Jump to content



Photo

O Rusine De Atv-ist


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#41 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 11 December 2008 - 11:10 PM

Mei dar rai mai sunteti, dupa ce ca i-ati mancat micii si le-ati baut berea acum le mai luati si banii biggrin.gif tongue.gif Apropos, erati pe jos de ati putut sa consumati alcool? Acum imi dau seama ca de fapt ati incalcat legea... deci, aveti grija ca luati si amenda... de fapt ati consumat alcool in locuri publice... inca o amenda biggrin.gif

Propun mutarea topicului la... bancuri.
  • 0

#42 kky

kky

    KKY

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 400 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:ATV
  • Nume real:Radu
  • Telefon:0720.53.53.55
  • Marca ATV:Yamaha Grizzly 700 EPS SE
  • Numar ATV:B-10-KKY

Posted 11 December 2008 - 11:15 PM

Offf....... Bine ca s-a rezolvat cazul Mihnea, Petre VS Discovery.Hai sa inchidem topicul ca o dati in alte alea.
  • 0

#43 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 11 December 2008 - 11:35 PM

QUOTE (oakyz @ Dec 12 2008, 12:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Mihnea ... daca stau bine si ma gandesc e distractiv ... parca te si vad cum ii mancai omului din friptura si ii beai berea biggrin.gif


adevarul este ca astazi am auzit o groaza de treburi derivate din acest topic de genul:
- auzi iti aduci aminte ca mai aveam sa-ti dau 10 ron de la ultima iesire?
- bine ma stai linistit imi dai data viitoare cand ne vedem
- nu insist sa ne vedem sa-mi achit datoria....nu vreau sa ajung vedeta pe forum hysterical.gif

astazi foarte multi si-au amintit brusc ca au de dat sau de luat ceva thumbup.gif
  • 0

#44 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 11 December 2008 - 11:42 PM

Pai discovery ma sunat pana la urma, toti avem probleme dar se rezolva, sper eu superstition.gif
Dar dupa ce mam bucurat ca imi iau banii inapoi desi nu ii am ce vad, NAIRPIC care inteleg ca isi vrea micii si berea inapoi.
Alaturi de mihnea vin si eu si o sa incercam sa iti trimitem un porc de craciun, ca sa te bucuri si tu ca in perioada asta de criza ai facut o investitie buna.
Pai cum ma vam consumat noi deale gurii si am plecat ca nesimtitii.
Mai era si ziua mea, nu am venit eu cu vinu, gheata si apa si am pus eu personal oricui?
Nu am avut mancare si char ne am simtit si il tot intrebam pe forte cat ne costa dar nu a vrut sa accepte nimic, crede ne ca nu suntem oameni care sa ramanem datori.

Bai deci daca o sa va trimitem porcu, (poate cumparam unu de aici http://atvforum.ro/V...-Mi-t3450.html) poate se baga si lari ca si ala infuleca ca spartu din mancarea voastra, o sa il tai eu cu mana mea si il trimit cu DHL hysterical.gif hysterical.gif (PRIETENII STIU SI CE E CU DHL)

Nu pot sa cred asa ceva, DOAMNE as vrea sa stiu exact ce drac am mancat ca de baut bere sigur n u am baut ca sa platesc.

DAR TRIMIT PORCU, crescut cu dragoste de parintii mei sa te sature.
  • 0

#45 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 11 December 2008 - 11:42 PM

QUOTE (kky @ Dec 12 2008, 12:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Offf....... Bine ca s-a rezolvat cazul Mihnea, Petre VS Discovery.Hai sa inchidem topicul ca o dati in alte alea.


imi cer scuze inca o data pentru posturile mele si imi pare bine ca ne-ai mutat la OFF TOPIC hysterical.gif macar acuma,daca tot cu Razvan am rezolvat, putem sa ne aberam

sper sa ne mai suporti iar daca sarim calul sti tu ce sa faci banned.gif
  • 0

#46 oakyz

oakyz

    ATV-ist convins

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 677 posts
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Nume real:Laurentiu
  • Telefon:0
  • Marca ATV:Linhai 4x4 Aniversar
  • Numar ATV:DB-20-AKY

Posted 11 December 2008 - 11:47 PM


  • 0

#47 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 11 December 2008 - 11:50 PM

apropo, toti cei care ati fost la ziua mea, tre sa imi platiti vinul si scrumbia, si chiar si toti din statiunea mamaia ar trebui sa dea cate ceva ca au mirosit gratarul meu, la care ati fost si voi invitati dragii mei, toti de pe acest forum, ca de aia am carat atata vin. hysterical.gif hysterical.gif hysterical.gif
  • 0

#48 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 11 December 2008 - 11:52 PM

vreau sa mai precizez ca acest topic a devenit o satira, ca personajele sunt fictive si ca orice asemanare cu persoane reale este o pura intamplare, si ca trebuie tratata ca atare hysterical.gif hysterical.gif hysterical.gif

ACUM PUTEM SA ABERAM LINISTITI CA ESTE O SATIRA
  • 0

#49 lari

lari

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 405 posts
  • Nume real: Laurentiu
  • Telefon:745064269
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 700
  • Numar ATV:B-65-VUA

Posted 11 December 2008 - 11:53 PM

QUOTE (SPV13R @ Dec 11 2008, 11:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pai discovery ma sunat pana la urma, toti avem probleme dar se rezolva, sper eu superstition.gif
Dar dupa ce mam bucurat ca imi iau banii inapoi desi nu ii am ce vad, NAIRPIC care inteleg ca isi vrea micii si berea inapoi.
Alaturi de mihnea vin si eu si o sa incercam sa iti trimitem un porc de craciun, ca sa te bucuri si tu ca in perioada asta de criza ai facut o investitie buna.
Pai cum ma vam consumat noi deale gurii si am plecat ca nesimtitii.
Mai era si ziua mea, nu am venit eu cu vinu, gheata si apa si am pus eu personal oricui?
Nu am avut mancare si char ne am simtit si il tot intrebam pe forte cat ne costa dar nu a vrut sa accepte nimic, crede ne ca nu suntem oameni care sa ramanem datori.

Bai deci daca o sa va trimitem porcu, (poate cumparam unu de aici http://atvforum.ro/V...-Mi-t3450.html) poate se baga si lari ca si ala infuleca ca spartu din mancarea voastra, o sa il tai eu cu mana mea si il trimit cu DHL hysterical.gif hysterical.gif (PRIETENII STIU SI CE E CU DHL)

Nu pot sa cred asa ceva, DOAMNE as vrea sa stiu exact ce drac am mancat ca de baut bere sigur n u am baut ca sa platesc.

DAR TRIMIT PORCU, crescut cu dragoste de parintii mei sa te sature.



sunt un om responsabil si nu am am cum sa nu ma bag la porc .
  • 0

#50 lari

lari

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 405 posts
  • Nume real: Laurentiu
  • Telefon:745064269
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 700
  • Numar ATV:B-65-VUA

Posted 11 December 2008 - 11:58 PM

QUOTE (SPV13R @ Dec 11 2008, 11:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
apropo, toti cei care ati fost la ziua mea, tre sa imi platiti vinul si scrumbia, si chiar si toti din statiunea mamaia ar trebui sa dea cate ceva ca au mirosit gratarul meu, la care ati fost si voi invitati dragii mei, toti de pe acest forum, ca de aia am carat atata vin. hysterical.gif hysterical.gif hysterical.gif



satira, satira dar eu daca iti spun ca vreau banii pe aia care ti-am adus-o cadou imi iau ban pentru limbaj neadecvat.
  • 0

#51 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 12 December 2008 - 12:09 AM

inainte sa ma retrag nu pot sa nu remarc cat succes a avut acest topic,peste 700 de vizionari si 45 de raspunsuri pana acuma.
propun ca pe viitor sa posteze aici oricine a avut asemenea probleme,sa le dezbata public si deschis dand dreptul la replica deoarece numai asa putem elimina dintre noi elemente care "dauneaza grav sanatatii"
mai avem sansa sa descoperim si alte probleme,alte frustari asa ca distractia este asigurata
discovery2007 astazi fara sa vrea a fost vedeta zilei dar consider ca a trecut proba de foc si urmeaza reabilitarea
va vom tine la curent cu evolutia situatiei

in numele meu,a lui Lari si a lui Petre ii multumim lui NAIRPIC care ne-a adus o bucurie imensa in suflet,tot se aproprie craciunul si pe care il asteptam cu drag la noi unde il vom servi din putin nostru cu un mic si o bere rece

hi.gif
  • 0

#52 Forte

Forte

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,611 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Nume real:DMR
  • Telefon:0723/337007
  • Marca ATV:Linhai/Suzuki/Yamaha
  • Numar ATV:CT-xx-FRT

Posted 12 December 2008 - 12:32 AM

Daca este/era joi, inseamna ca avem intalnirea ATV-istilor din Constanta:
Tocmai m-am intors de la o tura cu ATV-ul pe nisipul fierbinte, normal ca dupa o baie in mare am fost si la spalatorie! 6 la masa si doar 2 calare pe ATV!

QUOTE (lari @ Dec 11 2008, 11:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
satira, satira dar eu daca iti spun ca vreau banii pe aia care ti-am adus-o cadou imi iau ban pentru limbaj neadecvat.


http://atvforum.ro/i...o...ost&p=21769

Eu vreau doar banii pentru "taxa de prima inmatriculare a unui BMW cu 4 roti" ... ca tot este la moda acum!
Organizam o mica demonstratie? Avem idei si energie! Uniti, vom invinge!

Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine!

  • 0

#53 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 12 December 2008 - 08:03 AM

Deci schimbati subiectul ca daca stau bine sa ma gandesc toti sunteti niste neseriosi. Puteati si voi sa dati un telefon (un Nokia ceva) la toti membrii forumului daca tot gasirati mici si bere gratis. Toate astea arata ca suntem o comunitate de egoisti si hrapareti si ca tineti totul pentru voi. Rusine sa va fie... daca nu se mai face o intalnire la care sa mai prestam ingurgitarea catorva mici stinsi cu niste bere.
Cat despre porc... ramane sa va hotarati care porc sa-l taiati si sa aveti grija sa fie un porc serios da?
Multa sanatate si sper sa nu avem probleme digestive. Banuiesc ca faceti "trichina" la porcul ala care vreti sa-l trimiteti si vedeti ca mai behaiau astia pe la tv de nu stiu ce porci infestati cu nu stiu ce chestie toxica, sper ca nu porcii aia vorbeati.
Ma opresc aici pentru ca o sa fiu acuzat de goana dupa posturi, altele decat cele inscrise in calendarele religioase. DIn cate intelesesem cine are cel putin 100 de posturi primeste din partea adminului 1 m cub de aer pentru umflat pneurile.
  • 0

#54 saisnoua

saisnoua

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Gender:Male
  • Location:fagaras
  • Nume real:cosmin
  • Telefon:0751288081
  • Marca ATV:renegade 1000 xxc

Posted 12 December 2008 - 08:47 AM

Daca spun cateva cuvinte urate imi dati si mie un porc? Ca mi tare foameeeeee. O sa il rambursez io la anu in rate sub forma de mici si bere GRATIS. Parerea mea. Hic
  • 0

#55 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 12 December 2008 - 09:37 AM

a degenerat tare discutia asta. ideea e ca s-a rezolvat. daca mihnea ar mai fi avut rabdare o singura zi, acest topic nu ar fi existat. dar chiar si asa nu cred ca isi au rostul toate discutiile astea. discutia ar fi trebuit sa fie inte mihnea, petre si razvan....restul facem doar sa umflam topicul. la problema de 1 mai....cred ca chiar nu ar trebui sa discutam. a fost distractie, lumea s-a simtit bine....si poate o sa mai facem astfel de intalniri....pacat ca s-a ajuns la asemenea discutii intre membrii ai forumului......
am vazut ca la un moment dat s-a pus problema excluderii lui razvand de pe forum.....asta cred ca e rusinos. majoritatea celor inscrisi pe acest forum au facut-o din dragoste pt. atv si nu ca sa dea teapa cuiva. nu cred ca se poate ameninta cu asa ceva....mai ales ca e vorba de un atv-is destul de vechi si activ......si apoi suntem o mana de oameni.....de ce sa ne certam intre noi cand problemele se pot rezolva mult mai simplu....pacat.....
asa cum am postat mai sus...am de recuperat 100 euro de la un membru de pe forum, care are un statut destul de bun pe forum. dar sincer, decat sa fac omul de ras, mai bine pierd cei 100 de euro. nu sunt milionar, dar sincer mi-ar fi mie rusine sa-l fac de ras pentru asta. cred ca, cand va avea timp sa intre pe forum isi va aduce aminte sa imi returneze banii.....

pentru toti cologii atv-isti.....numai respect...... thumbsup.gif

Edited by gaby72ro, 12 December 2008 - 09:38 AM.

  • 0

#56 Dan.ct

Dan.ct

    Membru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 608 posts
  • Gender:Male
  • Location:Constanța
  • Nume real:Dan
  • Telefon:mobil
  • Marca ATV:Quad 250
  • Numar ATV:galben

Posted 12 December 2008 - 10:18 AM

Votez pentru o impacare intre partile implicate in aceasta neintelegere. Macar in spiritul sarbatorilor din cate am citit despre fiecare, de cand sunt membru pe forumul acesta toti sunteti oameni buni si nu merita sa tineti dusmanie, mai votez impotriva suspendarii dreptului de a intra pe forum a lui discovery. O zi buna va doresc tuturor.


Dan.


tabletalk.gif
  • 0

#57 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 12 December 2008 - 01:29 PM

QUOTE (lari @ Dec 11 2008, 11:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sunt un om responsabil si nu am am cum sa nu ma bag la porc .


Desi nu am participat la acea iesire, ma bag si io la porcul respectiv ....asa...anticipat .

In rest, daca tot se dau bani in stanga si in dreapta pe-aici....da-ti-mi va rog si mie 200.000 euro ca-mi trebuie pana in ianuarie laugh.gif. (ianuarie 2099 biggrin.gif )

Serios ca-mi trebuie....am de facut niste plati, am vandut o retea catv, dar banii mi-i vad abia in ianuarie....sad.gif si acum sunt prins cu usa de niste cecuri....
  • 0

#58 fatcat

fatcat

    OLD IRON

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 998 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:arta īnaltă a supravieţuirii la oraş
  • Nume real:Robert
  • Telefon:0722 385...
  • Marca ATV:green Suzy
  • Numar ATV:B-XX-ATZ

Posted 12 December 2008 - 02:05 PM

Ia stati asa ! Uite ce propun eu: PORCUL ce urmeaza sa-l donam (particip si eu din spirit de echipa), il ducem undeva la deal, munte sau mare si il frigem impreuna.
Impreuna inseamna toti cei care au chef sa vina, implicati sau nu in povestea asta.

Astfel rezolvam:
1. sacrificarea porcului impacarii,
2. impacarea partilor cu lacrimi si probabil dureri de stomac si cap, urmare a betiei aferente,
3. eventual reglarea datoriilor (care este sau vor fi),
4. noi datorii (culinare sau bahice) a acelor care vin cu mana goala, fata de "donatori", deci
5. o premiza pentru alta reglare de conturi (s.a.m.d)
4. un eveniment de neuitat,ateveala, potol si bere fara regrete (e pentru un scop nobil - porcul impacarii)
si nu mai stiu ce sa aberez, mai scrieti si voi...

Oricum, propunerea e serioasa, eu unul va cunosc pe toti si mi-ar fi realmente jena sa nu mai pot sa ma duc sa ma intalnesc cu gasca constantenilor sau cu altcineva implicat, fiindca ne-am muit aici pe forum pentru datorii.

Propun chiar si locul si perioada: Dobrogea de nord - Muntii Macinului, mai 2009. Ca e un fel de munte-deal aproape de mare.
Ce parere aveti?
  • 0

#59 nairpic

nairpic

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 139 posts
  • Gender:Male
  • Nume real:ciprian mira
  • Telefon:766257735
  • Marca ATV:kimco mxu 500
  • Numar ATV:CT-01-MIR

Posted 12 December 2008 - 05:09 PM

multumesc frumos baietilor din bucuresti, multumesc si pentru porc si pt bere si pt urarile de bine pe care le faceti.
va multumesc pt sinceritatea dialogului si in special multumesc fratilor atv-isti constanteni pentru "sustinerea" celor spuse de mine aici. Poate o mare gresala din partea mea ca v-am spus voua ce noi toti vorbeam acolo.
Mihnea daca te-ai suparat... asa este. Probabil daca spui ce ai de spus si nu " fentezi" un pic cu vorbe dulci, adevarul uneori poate fi foarte amar.
Nici un fel de problema, din parte mea SINCERE urari de bine!
  • 0

#60 Paul

Paul

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 441 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:1
  • Nume real:Paul
  • Telefon:0729934401
  • Marca ATV: Arctic Cat rosu ca focul
  • Numar ATV:B-11-WKW

Posted 12 December 2008 - 05:44 PM

Poate o mare gresala din partea mea ca v-am spus voua ce noi toti vorbeam acolo. .....acum sa vezi scandal!!!!
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto