scuze pentru exprimarea josnica pe care am abordat-o dar nu-i poti raspunde decat pe limba lui ca sa te inteleaga

p.s daca cumva vrei sa-mi comunici ceva personal si numarul de telefon din avatar nu-l vezi ti-l mai scriu odata

0740-070477
  • 0

#40 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 11 December 2008 - 11:02 PM

Mihnea ... daca stau bine si ma gandesc e distractiv ... parca te si vad cum ii mancai omului din friptura si ii beai berea biggrin.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto