Jump to content



Photo

Head-to-head


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#61 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 02 February 2010 - 10:40 AM

recunosc greseala fata de diferentialul On-demand de la Polaris pe care l-am confundat cu visco-lock-ul de la BRP.....
danielKQ a descris destul de bine defectele si calitatile fiecarui model (din propriile experiente)
noi am fost mai "rudimentali" (a se citi sentimentali) in exprimare si cred ca ne-a luat putin valul
personal am uitat de Gaby si Polarisul lui.......sorry man......nu vroiam sa te supar biggrin.gif

ca o nota de incheiere personala sper sa am ocazia sa intalnesc cat mai multe Polaris-uri pe teren asa cum ma bucur cand vad BRP-uri.......Crinuleeeee te astept la Valcea hysterical.gif (pentru cine nu stie el a fost primul posesor de BRP care s-a contrat cu stilul verbal agresiv Bex)
asa cum sunt convins ca ne vom intelege de minune cu el la fel sunt convins ca s-ar intampla si cu suspendatii de astazi........suntem pasionali dar nu si sariti de pe axa

hi.gif
  • 0

#62 gaby72ro

gaby72ro

    Super ATV-ist

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,522 posts
  • Gender:Male
  • Location:CONSTANTA
  • Nume real:Constantin Gabriel
  • Telefon:0744518543
  • Marca ATV:ex KINGQUAD 700
  • Numar ATV:s-a dat...

Posted 02 February 2010 - 10:45 AM

lasa ca o sa continuati la Valcea..... hysterical.gif
  • 0

#63 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 02 February 2010 - 11:12 AM

Mircea te rog fii mai explicit in afirmatia ta.."nu e acelasi lucru cu improscatul unui user de pe forum" ceea ce cred ca in acel comentariu nu sa facut sau daca te rog atragemi atentia..

Poate nu am citit destul de bine sau mi-a scapat din vedere anumite subtilitati referitoare la un user anume in comentariul facut de  danilaKQ.

Uite ce am apreciat cel mai mult la acel comentariu: "iar cele spuse mai sus sunt doar constatari facute de mine si nu iau partea niciunui constructor sau vanzator de atv-uri,nu am vrut sa laud ceva sau sa atac altceva.Cu stima."
  • 0

#64 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 02 February 2010 - 11:14 AM

Nu la tine m-am referit Iulian. Tu ai fost foarte corect si ponderat in afirmatii,ca de obicei de altfel smile.gif. E vorba de niste posturi editate/sterse....autorii....se stiu ei smile.gif. Asta a si constituit de fapt motivul infiintarii acestui topic.
  • 0

#65 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 02 February 2010 - 11:43 AM

Ok. am inteles si sunt de acord cu tine in ceea ce priveste banarea celor ce depasesc limita bunului simt. Dar eu asi mai zice sa fie si exclusi de pe forum cei cu incalcari repetate de limbaj neadegvat..
  • 0

#66 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 02 February 2010 - 12:45 PM

QUOTE (richelieu @ Feb 2 2010, 11:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu la tine m-am referit Iulian. Tu ai fost foarte corect si ponderat in afirmatii,ca de obicei de altfel . E vorba de niste posturi editate/sterse....autorii....se stiu ei . Asta a si constituit de fapt motivul infiintarii acestui topic.


dar la cine te refereai draga hysterical.gif

@ GRAMER chiar daca am exagerat putin nu imi aduc aminte sa fi folosit cuvinte vulgare gratuite sau jigniri de cartier
putem vedea si partea plina a paharului, in felul lor aceste discutii fac bine.....omoara monotonia si aprind spiritul competitional thumbsup.gif

ce mama dracu nu suntem mironosite
  • 0

#67 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 02 February 2010 - 02:48 PM

QUOTE (mih7ro @ Feb 2 2010, 10:45 AM) <{POST_SNAPBACK}>
dar la cine te refereai draga hysterical.gif

@ GRAMER chiar daca am exagerat putin nu imi aduc aminte sa fi folosit cuvinte vulgare gratuite sau jigniri de cartier
putem vedea si partea plina a paharului, in felul lor aceste discutii fac bine.....omoara monotonia si aprind spiritul competitional thumbsup.gif

ce mama dracu nu suntem mironosite


Nu ma refeream la cineva anume numai ca este o mare diferenta intre a te contrazice din anumite motive fie ele intemeiate sau nu si a fi trivial si mistocar.


Acestea ar trebui sanctionate la maxim. EXCLUDERE DIN FORUM.

Cam asta inteleg eu discutii de bun simt iar trivialitati si injosiri a unor useri au fost nenumarate. Nu am nominalizat pe cineva anume dar de este cazul o voi face asa ca.... SCUZATIMI DORINTA DE A FI CIVILIZAT.
  • 0

#68 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 02 February 2010 - 03:05 PM

In cazul in care vi se pare aiurea comportamentul vreunui user, folositi va rog butonul de Report. Chiar pe toate nu le vom putea vedea si noi, asa ca e bine sa ni se mai atraga atentia din cand in cand.
  • 0

#69 catalin vintila

catalin vintila

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 467 posts
  • Gender:Male
  • Location:brasov-sacele
  • Nume real:Catalin Vintila
  • Telefon:0744.566.492
  • Marca ATV:CF Moto 500 A
  • Numar ATV:BV 65 CDV

Posted 02 February 2010 - 03:28 PM

@ Gramer : hi.gif
  • 0

#70 Norian

Norian

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,026 posts
  • Nume real:...
  • Telefon:...
  • Marca ATV:...

Posted 02 February 2010 - 03:33 PM

Daca e sa revenim On Topic:

Pe mine ma enerveaza foarte tare o chestie pe forumul asta: cu foarte putine exceptii, toti au atv-ul perfect si nimeni nu are vreodata probleme si niciun model nu are probleme specifice. In other words, no offence catre nimeni, dar eu cand vreau SA INVAT ceva despre ATV-ul MEU sau AM O PROBLEMA cu ATV-ul meu apelez la forumurile din STATE. Acolo, de fiecare data am gasit ceea ce ma interesa fara sa postez, deja se discutase despre ele.
Sunt zone dedicate fiecarui model cu probleme specifice si mai ales CE SA FACI si CE SA NU FACI cu un anumit model ca sa eviti aparitia problemelor.

No offence, dar de pe forumul asta nu as fi aflat niciodata secretele cuplarii/decuplarii 4x4 sau a diff-lock-ului la Brute Force, pentru ca cine stie - tine pentru el, pe principiul "sunt mult prea destept ca sa discut cu toti fraierii" thumbdown.gif Aici e atitudinea pe care o au IT-istii cand un user oarecare ii intreaba despre o functie si ii deranjeaza din procesul foarte intens ale creatiei.

Ei, las, aia din State, asa prosti si redusi cum ii consideram noi, europenii, sunt foarte uniti cand vine vorba de pasiuni din astea de nisa gen atv si acei "rednecks" sau "hillbillies" stiu sa dea sfaturi foarte utile si pe un ton mai mult decat ok.


Consideratiile de mai sus se refera doar la sfaturi. Cand vine vorba de probleme, e liniste totala.

Noi folosim acest forum in mare parte pentru mistocareli si chaturi mai mult sau mai putin ieftine, dar cand e vorba despre zona tehnica....liniste si pace.
Ok, nu suntem toti ingineri si mecanici de atv-uri, poate ca unii nu ne pricepem, dar de fiecare data cand se incearca macar ducerea discutiei intr-o anumita zona se lasa cu mistocareli si deturnarea discutiei.

Sunt cativa pe forum, pe care ii apreciez, pentru ca vin cu posturi de calitate si cu pareri tehnice argumentate macar cu experienta proprie. Aici niciodata nu o sa gasesti o discutie despre cati km te tine un motor, cand trebuie sa te gandesti la reparatii, ce probleme pot aparea si altele.

Cand vine vorba de comparatii intre modele, evident toata lumea are produsul perfect, un fel de prelungire a falusului si toata lumea isi da la gioale si arunca cu noroi si argumente mai mult sau mai putin tendentioase.

Ca o scurta comparatie pe care am mai facut-o, daca aruncam un ochi pe VW Forum, o sa vedem ce inseamna o COMUNITATE ADEVARATA

Noi suntem la ani lumina de oamenii aia. Au cei mai multi useri din forumurile romanesti - exceptand softpedia - si acolo gasesti tot: zone de misto-uri, socializare, intalniri, dar si sfaturi serioase, zone complete de DYI si ma refer la chestii complexe, nu doar cum sa schimbi becurile...
Exista zone tehnice si cu probleme pentru fiecare marca/model/motor si sunt unii cu A6 de >50,000E carora nu le e rusine sa recunoasca ca masina lor poate avea probleme si nu arunca cu noroi in unul cu Polo de exemplu spunandu-i ca are o masina de rahat si ca e un frustrat pentru ca nu si-a permis A6.

Multumesc celor care au citit acest post, pentru ca sunt destui pentru care un asemenea post e un efort prea mare...

Edited by Norian, 02 February 2010 - 03:35 PM.

  • 0

#71 eu63n

eu63n

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 75 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:-
  • Telefon:-
  • Marca ATV:suzuki king quad 750
  • Numar ATV:bh 75 kng

Posted 02 February 2010 - 03:56 PM

Buna ziua! am tot citit pe topicu asta tot felu de chestii urate despre polaris...probabil asa e cu polarisul vechi dar...ati condus careva noul sportsman 850xp EPS? thumbup.gif . E ceva de vis. Nu simti gropile, frana de motor e ireprosabia, perfecta as putea zice, Putere parca pana la infinit, stabilitate imensa:)). Eu nu am KQ , o mare difenta intre cele doua desi KQ-ul e mai sportiv, mai usor ca polarisu. Oricum...senzatia de "tractor" nu iti trece nici acum pentru XP.
  • 0

#72 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 02 February 2010 - 04:06 PM

@norian: sectiunea exista, dar din pacate, greu vei gasi oameni care sa se apuce sa-si povesteasca problemele. Unii de lene, altii din orgoliu, altii din prostie...altii stiu eu de ce, dar cam asta e situatia din cate am vazut. Oamenii asteapta sa aiba probleme, pentru a pune intrebari despre solutionare. Foarte putini oameni au avut bunavointa sa faca un DIY despre ceva. Dar, repet, deschiderea unor astfel de threaduri, monomarca sau generaliste, este la indemana oricui.
  • 0

#73 eu63n

eu63n

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 75 posts
  • Gender:Male
  • Location:Oradea
  • Nume real:-
  • Telefon:-
  • Marca ATV:suzuki king quad 750
  • Numar ATV:bh 75 kng

Posted 02 February 2010 - 05:17 PM

QUOTE (eu63n @ Feb 2 2010, 03:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Buna ziua! am tot citit pe topicu asta tot felu de chestii urate despre polaris...probabil asa e cu polarisul vechi dar...ati condus careva noul sportsman 850xp EPS? thumbup.gif . E ceva de vis. Nu simti gropile, frana de motor e ireprosabia, perfecta as putea zice, Putere parca pana la infinit, stabilitate imensa:)). Eu nu am KQ , o mare difenta intre cele doua desi KQ-ul e mai sportiv, mai usor ca polarisu. Oricum...senzatia de "tractor" nu iti trece nici acum pentru XP.

O mica gresala: am zis "Eu nu am KQ". Vroiam sa zic: eu am KQ. dry.gif
  • 0

#74 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 02 February 2010 - 05:53 PM

QUOTE (GRAMER @ Feb 2 2010, 02:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu ma refeream la cineva anume numai ca este o mare diferenta intre a te contrazice din anumite motive fie ele intemeiate sau nu si a fi trivial si mistocar.
Acestea ar trebui sanctionate la maxim. EXCLUDERE DIN FORUM.
Cam asta inteleg eu discutii de bun simt iar trivialitati si injosiri a unor useri au fost nenumarate. Nu am nominalizat pe cineva anume dar de este cazul o voi face asa ca.... SCUZATIMI DORINTA DE A FI CIVILIZAT.


TRIVIÁL, -Ă, triviali, -e, adj. Vulgar, ordinar; obscen, necuviincios, indecent, scabros.
cumva te referi la mine? daca da atunci sa-mi arati unde am fost eu trivial ca ma autoexclud singur de pe forum
mistocar am fost si voi mai fi atata timp cat umorul nu ma va parasi......daca esti mistocar nu inseamna neaparat ca esti necivilizat


QUOTE (richelieu @ Feb 2 2010, 04:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
@norian: sectiunea exista, dar din pacate, greu vei gasi oameni care sa se apuce sa-si povesteasca problemele. Unii de lene, altii din orgoliu, altii din prostie...altii stiu eu de ce, dar cam asta e situatia din cate am vazut. Oamenii asteapta sa aiba probleme, pentru a pune intrebari despre solutionare. Foarte putini oameni au avut bunavointa sa faca un DIY despre ceva. Dar, repet, deschiderea unor astfel de threaduri, monomarca sau generaliste, este la indemana oricui.


din pacate Norian are perfecta dreptate iar tu ai sintetizat cea ce i-as fi raspuns si eu
cand am nevoie de informatii tot pe site-urile americane ma uit

Edited by mih7ro, 02 February 2010 - 05:55 PM.

  • 0

#75 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 02 February 2010 - 06:35 PM

QUOTE (eu63n @ Feb 2 2010, 03:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Buna ziua! am tot citit pe topicu asta tot felu de chestii urate despre polaris...probabil asa e cu polarisul vechi dar...ati condus careva noul sportsman 850xp EPS? thumbup.gif . E ceva de vis. Nu simti gropile, frana de motor e ireprosabia, perfecta as putea zice, Putere parca pana la infinit, stabilitate imensa:)). Eu nu am KQ , o mare difenta intre cele doua desi KQ-ul e mai sportiv, mai usor ca polarisu. Oricum...senzatia de "tractor" nu iti trece nici acum pentru XP.

Din punctul meu de vedere, Polaris are doua mari bube: 1. E urat de nu m-as putea apropia de el fara sa ma sperii laugh.gif si 2. Modul in care au gandit succesiunea treptelor...mi se pare cu poponetzul : Treapta L este intre N si H...si nu la capat, cum ar fi mai logic. Adica, pentru a ajunge in H, treapta cea mai folosita de altfel, trebuie tot timpul sa treci prin L. Pe plan secundar, ar mai fi si masa foarte mare, care poate avea anumite avantaje, dar nu unde folosesc eu atv-ul..si lipsa sportivitatii. Mai e si faptul ca, intre un atv care face anumite treburi asistat de software si unul care le face nativ, prin constructie, il prefer pe cel din urma, chiar daca overall ar fi mai putin performant. Cu cat e mai simplu, un lucru e mai fiabil.
  • 0

#76 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 02 February 2010 - 09:45 PM

QUOTE (mih7ro @ Feb 2 2010, 03:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
TRIVIÁL, -Ă, triviali, -e, adj. Vulgar, ordinar; obscen, necuviincios, indecent, scabros.
cumva te referi la mine? daca da atunci sa-mi arati unde am fost eu trivial ca ma autoexclud singur de pe forum
mistocar am fost si voi mai fi atata timp cat umorul nu ma va parasi......daca esti mistocar nu inseamna neaparat ca esti necivilizat




din pacate Norian are perfecta dreptate iar tu ai sintetizat cea ce i-as fi raspuns si eu
cand am nevoie de informatii tot pe site-urile americane ma uit


@mih7ro - Inainte de a citi in engleza site-urile americane ,citeste in limba romana ceea ce am scris EU mai sus si vezi de am pronuntat sau am facut o aluzie la tine sau persoana ta.


Daca gasesti asa ceva chiar te rog sa apelezi la un moderator pentru a-mi primi SANCTIUNEA.
  • 0

#77 Richelieu

Richelieu

    Membru Arfos

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,466 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Nume real:Mircea Muntean
  • Telefon:724031626
  • Marca ATV:Suzuki KingQuad 700

Posted 02 February 2010 - 10:27 PM

Eu cred ca amandoi sunteti victimele unei neintelegeri..
  • 0

#78 Smeagol

Smeagol

    A.R.F.O.S Club

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,618 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:pierdut chef de munca....il declar nul
  • Nume real:mihnea
  • Telefon:mai nou....rezervat
  • Marca ATV:KQ 700 Xcc special
  • Numar ATV:galbejit....si nu am nevoie de ITP

Posted 02 February 2010 - 10:27 PM

QUOTE (GRAMER @ Feb 2 2010, 09:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
@mih7ro - Inainte de a citi in engleza site-urile americane ,citeste in limba romana ceea ce am scris EU mai sus si vezi de am pronuntat sau am facut o aluzie la tine sau persoana ta.
Daca gasesti asa ceva chiar te rog sa apelezi la un moderator pentru a-mi primi SANCTIUNEA.


te aprinzi usor si vad ca folosesti cu brio mistourile thumbsup.gif ......doar te-am intrebat pentru ca in acel post ai folosit citatul meu si am crezut ca te referi la mine deoarece este evident ca, pe subiectul acestui post, nu suntem de aceasi parte

hai zi ca nu ti-a placut sa ma iei la misto biggrin.gif
  • 0

#79 GRAMER

GRAMER

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 posts
  • Gender:Male
  • Location:ROMAN
  • Nume real:iulian
  • Telefon:0788252681
  • Marca ATV:suzuki KQ 750 AXI
  • Numar ATV:NT06YGC

Posted 02 February 2010 - 11:54 PM

QUOTE (mih7ro @ Feb 2 2010, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
te aprinzi usor si vad ca folosesti cu brio mistourile thumbsup.gif ......doar te-am intrebat pentru ca in acel post ai folosit citatul meu si am crezut ca te referi la mine deoarece este evident ca, pe subiectul acestui post, nu suntem de aceasi parte

hai zi ca nu ti-a placut sa ma iei la misto biggrin.gif


NU , nu te-am luat la misto si nu ami permit acest lucru fiindca ...inca nu ne tutuim si nici nu ne cunoastem personal. Ca sa intelegi mai bine ma refeream la unele afirmatii (si aici bateam moneda) facute de unii "colegi de breasla" la adresa celor din SACELE , pe care i-am cunoscut personal si ca parere personala nu meritau acest lucru. Nu am condamnat pe nimeni dar am facut un amendament la exprimare si spre fericirea noastra sa incetat si am mai putut sa aflam cate ceva despre desfasurarea intalnirii.


Cu aceasta lamurire sper ca dialogul dintre noi a luat sfarsit, probabil pina la o eventuala intalnire ...personal. Cel putin din partea mea.

Salutari si numai de bine ati doresc.

 [APROPÓ] I. adj. (fam.) ce voiam să spun! fiindcă a venit vorba! II. s. n. aluzie răutăcioasă la adresa cuiva. (< fr. à-propos)

Nu-mi ridica mingea la fileu ca nu stii ce racheta am in mana. thumbsup.gif
  • 0

#80 gaby

gaby

    ATVMAG

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,123 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Otopeni
  • Interests:ATV
  • Nume real:Vatafu Gabriel
  • Telefon:0723.632.400
  • Marca ATV:Polaris Scrambler 500HO
  • Numar ATV:B-55-SJA

Posted 03 February 2010 - 04:36 AM

Mihnea stai linistit ca nu am cum sa ma supar pe tine; te stiu prea bine ca esti glumetz si pus pe shotii (am scris asa sa nu se inteleaga pe sotii - neveste). Ma refeream la atacurile astea majore catre marca Polaris, mai la un misto, mai la un adevar, etc. Am facut o comparatie cu BRP pentru ca si alea au probleme ce pot fi puse in evidenta, nu ca as avea eu personal vreo problema cu ele. Pana la urma vorbim de unul din cei mai mari producatori de ATV, daca nu de cel mai mare - cea mai completa gama as spune ... de la quaduri de copii, la utilitare (mai mult sau mai putin sport), la SxS, 6x6, etc.
E o discutie mult prea plina de flame-uri ca sa o putem face in grup (ce erotic suna smile.gif)) pentru ca oricat am incerca, fiecare tinde sa tina cu marca in care a investit o suma buna de bani.
Important este pana la urma sa ai un ATV care sa te multumeasca in cea mai mare masura pentru suma de bani pe care iti permiti sa o investesti in el.
Nu va mai certati si nu va mai aruncati unul altuia ca acum va gasesc cateva greseli de exprimare de caciula (nu ca la mine nu ar fi) dar orele astea tarzii sau mai corect matinale, precum si stresul generat de flame-uri ... naste copii cu malformatii tongue.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto