Jump to content



Photo

Agrement


  • This topic is locked This topic is locked
99 replies to this topic

#41 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 30 March 2011 - 10:03 AM

biggrin.gif

Ce s-a infierbantat Cosmin biggrin.gif
  • 0

#42 engime007

engime007

    Welcome to my world, the World of What the Fuck is Going On

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:Suzuki
  • Nume real:cosmin nicolae
  • Telefon:0733 700 890
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 AXI
  • Numar ATV:B 444 RXS

Posted 30 March 2011 - 10:12 AM

Pai zi si tu Cristi !

Asta iar a inceput cu prostiile lui smile.gif
  • 0

#43 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 10:25 AM

Lasand glumele si rautatile la o parte - as vrea sa spun un singur lucru . Asa cum alegerea voastra este respectata si nu este blamata cu argumente de genul ( am vazut la service , am auzit la un prieten - stiu eu etc ) cred ca se poate accepta si reciproca.
Pe de alta parte la invitatii facute in genul - hai sa vedem care e mai tare va fi greu sa fie onorate cu atat mai mult cu cat se cunoaste " afinitatea grupului " spre discutii de genul mentionat mai sus si care nu stiu in ce masura folosesc comunitatii mici in care gravitam pe aici.
Succes in investigarea inceputa - cel mai bun e pentru fiecare ce are sau dupa caz ce-si doreste ca si aplicatie.
  • 0

#44 engime007

engime007

    Welcome to my world, the World of What the Fuck is Going On

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:Suzuki
  • Nume real:cosmin nicolae
  • Telefon:0733 700 890
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 AXI
  • Numar ATV:B 444 RXS

Posted 30 March 2011 - 10:45 AM

@Duc - Nu te mai supara. smile.gif Acest topic a fost deschis de cineva care isi doreste un atv ptr doua persoane si m-am gandit la ce e mai bun ptr el. Nu i-am recomandat ce am avut eu ( Kawa bf 750 ) si nici ce am in momentul de fata ( king quad 750 ). M-am gandit ca daca tot are 7000 sa dea pe un atv, macar sa-si ia unul care sa-l bucure enorm, respectiv 800 outlander max.

Referitor la discutiile de mai sus : sportsman850xp e clientul nostru mai vechi si stiu despre ce vb smile.gif
Eu nu vorbesc de cel mai bun atv care exista pe acest pamant, ci de cel mai bun pe care si-l poate cumpara cel care a deschis topicul...in aprox 7000 eur.

Sper ca m-ai inteles si iti spun sincer ca nu am nimic cu marca de atv pe care o posezi, dar daca se poate mai mult, de ce nu?! smile.gif

Edited by engime007, 30 March 2011 - 10:45 AM.

  • 0

#45 primarius

primarius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 posts
  • Gender:Male
  • Location:rm. valcea
  • Nume real:marius popescu
  • Telefon:0731xxxxxx
  • Marca ATV:renegade 1000xxc
  • Numar ATV:calimanesti

Posted 30 March 2011 - 11:04 AM

Pe de alta parte la invitatii facute in genul - hai sa vedem care e mai tare va fi greu sa fie onorate cu atat mai mult cu cat se cunoaste " afinitatea grupului " spre discutii de genul mentionat mai sus....

Afinitatea grupului nostru spre exemplu, este de a face offroad, si nu rallyraid sau comentarii anoste.
Ma repet fara a fi malitios, ca invitatia ramane valabila, deoarece consider ca suntem destul de deschisi spre nou si a vedea ce pot si alte utilaje dar nu in sensul care e mai tare din parcare ca pilot! Ca asa spre exemplu il avem pe Costica care probabil si pe un Linhai ne-ar da clasa multora!
Ne referim strict la utilaj!
Si probabil o sa va si placa! rolleyes.gif
  • 0

#46 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 11:17 AM

Nu m-am suparat deloc- iar daca asta e tot ce puteti nu aveti decat sa continuati ! Iar topicul am vazut de ce a fost deschis - am si postat la subiect dar asta nu inseamna ca pot accepta cand cineva - bate campii cu argumente de genul enumerat anterior.
Detest in general genul asta de polemica ieftina ......atata tot .
  • 0

#47 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 11:29 AM

QUOTE (primarius @ Mar 30 2011, 12:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pe de alta parte la invitatii facute in genul - hai sa vedem care e mai tare va fi greu sa fie onorate cu atat mai mult cu cat se cunoaste " afinitatea grupului " spre discutii de genul mentionat mai sus....

Afinitatea grupului nostru spre exemplu, este de a face offroad, si nu rallyraid sau comentarii anoste.
Ma repet fara a fi malitios, ca invitatia ramane valabila, deoarece consider ca suntem destul de deschisi spre nou si a vedea ce pot si alte utilaje dar nu in sensul care e mai tare din parcare ca pilot! Ca asa spre exemplu il avem pe Costica care probabil si pe un Linhai ne-ar da clasa multora!
Ne referim strict la utilaj!
Si probabil o sa va si placa! rolleyes.gif


Da ! E visul tuturor useri-lor de Polaris . Cred ca va fi coada in curand de Polaris-uri la iesirile voastre - nici nu inteleg ei ce au ratat pana acum.In cea ce ma priveste - Multumesc pentru invitatie - am alte gusturi in materie de off-road ( asta ca sa nu se supere nimeni)!
  • 0

#48 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 30 March 2011 - 11:53 AM

eu cred ca tot in offroad o sa se vada diferenta dintre utilaje. si cel mai bine este cand diferite utilaje abordeaza acelasi traseu, acolo se vad cele bune si cele mai putin bune.traseele care le face Bex-ul sunt destul de selective pt utilaje(asa mi se pare dupa filmuletele cu ei care, nu sunt putine) asta nu inseamna ca nu i-mi place Polarisul, chiar am prieteni in grupa cu Polaris si l-am incercat pe cel de 500 si 800 si mi-a placut. tabletalk.gif
  • 0

#49 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 30 March 2011 - 01:09 PM

Testul terenului spune totul, atat in ceea ce priveste atv-ul cat si riderul.
In rest, o dam cotita aiurea si ne bagam in discutii inutile.
  • 0

#50 Mihai Dobrescu

Mihai Dobrescu

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov-Rasnov
  • Nume real:Mihai Dobrescu
  • Telefon:0727707888
  • Marca ATV:Suzuki Eiger LT-A400/F - 2007

Posted 30 March 2011 - 01:31 PM

QUOTE (duc @ Mar 30 2011, 10:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Multumesc Andi- eu stiu de ce e asa - intrebarea era pentru " fanul "care stie si multi producatori de Atv 4x4 cuplat permanent .

Honda si Polaris am vazut eu cu ochi mei (m-am dat cu ele), or mai fi si alti producatori la fel de "destepti".
Modelele/anul fabr. le poti cauta singur pe net daca esti asa curios.
  • 0

#51 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 01:52 PM

QUOTE (Mihai Dobrescu @ Mar 30 2011, 02:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Honda si Polaris am vazut eu cu ochi mei (m-am dat cu ele), or mai fi si alti producatori la fel de "destepti".
Modelele/anul fabr. le poti cauta singur pe net daca esti asa curios.


Esti putin pe dinafara Polaris are doua ,trei sau patru moduri .
1) Turf ( diferential spate deblocat ) - cand merge doar una din roti -pe exteriorul virajului

2) 4X2 -cand merge doar cu tractiune pe puntea spate

3 ) 4x4 -

4) 4x4 cu ADC (active descend control )

Trecerea de pe un mod pe altul se poate face in mers - si la orice viteza prin comanda de pe ghidon .
Din ce stiu si Honda are pentru modelele 2011 tractiune pe una doua , trei roti sau 4x4 .
Deci inca o mostra de opinie documentata - daca nici cand te-ai dat cu ele n-ai vazut asta e mai greu sa-ti dai cu parerea ( tot 4x4 permanent ti se pare ?)
  • 0

#52 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 01:56 PM

QUOTE (d-rive @ Mar 30 2011, 02:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Testul terenului spune totul, atat in ceea ce priveste atv-ul cat si riderul.
In rest, o dam cotita aiurea si ne bagam in discutii inutile.


Sunt absolut de acord - iar restul tine de gusturi !
  • 0

#53 Mihai Dobrescu

Mihai Dobrescu

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov-Rasnov
  • Nume real:Mihai Dobrescu
  • Telefon:0727707888
  • Marca ATV:Suzuki Eiger LT-A400/F - 2007

Posted 30 March 2011 - 02:20 PM

QUOTE (duc @ Mar 30 2011, 02:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Esti putin pe dinafara Polaris are doua ,trei sau patru moduri .


Nu sunt pe dinafara deloc, tu esti total pe langa.
Cunosti asa bine toate modelele de Polaris incepand cu 2000 (inclusiv cele facute pt. SUA) incat sa afirmi ca sunt pe langa ? ATV-ul parca era un Sportsman 700/ 2003 adus din State si avea un singur buton : blocare/deblocare diferential (fata banuiesc).

Iar la Honda inainte de 2011 ce sti ? Nu sti nimica , numa dai din cioc . Documenteaza-te inainte sa contrezi pe cineva.

Edited by Mihai Dobrescu, 30 March 2011 - 02:24 PM.

  • 0

#54 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 03:11 PM

QUOTE (Mihai Dobrescu @ Mar 30 2011, 03:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nu sunt pe dinafara deloc, tu esti total pe langa.
Cunosti asa bine toate modelele de Polaris incepand cu 2000 (inclusiv cele facute pt. SUA) incat sa afirmi ca sunt pe langa ? ATV-ul parca era un Sportsman 700/ 2003 adus din State si avea un singur buton : blocare/deblocare diferential (fata banuiesc).

Iar la Honda inainte de 2011 ce sti ? Nu sti nimica , numa dai din cioc . Documenteaza-te inainte sa contrezi pe cineva.


Asta cu parca era e profund " turistic " si Polaris si Honda ( chiar si la primele modele 4x4 au varianta pentru 2x4 si 4x4) - studiaza si o sa vezi .Eu crede-ma ca sunt mai documentat despre domeniu mai bine decat vei fi tu vreodata.
Nu vreau sa cobor cu limbajul la nivelul tau si consider subiectul inchis - esti total pe langa domeniu .
A ! Sa stii ca toate Polaris-urile sunt aduse din State ( SUA) ca numai acolo se fabrica ! thumbsup.gif
  • 0

#55 Mihai Dobrescu

Mihai Dobrescu

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov-Rasnov
  • Nume real:Mihai Dobrescu
  • Telefon:0727707888
  • Marca ATV:Suzuki Eiger LT-A400/F - 2007

Posted 30 March 2011 - 03:33 PM

QUOTE (duc @ Mar 30 2011, 04:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Asta cu parca era e profund " turistic " si Polaris si Honda ( chiar si la primele modele 4x4 au varianta pentru 2x4 si 4x4) - studiaza si o sa vezi .Eu crede-ma ca sunt mai documentat despre domeniu mai bine decat vei fi tu vreodata.
Nu vreau sa cobor cu limbajul la nivelul tau si consider subiectul inchis - esti total pe langa domeniu .
A ! Sa stii ca toate Polaris-urile sunt aduse din State ( SUA) ca numai acolo se fabrica ! thumbsup.gif


Esti documentat pe naiba, dai numai din gura pe forum ca TAM, sa te afli in treaba.
Eu m-am dat cu ATV-urile respective si am intrebat posesorii unde e butonu cu care comuti in 2x4. Ghici ce mi-au zis : NU EXISTA. Si nu aveau ATV-ul de 2 zile ca sa nu stie.
Asa ca mai scuteste-ma cu comentarile, eu nu te-am contrazis pe tine aiurea fara nici o baza.
  • 0

#56 engime007

engime007

    Welcome to my world, the World of What the Fuck is Going On

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:Suzuki
  • Nume real:cosmin nicolae
  • Telefon:0733 700 890
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 AXI
  • Numar ATV:B 444 RXS

Posted 30 March 2011 - 03:54 PM

Duc... esti fenomenal, pe cuvant!
Te rog sa-ti rezolvi frustrarile in alta parte, nu pe forum si nu-ti mai da aere de artist international...pe bune! (asta, asa, ca sa fiu finutz)

Topicul era dedicat altei probleme...
  • 0

#57 Catalin_LMX

Catalin_LMX

    Profesionist

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 387 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucureati
  • Nume real:Catalin
  • Telefon:0730773277
  • Marca ATV:USS Enterprise
  • Numar ATV: NCC 1701- A

Posted 30 March 2011 - 04:40 PM

Cred ca varinata ta este Can-Am 800 XT MAX. Le gasesti acum si la 5000 euro second...
Polaris nu prea exceleaza prin nimic in afara de faptul ca se rupe cureaua des smile.gif
Pt. 2 persoane mai face si Arctic Cat dar nu prea gasesti second si parca sunt cam uratele smile.gif Stiu ca e destul de fiabil.
  • 0

#58 sorinok

sorinok

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
  • Gender:Male
  • Location:sibiu
  • Nume real:Sorin
  • Telefon:0749.........
  • Marca ATV:de la prieteni

Posted 30 March 2011 - 04:59 PM

Uite ca exista acel buton de 2x4 pe honda rancher din 2003 http://www.atvtv.com...L-RanchGPS.html
Poate gasiti pe acel site si despre polaris si ne luminati si pe noi biggrin.gif.

Cat despre uratenie la Arctic cat nu stiu ce sa zic....ce poti sa zici ca e urat la acest exemplar?

Attached Files


Edited by sorinok, 30 March 2011 - 05:03 PM.

  • 0

#59 Mihai Dobrescu

Mihai Dobrescu

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov-Rasnov
  • Nume real:Mihai Dobrescu
  • Telefon:0727707888
  • Marca ATV:Suzuki Eiger LT-A400/F - 2007

Posted 30 March 2011 - 06:54 PM

Nu stau acum sa caut toate modelele posibile , m-am uitat rapid pe youtube la ce zicea colegul Sorin , Honda 2003 :



Mai demult vroiam sa cumpar un Rincon (500 cc) 2008 parca (ma incanta puntea fixa spate si ergonomia lui), si cand am vazut 4x4 permanent .... m-am linistit.

Edited by Mihai Dobrescu, 30 March 2011 - 06:57 PM.

  • 0

#60 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 07:22 PM

QUOTE (sorinok @ Mar 30 2011, 05:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Uite ca exista acel buton de 2x4 pe honda rancher din 2003 http://www.atvtv.com...L-RanchGPS.html
Poate gasiti pe acel site si despre polaris si ne luminati si pe noi biggrin.gif.

Cat despre uratenie la Arctic cat nu stiu ce sa zic....ce poti sa zici ca e urat la acest exemplar?


clap.gif
Uite asa nu mai sunt singur ! Sorin ai o bere din contul meu pana se documenteaza inflacaratii thumbdown.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto