Jump to content



Photo

Grizzli 700 Sau King Quad 750 Axi


  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#61 Keoru

Keoru

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dr.Tr.Severin
  • Nume real:qazwsx
  • Telefon:0746000111
  • Marca ATV:Butzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:de caruta

Posted 08 August 2009 - 08:41 AM

nu stiu cum o sta cel de`al doilea pasager pe un renegade, mai confortabil sau nu prea, fata de butzuki. ma intereseaza mai mult aspectul acesta pentru ca mai tot timpul merg cu sotia in plimbari, si cand nu merge ea gasesc pe cine sa iau cu mine prin paduri , glumeam. rolleyes.gif
  • 0

#62 mihairinspeed

mihairinspeed

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 posts
  • Gender:Male
  • Location:SLATINA
  • Interests:ATV
  • Nume real:Mihai
  • Telefon:0722222222
  • Marca ATV:YAMAHA GRIZZLY 700 EPS
  • Numar ATV:OT-11-XXX

Posted 08 August 2009 - 09:30 PM

QUOTE (Catalin_LMX @ Aug 7 2009, 11:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Eu sunt la al 2-lea Grizzly si crede-ma ca nu mi-as lua altceva. Am si KQ la serviciu si nu se compara. Frana de motor la Yamaha este dementiala, are cele mai comode suspensii, este incredibil de ergonomic, servo face toti banii (dupa o zi de offroad nu te doare nimic), sa nu mai vorbim de fiabilitate (am cu primul 8000km si nu am schimbat nici placutele de frana) smile.gif M-am rasturnat destul de rau cu Grizzly-ul de curand si in afara de plasticuri nu a avut nicmic, adica sasiul a rezistat eroic in comparatie cu loviturile primite...La KQ am schimbat la 5000 tampoanele la motor, bucsile de la bascule si ceva pe la coalana de directie. Singura treaba care trebuie sa o faci la Grizzly dupa ce il cumperi este sa-i pui jante mai late pe spate sau distantiere ca are centrul de greutate mai sus decat Suzuki si tinde sa se rastoarene. Eu am set de jante Douglas Cast (fata normale-spate mai late) si crede-ma ca nu-i mai faci nimic pe panta laterala smile.gif
Nu spun ca Suzuki e un atv prost doar faceam o comparatie...
Bafta


Catalin,eu declar postul tau cel mai bun.Cea mai buna comparatie o poti face NUMAI atunci cand cunosti bine ambele modele .

Edited by mihairinspeed, 08 August 2009 - 09:31 PM.

  • 0

#63 yanq

yanq

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • Gender:Male
  • Location:Buzau
  • Nume real:Iancu E.
  • Telefon:0722000000
  • Marca ATV:KingQuad 750AxI
  • Numar ATV:BZ-99-ATV

Posted 09 August 2009 - 01:31 AM

QUOTE (Keoru @ Aug 8 2009, 09:41 AM) <{POST_SNAPBACK}>
nu stiu cum o sta cel de`al doilea pasager pe un renegade, mai confortabil sau nu prea, fata de butzuki


..nu stiu cum cari tu al doilea pasager....smile.gif la mine pasagerul sta ok pe suzuki....am rezolvat cu un burete dintr-un scaun de oltcit pus intre sa si gratarul portbagajului..e foarte comod...il "montez" doar la drumuri lungi...e inestetic dar confortul conteaza...smile.gif

Edited by yanq, 09 August 2009 - 01:33 AM.

  • 0

#64 Keoru

Keoru

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dr.Tr.Severin
  • Nume real:qazwsx
  • Telefon:0746000111
  • Marca ATV:Butzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:de caruta

Posted 09 August 2009 - 02:04 AM

eu si cu pasagerul numaru` 1 wink.gif avem loc pe sa , dar despre al doilea nu stiu ce sa zic , nu am avut oltcit, decat o dacie sport si la aia buretele s`a cam mancat de la timp, de la soare, dar o sa caut de oltcit.
  • 0

#65 SPV13R

SPV13R

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,537 posts
  • Location:Bucuresti - Brasov
  • Nume real:stanescu petru
  • Telefon:745383430
  • Marca ATV:SUZUKI/YAMAHA/CFMOTO
  • Numar ATV:B-XX-XEB

Posted 12 August 2009 - 09:36 PM

Nici un atv nu e cel mai tare, poate doar ca este cel mai bun pt cineva.
Mie mi se potriveste ceva pentru ca am anumite cerinte, asta nu inseamna ca e bun si pentru tine.
Fiecare trebuie luat separat nu poti sa generalizezi.
happybday.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto