Jump to content



Photo

O Rusine De Atv-ist


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#61 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 12 December 2008 - 06:46 PM

Sa stearga cineva topicu daca tot s-a rezolvat, parca a degenerat discutia prea mult...
  • 0

#62 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 12 December 2008 - 06:47 PM

Cel mai frumos ar fi sa nu se mai certe nimeni cu nimeni, si-asa suntem o comunitate destul de mica si ar trebui sa fim uniti nu sa gasim tot felu de motive de cearta, tu mi-ai baut berea, el mi-a mancat friptura, cred ca oricine aude despre o astfel de discutie initial va crede ca e o gluma si nu o cearta. Important e ca s-a rezolvat cu Dl. Razvan, sunt mai mult ca sigur ca a fost o neintelegere, toti atvistii din Constanta pe care i-am cunoscut au fost de nota 10 si oricand mi-ar face placere sa ies la o plimbare cu astfel de persoane. Pentru cei care au o astfel de problema ar fi mai frumos s-o rezolve personal si atunci cand durata se mareste sa fie publica. not_i.gif Cu siguranta putem fi prieteni si forma o comunitate, nimeni nu e perfect. blow.gif

Apelez cu incredere la unul din moderatorii forumului sa inchida cand va avea timp acest topic pentru a se evita dezvoltarea de noi neintelegeri, certuri etc.


Acestea fiind spuse eu va doresc tuturor inca de pe acum Sarbatori Fericite si plimbari cat mai multe si cat mai deosebite.

QUOTE
De craciun fii mai bun
Fii adevarat !


O seara buna tuturor,
Dan. bye1.gif
  • 0

#63 undercover

undercover

    pasionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,053 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:atv-4x4
  • Nume real:IOAN.M
  • Telefon:0766469431
  • Marca ATV:linhai 4x4 , kingquad 750
  • Numar ATV:atv

Posted 12 December 2008 - 06:55 PM

Sarbatori Fericite la toti atvisti!

si eu votez pentru a fi sters topicu. vin sarbatorile si vreau sa vad lucruri scrise pe aici numai de bine....

.il redeschidem dupa sarbatori laugh.gif

Edited by undercover, 12 December 2008 - 06:58 PM.

  • 0

#64 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 12 December 2008 - 07:15 PM

Subscriu wink.gif
  • 0

#65 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 12 December 2008 - 08:15 PM

chiar daca problema de fond s-a rezolvat eu personal nu sunt de acord sa se stearga topicul si va spun si de ce.
1. a fost,este si poate ramane un topic care la nevoie va putea fi folosit de catre membri atv-isti sa supuna opiniei comunitati anumite probleme aparute intre membri sai (ajuta la mentinerea unei comunitati carate)
2. pentru anumiti frustrati poate reprezenta o supapa de refulare si singura sansa sa epateje in vreun fel.
3. poate fi chiar distractiv daca reusesti sa-ti mentii calmul si sa-ti gandesti raspunsurile

de exemplu in cea ce priveste,deja faimosul si iubitul nostru Nairpic, as dori sa-i mai comunic cateva lucruri
in primul rand imi vine greu sa cred ca toata comunitatea din Constanta nu are ceva mai bun de facut decat sa vorbeasca despre noi astia din Bucuresti in timp ce se bucura de o frumoasa plimbare cu atv-ul.
tind deasemenea sa cred ca din nou ai luat initiativa sa-ti exprimi gandurile,binenteles fara sa intrebi pe nimeni, si din nou ai dat-o in bara blamand toata comunitatea de atv-istilor din Constanta in tentativa disperata de a iesi tu in evidenta

astept in continuare opinia membrilor constanteni in cea ce ne (sau ma) priveste deoarece sunt foarte curios sa aflu motivul pentru care am devenit o obsesie in mintea lor.....Forte,gaby72ro,undercover,ERY,Dan.CT si ceilalti
atv-isti

Vezi acest topic poate scoate la iveala multe sentimente, arata adevarata fata a oamenilor asa ca poate fi foarte util
haideti sa-l folosim cu incredere,daca avem ceva probleme sa ni le spunem in fata fara sa ne prefacem ca ele nu exista



Edited by mih7ro, 12 December 2008 - 08:21 PM.

  • 0

#66 revo

revo

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,484 posts
  • Gender:Male
  • Location:atv land
  • Interests:motoarele
  • Nume real:atv REVO - lution
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:S U Z U K I KQ750 EPS

Posted 12 December 2008 - 09:04 PM

Eu nu cred ca mai trebuiesc zgandarite (re)sentimentele, atvistii sunt de obicei niste oameni tari, care s-ar putea tavali si jigni pana la sange, dar in acelasi timp trebuie sa se si stapaneasca in situatii limita.Nu mai au rost reprosurile.....Apropo Mihnea ,stii ca-mi esti dator c-o pereche de pantaloni gathering.gif
  • 0

#67 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 12 December 2008 - 09:10 PM

mih7ro apreciez ce ai scris in postul de mai sus si aproape sunt de acord cu tot ce ai spus, este util un astfel de topic insa atat cat se poate tine o limita poate.. fie ea de orice natura chiar si de bun simt, eu despre comunitatea din Constanta ce pot zice, ii cunosc de putin timp.. sa zic ca ar fi un an aproximativ, insa sunt dupa cum am mai spus niste persoane de nota 10+, aceleasi vorbe le pot spune si despre gaby care mi-a trimis cu ajutorul revistei niste stickere cu sigla forumului si la fel pot spune si despre kky (radu) sau despre oakyz ( laurentiu ) ca sunt persoane de nota 10+ cu siguranta daca o sa am vreodata ocazia sa ma plimb impreuna mih7ro si/sau spv13r o sa-mi faca o deosebita placere sau oricare alt membru de pe acest forum. Despre Dl. Mihnea nu pot sa spun decat ca am citit cu mare placere topicul atv-ului dvs. si am admirat si respectat ce inseamna sa fii pasionat de atv, din partea mea aveti tot respectul meu si dat fiind faptul ca am iesit si eu de cateva ori cu atvistii din Constanta pot spune ca nu a devenit mih7ro o obsesie pt nimeni, am fost si la intalnirile de joi, de cateva ori si chiar nu am auzit discutii sau critici despre atvistii din Bucuresti. De retinut este ca nu vreau sa fiu purtatorul de cuvant al comunitatii din Constanta si in tot postul pe care l-am scris acum am exprimat strict opinia si punctul meu de vedere. Va respect pe toti atvistii de pe acest forum, avand in vedere ca sunt mai mic ca si varsta va mai trece o vreme probabil pana voi deveni mai experimentat si mai activ intr-ale plimbarilor. Va urez Sarbatori fericite tuturor.


Dan.
  • 0

#68 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 12 December 2008 - 09:12 PM

QUOTE (revo @ Dec 12 2008, 09:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Eu nu cred ca mai trebuiesc zgandarite (re)sentimentele, atvistii sunt de obicei niste oameni tari, care s-ar putea tavali si jigni pana la sange, dar in acelasi timp trebuie sa se si stapaneasca in situatii limita.Nu mai au rost reprosurile.....Apropo Mihnea ,stii ca-mi esti dator c-o pereche de pantaloni gathering.gif


corect biggrin.gif mea culpa
  • 0

#69 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 12 December 2008 - 09:41 PM

QUOTE (Dan.ct @ Dec 12 2008, 09:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mih7ro apreciez ce ai scris in postul de mai sus si aproape sunt de acord cu tot ce ai spus, este util un astfel de topic insa atat cat se poate tine o limita poate.. fie ea de orice natura chiar si de bun simt, eu despre comunitatea din Constanta ce pot zice, ii cunosc de putin timp.. sa zic ca ar fi un an aproximativ, insa sunt dupa cum am mai spus niste persoane de nota 10+, aceleasi vorbe le pot spune si despre gaby care mi-a trimis cu ajutorul revistei niste stickere cu sigla forumului si la fel pot spune si despre kky (radu) sau despre oakyz ( laurentiu ) ca sunt persoane de nota 10+ cu siguranta daca o sa am vreodata ocazia sa ma plimb impreuna mih7ro si/sau spv13r o sa-mi faca o deosebita placere sau oricare alt membru de pe acest forum. Despre Dl. Mihnea nu pot sa spun decat ca am citit cu mare placere topicul atv-ului dvs. si am admirat si respectat ce inseamna sa fii pasionat de atv, din partea mea aveti tot respectul meu si dat fiind faptul ca am iesit si eu de cateva ori cu atvistii din Constanta pot spune ca nu a devenit mih7ro o obsesie pt nimeni, am fost si la intalnirile de joi, de cateva ori si chiar nu am auzit discutii sau critici despre atvistii din Bucuresti. De retinut este ca nu vreau sa fiu purtatorul de cuvant al comunitatii din Constanta si in tot postul pe care l-am scris acum am exprimat strict opinia si punctul meu de vedere. Va respect pe toti atvistii de pe acest forum, avand in vedere ca sunt mai mic ca si varsta va mai trece o vreme probabil pana voi deveni mai experimentat si mai activ intr-ale plimbarilor. Va urez Sarbatori fericite tuturor.


Dan.


sunt mai mult decat convins ca nu prezint nici un interes pentru cei din Constanta (exact ca si ceilalti) ca sa meritam sa fim adusi in discutiile voastre dar am simtit nevoia sa-mi confirmati acest sentiment biggrin.gif

Edited by mih7ro, 12 December 2008 - 09:42 PM.

  • 0

#70 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 12 December 2008 - 10:04 PM

daca tot se doreste o schimbare la acest topicului as veni cu o propunere catre admin si moderatori

daca puteti si vreti(deoarece nu mai are nici o legatura cu Razvan acest topic) as sugera schimbarea titlului in "COLTUL RUSINII" in asa fel incat sa mutam atentia catre noile subiecte
imi mentin afirmatiile ca acest topic are un rost foarte important intr-o comunitate chiar si una mica ca aceasta
  • 0

#71 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 12 December 2008 - 11:19 PM

QUOTE (mih7ro @ Dec 12 2008, 09:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sunt mai mult decat convins ca nu prezint nici un interes pentru cei din Constanta (exact ca si ceilalti) ca sa meritam sa fim adusi in discutiile voastre dar am simtit nevoia sa-mi confirmati acest sentiment biggrin.gif


acela a fost punctul meu de vedere, ramane sa spuna si ceilalti parerea lor dar oricum nu este nimic iesit din comun
  • 0

#72 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 12 December 2008 - 11:28 PM

Mihnea ... sincer ... vorbim des despre tine ... pentru ca esti un exemplu incredibil de bun pentru multe intamplari tragico-comice! Asta este pretul celebritatii!

In plus, tin sa multumesc pe aceasta cale lui Mihnea si Razvan ca ne-au demonstrat de ce trebuie sa-ti cumperi Yamaha, Suzuki, Bomba ... nu ... prietenii stii ce nu trebuie sa cumperi!

Va asteptam la mare de 1Mai cu inima deschisa ... punem de acum de gratar, ca berea este deja la rece!!!

Am uitat sa va spun ca eu datorez tuturor de pe forum ... pasiunea pentru ATV-uri!
  • 0

#73 undercover

undercover

    pasionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,053 posts
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:atv-4x4
  • Nume real:IOAN.M
  • Telefon:0766469431
  • Marca ATV:linhai 4x4 , kingquad 750
  • Numar ATV:atv

Posted 13 December 2008 - 02:51 AM

imi plac discutiile dar sincer nu felu acesta de discutii .... imi place sa intru pe forum sa discut de plimbari ,probleme mecanice, etc...
daca vreo data am ceva cu o persoana il sun si ii spun ce si cum ..de dulce//blabla.
si as mai vrea sa nu mai bagati in discutie comunitatea atvistilor din cta . respect colegi de forum si as vrea ca si ei sa aiba aceasi opinie.
in mai putin de 2 zile a avut 1300 de wiews, ar fi fost fantastic sa aiba acelasi audienta alte posturi mai interesante.

pararea mea e sa se inchida acest topic care sincer imi lasa un gust amar .... se poate deschide un alt topic " cu problemele intre atvisti"
  • 0

#74 fatcat

fatcat

    OLD IRON

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 998 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:arta īnaltă a supravieţuirii la oraş
  • Nume real:Robert
  • Telefon:0722 385...
  • Marca ATV:green Suzy
  • Numar ATV:B-XX-ATZ

Posted 13 December 2008 - 09:48 AM

QUOTE (undercover @ Dec 13 2008, 02:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
imi plac discutiile dar sincer nu felu acesta de discutii .... imi place sa intru pe forum sa discut de plimbari ,probleme mecanice, etc...
daca vreo data am ceva cu o persoana il sun si ii spun ce si cum ..de dulce//blabla.
si as mai vrea sa nu mai bagati in discutie comunitatea atvistilor din cta . respect colegi de forum si as vrea ca si ei sa aiba aceasi opinie.
in mai putin de 2 zile a avut 1300 de wiews, ar fi fost fantastic sa aiba acelasi audienta alte posturi mai interesante.

pararea mea e sa se inchida acest topic care sincer imi lasa un gust amar .... se poate deschide un alt topic " cu problemele intre atvisti"



Intru TOTUL de acord !
  • 0

#75 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 13 December 2008 - 10:49 AM

De acord cu undercover thumbsup.gif votez inchiderea topicului
  • 0

#76 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 13 December 2008 - 08:23 PM

QUOTE (undercover @ Dec 13 2008, 02:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
in mai putin de 2 zile a avut 1300 de wiews.............

pararea mea e sa se inchida acest topic care sincer imi lasa un gust amar .... se poate deschide un alt topic " cu problemele intre atvisti"


din pacate prima ta concluzie ar trebui sa ne dea tuturor de gandit sad.gif
iar cu a doua sunt si eu de acord deoarece motivul acestui post cred ca nu mai exista

Edited by mih7ro, 13 December 2008 - 08:24 PM.

  • 0

#77 rzv80

rzv80

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:rzv
  • Telefon:pm
  • Marca ATV:suzuki kq 700
  • Numar ATV:RZV

Posted 13 December 2008 - 11:21 PM

viata e deja prea scurta, asa ca nu o mai petreceti certandu-va. dupa mult timp am intrat pe forum si topicul mi-a sarit in ochii.niciodata un om ca razvan nu putea sa ramana dator cuiva.
si inca o chestie nu sunt din constanta...
  • 0

#78 georgel

georgel

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 81 posts
  • Gender:Male
  • Location:voineasa
  • Nume real:nedelcu george
  • Telefon:0748677055
  • Marca ATV:linhai muddy
  • Numar ATV:vl-05-vrh

Posted 14 December 2008 - 01:23 AM

ba ce neintelegeri de tot XXXXXl.app SARBATORI FERICITE ,UN AN NOU FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI

Edited by kky, 15 December 2008 - 05:20 PM.

  • 0

#79 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 15 December 2008 - 12:18 AM

georgel pot sa-ti inteleg mahnirea dar daca esti asa "direct" in exprimare ne inchid moderatori topicul.....oricum multi asta vor biggrin.gif asa ca hai sa pastram limitele decentei in exprimarea publica

Edited by kky, 15 December 2008 - 05:21 PM.

  • 0

#80 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 15 December 2008 - 09:26 AM

mihnea.....nici eu nu sunt reprezentantul atv-istilor din constanta......dar daca ne vedem la munte......clarificam sintuatia.....cu vin fiert si cu mici, ca sa vad ce mai ai de spus de comunitatea din constanta.....si sper sa ne intalnim cat mai multi atv-isti acolo....

gathering.gif



ps asa cum a spus si forte....va asteptam de 1 mai la mare.....ca sa avem cum sa comentam in forumul asta si la anu'....ca ramanem fara subiecte..... hysterical.gif :
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto