Jump to content



Photo

Agrement


  • This topic is locked This topic is locked
99 replies to this topic

#21 engime007

engime007

    Welcome to my world, the World of What the Fuck is Going On

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:Suzuki
  • Nume real:cosmin nicolae
  • Telefon:0733 700 890
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 AXI
  • Numar ATV:B 444 RXS

Posted 29 March 2011 - 01:37 PM

Auzi TAM?!

Mai lasa-ne naiba cu polarisurile tale!
De cate ori merg la service sa schimb uleiul si filtrul...gasesc numai RZR-uri la reparat!
Polaris e un atv care nu exceleaza prin nimic. Nu ai niciun feeling calarind un astfel de utilaj!

Omul vrea un atv bun ptr doua persoane, da? Pai care sa fie ala? BRP Outlander 800 !!! De ce???
Pentru ca pe langa faptul ca este conceput ptr 2 persoane, iti da si un feeling de ti se desira bocancii thumbup.gif , arata bestial si unde mai pui ca e si foarte fiabil...
Kawa Bf 750 nu recomand, e un atv bestiaaaaaaaal, dar nu este fiabil.

So...BRP OUTLANDER 800 MAX!
  • 0

#22 Mihai Dobrescu

Mihai Dobrescu

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brasov-Rasnov
  • Nume real:Mihai Dobrescu
  • Telefon:0727707888
  • Marca ATV:Suzuki Eiger LT-A400/F - 2007

Posted 29 March 2011 - 01:52 PM

Bravoo... eu m-am abtinut cu greu sa nu exclam chesti asemanatoare.
Recomand KingQuad 750 cu EPS + o cutie cu scaun de calitate (poate nevasta participa doar la 30% din iesiri) sau BRP OUTLANDER 800 MAX .
In functie de oferte / buget / cum se simte colegul pe cele 2 utilaje.
  • 0

#23 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 29 March 2011 - 02:06 PM

si pana la urma si un Linhai520 V Twin ,nu este la fel de lung ca si CF.Moto dar este destul de mare si stau doua persoane bine pe el si in plus este la promotie(am vazut pe forum un topic,nou 3500 euro si doi ani garantie fara limita de Km.) sau mai este cel de 550 V Twin pe injectie. pana la urma alegi tu ceva. sfatul meu incearca mai multe modele si vezi care-ti cade la suflet dj.gif
  • 0

#24 CosminBz

CosminBz

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 117 posts
  • Location:Buzau
  • Nume real:Cosmin Panturu
  • Telefon:072409268
  • Marca ATV:NF 500L / Brute Force 750i
  • Numar ATV:BZ-18-PIC

Posted 29 March 2011 - 02:10 PM

hahahah mi-a placut faza cu"polaris este un fel de linhai dar mai puternic" hysterical.gif direct la sentimet ti-a zis-o tamule tease.gif clap.gif

Edited by CosminBz, 29 March 2011 - 02:17 PM.

  • 0

#25 CosminBz

CosminBz

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 117 posts
  • Location:Buzau
  • Nume real:Cosmin Panturu
  • Telefon:072409268
  • Marca ATV:NF 500L / Brute Force 750i
  • Numar ATV:BZ-18-PIC

Posted 29 March 2011 - 02:13 PM

aa si apropo pentru ca toti isi lauda marfa .. recomand si eu brute force 750i hysterical.gif si tu auras m-ai dezamagit complet cum nu zici tu nimic de bestiile noastre? showoff.gif wub.gif

Edited by CosminBz, 29 March 2011 - 02:18 PM.

  • 0

#26 Auras40

Auras40

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,265 posts
  • Gender:Male
  • Location:Tg Mures
  • Nume real:Auras Lirca
  • Telefon:0742132098
  • Marca ATV:can am,z8
  • Numar ATV:I love my ATV

Posted 29 March 2011 - 02:24 PM

QUOTE (CosminBz @ Mar 29 2011, 03:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aa si apropo pentru ca toti isi lauda marfa .. recomand si eu brute force 750i hysterical.gif si tu auras m-ai dezamagit complet cum nu zici tu nimic de bestiile noastre? showoff.gif wub.gif



eu stiu ca ce este bun si foarte bun nu are nevoie de reclama
  • 0

#27 Guest_Sportsman850xp_*

Guest_Sportsman850xp_*
  • Guests

Posted 29 March 2011 - 08:09 PM

Salutari din nou!
In primul rand eu nu sunt TAM si de cand am intrat pe forumul asta tot ma luati cu TAM
Am vazut mai multe posturi si m-am abtinut.
Fiecare vad ca-si da cu parerea, a intrat si engime007 care saracu om se da pe Kingquad si nu cred ca a vazut Polaris in Viata lui
A intrat si CosminBZ care nici el nu a vazut polaris in viata lui, macar n-am cei spune ca are BF si stiu ce poate unul.
Imi cer scuze Mihai dar cred ca daca ai vazut Polaris , n-ai vazut BRP adica au acelas buton selectabil 2x4,4x4 si diferential automat, numai ca viscoloku nu-si face treaba!
Tot nu ma prins cu comparatia de linhai, linhaiul nu sta in fata un ltz de 250, dar cred ca v-ati uitata la aspect si vi s-a parut ca seamana polaris cu linhai.
Dragii mei prieteni 'faciti' un DRIVE cu un 800, sa nu va duc la 850 ca s-ar putea sa nu mai vreti alta marca din prima.
Am curaj sa ma bag cu 800le pe orice urcare s-au coborare si sa arat tractiune de polaris!
Da pentru mine GRIZZLYu e un atv prea bun dar nu si la model lung!
Sa incheiem discutia! Stefan te invit oricand la mine sa faci un DRIVE-TEST sau mergi la Polaris romania sa incerci 850XP
  • 0

#28 Guest_Sportsman850xp_*

Guest_Sportsman850xp_*
  • Guests

Posted 29 March 2011 - 08:12 PM

QUOTE (Auras40 @ Mar 29 2011, 03:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
eu stiu ca ce este bun si foarte bun nu are nevoie de reclama

Auras40, asta duce spre P**L**S nu are nevoie de raclama , ca si fara sa stie lumea e foarte foarte vandut.
Spre exemplu si ti-o spun la modul cel mai serios in italia De cand 850XP si-au vandut italienii si Renegadurile pentru el. Asta e doar un exemplu o sa mai vorbim la sfarsitul anului cand se va demonstra care ATV e ZA BEST at all!
  • 0

#29 dyanyta68

dyanyta68

    ATV-ist veteran

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,150 posts
  • Gender:Female
  • Location:URICANI-HD
  • Interests:ATV PASIUNE
  • Nume real:diana
  • Telefon:FARA FIR
  • Marca ATV:POLARIS SPORTSMAN 550 EPS-EFI
  • Numar ATV:DYA 79

Posted 29 March 2011 - 08:23 PM

Nu vreau sa ma amestec in discutiile celor mari partytime.gif , dar parca alta era tema topicului, si incepe sa degenereze de la subiect ranting.gif
  • 0

#30 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 29 March 2011 - 08:28 PM

Si eu zic la fel - ar trebui facut putina ordine pe aici ca prea s-au aprins spiritele si nu se mai intelege mare lucru !
  • 0

#31 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 29 March 2011 - 10:31 PM

Ordine la ce sa facem?
Discutiile sunt aprinse dar totusi in limitele bunului simt iar eu unul am incredere in colegii de forum ca nu vor depasi aceste limite.

Asa ca, bagati mare in continuare biggrin.gif Dar cu argumente ca pana acum, cam subtire si inca un aspect important, combatem idei si nu persoane.
  • 0

#32 Guest_Sportsman850xp_*

Guest_Sportsman850xp_*
  • Guests

Posted 29 March 2011 - 11:54 PM

vom incerca, nu stim cat putem face fata fiecare cu BRANDu'
  • 0

#33 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 12:43 AM

QUOTE (Mihai Dobrescu @ Mar 29 2011, 12:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Inseamna ca acel model este ok, eu nu ma refeream la Polaris "ce vreau eu sa retina noul coleg indiferent de marca:" in postul meu , ci in general. Citeste mai atent!

Exista pe piata modele de la mai multi producatori, care au 4x4 cuplat permanent, si o comedie de frana care cica ar actiona pe toate rolite in acelasi timp. Ce faci daca nu vrei sa franezi pe fata (ca sa nu pe rastorni) ?


Am si eu o curiozitate! Care sunt aceste modele si care sunt producatorii atat de thumbdown.gif de tine mai sus si ce este atat de Nociv sa ai una din comenzile de franare pe un circuit pentru ambele punti si un alt circuit separat cu o alta comanda pentru puntea spate.
Cu multumiri anticipate pentru nominalizari si explicatii
  • 0

#34 Armadilo

Armadilo

    Mechanix

  • Super MEMBRU
  • PipPipPipPipPip
  • 996 posts
  • Gender:Male
  • Location:ATV-Service Bucuresti
  • Interests:Service ATV in Bucuresti - Militari
    Piese Linhai, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, etc. Accesorii Proarmor, Kimpex, Powermadd, etc. Uleiuri Motul, BelRay, Motorex, etc.
    Service mobil, si transport ATV indiferent de locatia acestuia, tractare cu un alt ATV pana la cel mai apropiat drum accesibil, si transportul ATV-ului pe platforma daca este cazul.

    Bulevardul Timisoara 104E
    0727.888.500
    Yahoo! ID: atvservice

    www.atv-service.ro
  • Nume real:Andi
  • Telefon:0727.888.500
  • Marca ATV:Yamaha Raptor 660R
  • Numar ATV:Galben

Posted 30 March 2011 - 07:58 AM

Sistemul de franare original este conceput oarecum separat, fata si spate, pentru ca in coborari ai nevoie mai mult de frana spate, in urcari de fata, etc. Partea cu unitul circuitelor vine de la normele europene de omologare, care impun un sistem integrat, in care distributie fortei de franare este crescuta spre frana fata.
  • 0

#35 primarius

primarius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 posts
  • Gender:Male
  • Location:rm. valcea
  • Nume real:marius popescu
  • Telefon:0731xxxxxx
  • Marca ATV:renegade 1000xxc
  • Numar ATV:calimanesti

Posted 30 March 2011 - 08:56 AM

QUOTE (Sportsman850xp @ Mar 30 2011, 12:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
vom incerca, nu stim cat putem face fata fiecare cu BRANDu'


Salut!
M-ai facut atat de curios in privinta Polarisului 800 xxx, incat m-ai determinat sa ma scobesc oarecum prin buzunare, sa fac un efort in a-ti face o invitatie clara la Comarnic pe data de 9-10 aprilie unde voi suporta toate cheltuielile tale de transport si cazare, pt a ne demonstra live de capabilitatile acestui Polaris. Promit ca daca ma convingi, a doua zi i-mi vand Renegade-ul si-mi iau Polaris!!!
Unde probabil voi fi "renegat" de tot Bex-ul si Prietenii, dar asta e, performanta cere sacrificii!
Marturisesc ca n-am avut placerea si nici onoarea sa testez vre-un Polaris pana acum, probabil si datorita faptului ca n-am intalnit nici unul prin gasca noastra, asa ca abia astept sa incerc!
Deci, accepti invitatia? thumbsup.gif
  • 0

#36 d-rive

d-rive

    deleted

  • Banned
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3,064 posts
  • Gender:Male
  • Location:CO
  • Interests:atv&amp;atv
  • Nume real:Suzuki
  • Telefon:0000000000
  • Marca ATV:Suzuki
  • Numar ATV:10

Posted 30 March 2011 - 09:15 AM

Oooo, ce oferta irezistibila.
Pai nu cred ca vei avea sansa sa fii refuzat si nici un te vad bine Mariuse. Parca vad ca-si ia si Costica un Polaris biggrin.gif
  • 0

#37 engime007

engime007

    Welcome to my world, the World of What the Fuck is Going On

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,081 posts
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:Suzuki
  • Nume real:cosmin nicolae
  • Telefon:0733 700 890
  • Marca ATV:Suzuki King Quad 750 AXI
  • Numar ATV:B 444 RXS

Posted 30 March 2011 - 09:28 AM

QUOTE (Sportsman850xp @ Mar 29 2011, 09:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salutari din nou!
In primul rand eu nu sunt TAM si de cand am intrat pe forumul asta tot ma luati cu TAM
Am vazut mai multe posturi si m-am abtinut.
Fiecare vad ca-si da cu parerea, a intrat si engime007 care saracu om se da pe Kingquad si nu cred ca a vazut Polaris in Viata lui
A intrat si CosminBZ care nici el nu a vazut polaris in viata lui, macar n-am cei spune ca are BF si stiu ce poate unul.
Imi cer scuze Mihai dar cred ca daca ai vazut Polaris , n-ai vazut BRP adica au acelas buton selectabil 2x4,4x4 si diferential automat, numai ca viscoloku nu-si face treaba!
Tot nu ma prins cu comparatia de linhai, linhaiul nu sta in fata un ltz de 250, dar cred ca v-ati uitata la aspect si vi s-a parut ca seamana polaris cu linhai.
Dragii mei prieteni 'faciti' un DRIVE cu un 800, sa nu va duc la 850 ca s-ar putea sa nu mai vreti alta marca din prima.
Am curaj sa ma bag cu 800le pe orice urcare s-au coborare si sa arat tractiune de polaris!
Da pentru mine GRIZZLYu e un atv prea bun dar nu si la model lung!
Sa incheiem discutia! Stefan te invit oricand la mine sa faci un DRIVE-TEST sau mergi la Polaris romania sa incerci 850XP


Hai ca-ti spun eu cum sta treaba...eu," saracul de mine "...m-am dat si Brute Force 750, iar Polaris-uri am tot vazut, dar la service...e plin de ele acolo. Apreciez faptul ca ai inceput sa scrii cat de cat corect. 1st - esti doar un pusti care citeste din afara, pune in google translate si da paste aici. Nu e deloc greu sa imi dau seama cine esti, dupa caracterul comentariilor smile.gif. Mai linisteste-te si tu...si atunci cand ai vise umede cu vre-un atv...ia-ti trocariciul si da o tura prin fata curtii. Apropos, ti l-ai reparat?

Ti-am spus o data...si,uite...inca o data......mai lasa-ne cu Polaris...ptr cine vrea drive test il invit la un service...are acolo pe alese polaris.
2nd. - nu mai innebuni lumea cu ce visezi tu noaptea...
De la grizz-ul ala alb, vad ca ti-ai luat polaris smile.gif - ai multa imaginatie, dar foloseste-o altfel !
  • 0

#38 duc

duc

    Avansat

  • Members
  • PipPip
  • 66 posts
  • Gender:Male
  • Location:CJ
  • Nume real:Ducu
  • Telefon:I ph
  • Marca ATV:Polaris XP
  • Numar ATV:7

Posted 30 March 2011 - 09:49 AM

QUOTE (Armadilo @ Mar 30 2011, 08:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sistemul de franare original este conceput oarecum separat, fata si spate, pentru ca in coborari ai nevoie mai mult de frana spate, in urcari de fata, etc. Partea cu unitul circuitelor vine de la normele europene de omologare, care impun un sistem integrat, in care distributie fortei de franare este crescuta spre frana fata.


Multumesc Andi- eu stiu de ce e asa - intrebarea era pentru " fanul "care stie si multi producatori de Atv 4x4 cuplat permanent .
  • 0

#39 primarius

primarius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 posts
  • Gender:Male
  • Location:rm. valcea
  • Nume real:marius popescu
  • Telefon:0731xxxxxx
  • Marca ATV:renegade 1000xxc
  • Numar ATV:calimanesti

Posted 30 March 2011 - 09:54 AM

QUOTE (d-rive @ Mar 30 2011, 10:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Oooo, ce oferta irezistibila.
Pai nu cred ca vei avea sansa sa fii refuzat si nici un te vad bine Mariuse. Parca vad ca-si ia si Costica un Polaris biggrin.gif

Pai da, eu cum am facut de mi-am vandut Pantheru', m-a convins Costica, LIVE!
Mai stii!... Poate ma convinge sa-mi iau Polaris 3x sau whatever!
Desi ma-ndoiesc!
Cert e ca vreau sa-si sustina argumentele cu fapte, mai ales ca o sa fie si un BRP Outlander max nou! Si vorbesc serios, ca-i suport cheltuielile! thumbsup.gif
  • 0

#40 primarius

primarius

    Experimentat

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 posts
  • Gender:Male
  • Location:rm. valcea
  • Nume real:marius popescu
  • Telefon:0731xxxxxx
  • Marca ATV:renegade 1000xxc
  • Numar ATV:calimanesti

Posted 30 March 2011 - 09:56 AM

Si vorbesc serios, ca-i suport cheltuielile! thumbsup.gif
[/quote]
O sa merite! superstition.gif
  • 0




Vanzari ATV ATV Linhai ATV CF Moto